Reklama

wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA
29 sierpnia 2016
wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA

Warmia Mazury Design Festival 2016

Polskie i lokalny design zagości w Olsztynie i Ostródzie we wrześniu i październiku 2016

Święto polskiego i lokalnego designu, które zagości w Olsztynie i Ostródzie zapowiada się bardzo ciekawie. Dobre wzornictwo, dobrzy projektanci, a do tego polscy twórcy – także prosto z Warmii. Celem festiwalu Warmia Mazury Design Festival jest promowanie rodzimego, a nawet lokalnego wzornictwa przemysłowego. Wydarzenie ma na celu udowodnić, że ciekawy design i jakość nie są zarezerwowane tylko dla produktów zagranicznych, ale również dla tych tworzonych przez polskich twórców, owoc pracy których, na co dzień możemy doceniać w swoim mieszkaniu, biurze, czy miejscu wypoczynku.

REKLAMA

Warmia Mazury Design Festival to kilka wystaw, które prezentowane będą w Olsztynie we wrześniu i październiku (12 września – 10 października) między innymi w Galerii Stary Ratusz, Centrum Konferencyjno-Ekspozycyjnym Stara Kotłownia, czy nad jeziorem Ukiel. Dodatkowo festiwal stanie się częścią wrześniowych (6-9 września) Targów Meblowych w Expo Mazury Ostróda.

Zobacz dokładny program wydarzenia.

WYSTAWY:

UWOLNIĆ PROJEKT

Ostróda: EXPO MAZURY // 06.09-09.09.
Olsztyn // GALERIA AMFILADA MOK //13.09-10.10 wernisaż 13.09 g. 18.00
Link >>

Wystawa zorganizowana przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie oraz Stowarzyszenie „Z Siedzibą w Warszawie". Cała inicjatywa „Uwolnić Projekt” to pierwszy krok do współczesnego korzystania z zasobów tradycyjnej kultury materialnej. W jej ramach opracowano współczesne wersje dawnych, tradycyjnych wytworów rzemieślniczych. Dalszy etap to udostępnienie w Internecie wolnych licencji Creative Commons, z których mogą skorzystać użytkownicy.

DIZAJN U ŹRÓDEŁ

Ostróda: EXPO MAZURY // 06.09-09.09.
Olsztyn: GALERIA AMFILADA MOK //13.09-10.10 wernisaż 13.09 g. 18.00
Link >>

Ekspozycja jest wstępem do rozmowy o wartościach, jakie daje tradycyjne rzemiosło w szczególności dla współczesnego projektanta. Punktem wyjścia do powstania wystawy stały się spotkania na styku tradycji i dizajnu z udziałem rzemieślników i projektantów zainicjowane przez Zamek Cieszyn. Projektanci, „wędrując do źródeł”, odkrywali tradycyjne techniki i naturalne materiały, by opowiedzieć o nich na nowo, językiem współczesnych odbiorców.

OBSERWATORIUM 

Ostróda: EXPO MAZURY // 06.09-09.09.
Olsztyn // CENTRUM KONFERENCYJNO EKSPOZYCYJNE STARA KOTŁOWNIA; 14.09 -30.09,
wernisaż 30.09 g. 17.00
Link >>

OBSERWATORIUM to wystawa, na której przedstawione są efekty warsztatów dla studentów kierunków projektowych z Ukrainy. Zadaniem uczestników pod okiem wybitnych projektantów ze studia MALAFOR było stworzenie obiektów użytkowych dedykowanych miejscu, w którym odbywały się warsztaty – z dala od miasta, blisko natury, na granicy dwóch krain Kociewia i Kaszub. Podczas warsztatów zainicjowanych przez Culture.pl a poprowadzonych przez Malafor powstały obiekty, które w sposób dosłowny odpowiadały na temat „Obserwatorium”, zainspirowane są naturą.

DIZAJN Z WARMII – JACEK WOJCIECH SUSZEK

Ostróda: EXPO MAZURY // 06.09-09.09.
Olsztyn: GALERIA STARY RYNEK MOK; 13.09.-10.10 WERNISAŻ 13.09 godz. 17.00
ORGANIZATOR – FUNDACJA FORMWELL, wydarzenie współfinansowane przez Urząd Miasta Olsztyn

 Naturalne meble inspirowane dawnymi i dzisiejszymi potrzebami człowieka, posiadają proste, oczywiste funkcje i charakteryzują się oryginalną formą wynikającą z współczesnej architektury Warmii. Potrzeby ludzi nie zmieniają się. Doszliśmy do takiego momentu w rozwoju cywilizacyjnym, że chcemy dziś żyć podobnie jak 100, 500 lat temu : blisko natury, otaczać się rzeczami ekologicznymi, chcemy odżywiać się zdrowo, a odpoczywać najchętniej na łonie natury. Nowoczesna forma przedmiotów odzwierciedla istotę potrzeb dawnych i dzisiejszych Warmiaków.

