Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
21 września 2016
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Mniej znaczy więcej. atelier 522 projektuje dla Serafini na Ambiente

Wejdź do środka! Z uśmiechem na twarzy!

Przyciągnąć uwagę na targach takich jak "Ambiente" to nie jest łatwe zadaniem. A gdy chce się zakomunikować uczucia ciepła i szczęścia – a takie zadanie postawiła firma Serafini przed projektantami - to staje się ono prawdziwym wyzwaniem. Wyzwaniem, z którym atelier 522, niemiecka firma specjalizująca się w projektowaniu stoisk targowych, poradziła sobie wyśmienicie.

Serafini to firma sprzedająca kreatywne rozwiązania projektowe dla obiektów handlowych - od małego sklepu do dużych indywidualnych rozwiązań dla klientów, od imponującej recepcji do funkcjonalnego back office. Indywidualne i odpowiednie. Dostosowane do specyficznych potrzeb różnych branż.

REKLAMA

Na targach Ambiente 2010 – na klientów biznesowych i prywatnych firmy Serafini – czekał duży dom w stylu domków dla lalek. Z białymi ścianami, dachem i czterema drzwiami. I chociaż ten zaprojektowany przez atelier 522 był domkiem gigantycznym, o powierzchni 54 m2, sprawiał ciepłe i kameralne wrażenie. Zachęcał odwiedzających do wejścia do środka. Elementem zaczepnym - ‘eyecatcher’em - były skrzynki Serafini zawieszone na zewnętrznych ściankach domu na wysokości oczu - kolorowe lub czarno-białe. I to one zapraszały gości do środka by się rozejrzeli. Wewnątrz w minimalistycznie zaprojektowanej przetrzeni – czekały na odkrycie - minimalistycznie zaprezentowane produkty Serafini. Otwarta przestrzeń wewnątrz, widoki przez drzwi do wnętrza i przejrzyście pokazane produkty różnych pomysłowych systemów i szafek sprawia, że mamay pozytywne odczucia. A ponieważ na targach sukces buduje się często w sferze podświadomości, to rozwiązanie zaproponowane przez architektów z atelier 522 ‘prowadziło prosto’ do sukcesu firmy Serafini na targach Ambiente 2010.

Serafini Ambiente 2010 design by atelier522, photo atelier522

Serafini Ambiente 2010 design by atelier522, photo atelier522

Kolorowa półka na książki ‘Piegato One’, Matthias Reis for Serafini, photo atelier522

Stoisko Serafini na Ambiente 2010 to jedno z kilku innych projektów atelier522 dla Serafini. Zobaczcie inne realizacjie studia z Iserlohn. Więcej o tych stoiskach będziemy pisać w osobnych Artykułach.

Serafini EuroShop 2014, design by atelier522, photo atelier522

Serafini EuroShop 2008, design by atelier522, photo atelier522

Serafini EuroShop 2011, design by atelier522, photo atelier522

Serafini imm cologne, design by atelier522, photo atelier522

photo atelier522

www.atelier522.com

www.serafini.de

 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.