Reklama

wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA
11 września 2016
wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA

‘Symphony by Lasvit’ w Dubai Opera. Zobaczcie niezwykłą instalację świetlną Libora Sošťáka

5 Ton i  blisko 3000 wewnętrznych źródeł LED...

Dynamicznie oświetlona szklana rzeźba zatytułowana ‘Symphony by Lasvit’ wita gości w holu budynku Dubai Opera. Projektantem Instalacji jest czeski architekt Libor Sošťák. Instalacja obejmuje trzy piętra głównego atrium i czerpie inspirację z sieci rybackich. Wygląda jak wir pęcherzyków rosnących w głąb morza. Rzeźba ta waży 5 Ton i świeci blisko 3000 wewnętrznych źródeł LED.

Libor Sošťák jest również projektantem ‘Magnetic' - jednej z Instalacji zaprezentownej na stoisku Lasvit na Milan Design Week 2014. ‘Magnetic'  ożywa w interakcji pod wpływem źródła światła. Tytaj możecie ziobaczyć [VIDEO] z Mediolanu.

Od założenia, w 2007 roku przez Leona Jakimiča, czeska firma Lasvit cały czas przesuwa granice dla produkcji form szklanych tworząc obiekty, które w istotny sposób wpływają na trendy współczesnego oświetlania. Ale Lasvit nie tyllko produkuje przepiękne szkło i kryształy. Wielki podziw budzą niezwykłe instalacje świetlene. Aranzowane w budynkach użyteczności publicznej jak i na największych imprezach wzorniczych na świecie. Niebagadtelnym są również wielkie nazwiska pracujące dla marki zarówno ze świata wzorniczego jak i architektury ekspozycji. -"Wierzę, że jesteśmy pierwszą firmą, która łączy sztukę z naprawdę zaawansowaną szklaną technologią." - mówi założyciel i prezes Lasvit Leon Jakimič.

photo www.lasvit.com

www.liborsostak.com

www.lasvit.com

www.dubaiopera.com

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.