TKANINA Z MAZUR - Anna Bałdyga 

Ostróda: EXPO MAZURY // 06.09-09.09.
Olsztyn: GALERIA STARY RATUSZ WBP; 08.09-20.09. wernisaż 08.09 godzina 16.00.
ORGANIZATOR – FUNDACJA FORMWELL, wydarzenie współfinansowane przez Urząd Miasta Olsztyna.
Link >>

Tkanina mazurska, warmińska czy kurpiowska przetrwała dzięki takim ludziom jak Pani Anna Bałdyga. Wzornictwo dawnych mieszkańców naszego regionu do dziś jest żywe i pożądane.

ASP KRAKÓW - dwie wystawy ARCHITEKTURY WNĘTRZ INAW 2016 - WYSTAWA PREZENTUJĄCA PRACE KONKURSOWE

Ostróda: EXPO MAZURY // 06.09-09.09.
Olsztyn // CENTRUM KONFERENCYJNO EKSPOZYCYJNE STARA KOTŁOWNIA; 14.09 - 30.09,
wernisaż 30.09 g. 17.00
Link >>

1/ DYPLOMY WYBRANYCH REALIZACJI Z TRZECH PRACOWNI PROJEKTOWYCH KATEDRY PROJEKTOWANIA MEBLI I ELEMENTÓW WYPOSAŻENIA WNĘTRZ WAW ASP KRAKÓW
2/ IV BIENNALE ARCHITEKTURY WNĘTRZ INAW 2016 - WYSTAWA PREZENTUJĄCA PRACE
KONKURSOWE

Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz INAW 2016 to impreza cykliczna organizowana przez Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Rektora ASP w Krakowie. Do udziału zaproszeni są projektanci, pedagodzy i studenci wyższych uczelni artystycznych i projektowych w kraju i za granicą.

LICEUM PLASTYCZNE W OLSZTYNIE

Ostróda: EXPO MAZURY // 06.09-09.09.
Olsztyn // CENTRUM KONFERENCYJNO EKSPOZYCYJNE STARA KOTŁOWNIA; 14.09 -30.09,
wernisaż 30.09 g. 17.00 

MEBEL MARZEŃ – WYSTAWA POKONKURSOWA

Ostróda: EXPO MAZURY // 06.09-09.09.
CENTRUM KONFERENCYJNO EKSPOZYCYJNE STARA KOTŁOWNIA 14.09 - 30.09. wernisaż
30.09 g. 17.00

Link >>

KONKURS I WYSTAWA POKONKURSOWA ZORGANIZOWANA PRZEZ WYDAWNICTWO BIZNES MEBLE.PL

WYSTAWY INDYWIDUALNE:

Wystawa Dobry Tydzień Projektanta
WARMIA MAZURY DESIGN FESTIVAL - STREFA POLSKIEGO WZORNICTWA I EXPO MAZURY,
OSTRÓDA 6-9.09.2016 r.
Link >>

Wystawa Dobry Tydzień Projektanta to efekt  warsztatów organizowanych przez Dobrotekę w ramach jesiennej edycji targów meblarskich w Dobrodzieniu. Udział w nich biorą projektanci z całej Polski. Dobroteka jest jako platformą łączącą świat młodych projektantów z realiami przemysłowej produkcji. Istotną częścią misji DOBROTEKI jest popularyzowanie idei dialogu – pomiędzy odbiorcami designu a projektantami, ale także pomiędzy projektantami a firmami z sektora meblowego. Powstałe podczas warsztatów meble są doskonałą promocją zarówno dla projektantów jak i producentów. Efekty każdej edycji warsztatów podobnie jak prezentowane były podczas nego rodzaju waznych wydarzeń związanych z designem w Polsce.

WARMIŃSKA ZABAWKA PLAŻOWA 

KONKURS I WYSTAWA POKONKURSOWA WYPRODUKOWANYCH PROJEKTOW ZABAWEK
ORGANIZATOR – FUNDACJA FORMWELL, wydarzenie współfinansowane przez Urząd Miasta Olsztyna
Olsztyn: RESTAURACJA LUMACA NAD JEZIOREM UKIEL, 12.10 wernisaż 12.10, g. 18
Link >>

Zaprojektuj warmińską zabawkę plażową i weź udział w konkursie. Czekamy na Twoje zgłoszenie. Wystawa wydruków zwycięskich projektów odbędzie się nad jeziorem Ukiel w Olsztynie. Zwycięskie projekty mają szansę na wdrożenie do produkcji i sprzedaży. LINK DO REGULAMINU  >>

Więcej informacji o Warmia Mazury Design Festival >>

www.formwell.pl

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.