Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
12 maja 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

The Changing Room. UNStudio na Venice Biennale

The Changing Room zaprojektowany przez UNStudio na Venice Biennale of Architecture, 2008 to Instalacja badająca transformacyjny potencjał materialnego świata. Podobnie jak projektanci mody i architekci oferują alternatywny wygląd i tożsamość, każdemu bez względu na wiek i dochody.

The Changing Room, UNStudio [VIDEO]

Obiekty architektoniczne składają się z różnego typu wpływów endogennych - mających swe źródło wewnątrz: rzeczy i idee, które z natury rzeczy należą do architektury i tradycji i egzogennych - wywołanych przez czynniki zewnętrzne: rzeczy i idee, które choć przychodzą z zewnątrz głęboko wpływają na architekturę. Jak radzić sobie z tym? Czy architektura wciąż ma autonomię?

Projekt UNStudio oparty na zasadzie ‘switch it on, switch it off’… pokazuje, że autonomię można znaleść w krótkich momentach wyzwolenia. Wewnatrz Instalacji, odwiedzający napotka na kalejdoskopowy świat, który zaprasza do podglądactwa i poszukiwania transformacji we własnych światach.

The Changing Room, UNStudio
Client: Venice Biennale
Design: UNStudio: Ben van Berkel, Caroline Bos with Christian Veddeler and Hans-Peter Nuenning, Steffen Riegas
Advisors: Light design with: meso digital interiors, Frankfurt , Engineering and building: p&p gmbh, Fuerth/Odenwald 
Photography: Christian Richters

------------------------

La Biennale di Venezia

Międzynarodowa Wystawa Sztuki — La Biennale di Venezia należy do najbardziej prestiżowych wydarzeń artystycznych na świecie. Wystawa organizowana jest co dwa lata, począwszy od roku 1895. Polska uczestniczy w niej od roku 1932. Budowa Pawilonu została sfinansowana przez rząd polski i do dziś jest on jego własnością. W czasie trwającej sześć miesięcy wystawy w pawilonach narodowych na terenie ekspozycyjnym oraz w różnych miejscach w Wenecji prezentowane są projekty z całego świata. W 1999 roku wystawa Katarzyny Kozyry Łaźnia męska w Pawilonie Polskim otrzymała specjalne wyróżnienie.

www.labiennale.org

-----------------

United Network Studio

[EN] UNStudio, founded in 1988 by Ben van Berkel and Caroline Bos, is an international architectural design studio specialising in architecture, interior architecture, product design, urban development and infrastructural projects. The name, UNStudio, stands for United Network Studio, referring to the collaborative nature of the practice. In 2009 UNStudio Asia was established, with its first office located in Shanghai, China. UNStudio Shanghai is a full sister of UNStudio and is intricately connected to UNStudio Amsterdam. Initially serving to facilitate the design process for the Raffles City project in Hangzhou, UNStudio Shanghai has expanded into a full-service design office with a multinational team of all-round and specialist architects. In 2014 we opened our third office in Hong Kong.

www.unstudio.com

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.