wszystkie artykuły z działu >> TARGI
01 października 2016
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Gigantyczny domek dla lalek i kolekcja mebli dziecięcych od HUSARSKA DESIGN STUDIO dla Bellamy na KIND + JUGEND 2016

Od projektowania produktu po kreacje wystawiennicze!

Przyciągnąć uwagę na targach takich jak "Kind + Jugend" to nie jest łatwe zadaniem. A gdy chce się zakomunikować uczucia ciepła, radości i szczęścia – a takie zadanie postawiła firma Bellamy przed projektantami stoiska - to staje się ono prawdziwym wyzwaniem. Wyzwaniem, z którym Husarska Design Studio, firma specjalizująca się w projektowaniu produktu i przestrzeni wystawienniczych poradziła sobie wyśmienicie. Międzynarodowe Targi Artykułów Dziecięcych i Młodzieżowych Kind + Jugend to jedne z największych na świecie targów skupionych na produktach dla dzieci i rodziców. W tym roku w Kolonii ofertę produktów i usług prezentowało blisko tysiąc wystawców z 40 krajów.

REKLAMA

Dla Husarska Design Studio – targi Kind + Jugend 2016 - były bardzo ważnym wydarzeniem. Krakowskie studio nie tylko zadbało o wizerunek wystawienniczy Bellamy znanego i cenionego w Europie polskiego producenta mebli dla najmłodszych. Zespół Husarska Design Studio, pod kierownictwem Jadwigi Husarskiej-Sobina, współpracuje z Bellamy także przy projektowaniu mebli dziecięcych. Na kolońskich targach Bellamy prezentowała min.: nową kolekcję dziecięcych mebli Hoppa autorstwa Husarska Design Studio.

Na Kind + Jugend 2016 – na klientów biznesowych i prywatnych firmy Bellamy – czekały kameralne zaułki wyglądające jak gigantyczne domki dla lalek. Z kolorowymi ścianami, daszkami i kameralnym oświetleniem. Pastelowe kolory, różne dla każdej scenografii sprawiały ciepłe i kameralne wrażenie. Zachęcały odwiedzających do wejścia do środka. Wewnątrz w minimalistycznie zaprojektowanej przestrzeniach – czekały na odkrycie - produkty Bellamy. Wędrowanie przez kolorowe pokoje, w których poznawało się ofertę firmy, wywoływało bardzo pozytywne odczucia. A ponieważ na targach sukces buduje się często w sferze podświadomości, to rozwiązanie zaproponowane przez projektantów z Husarska Design Studio wymiernie wsparło sukces firmy Bellamy na targach Kind + Jugend 2016.

Kolekcja dziecięcych mebli Hoppa zaprezentowana w Kolonii - w tak ciepłym, miłym i przyjaznym otoczeniu - cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających targi. Projektanci z krakowskiego studia stworzyli mebelki, z którymi dzieci zechcą się zaprzyjaźnić na długie lata. I będą mogły to zrobić: sprzęty zostały zaprojektowane tak, aby rosły razem z dziećmi. Z pewnością nie byłoby tego sukcesu, gdyby pracy designerów nie przyglądał się z uwagą nie tylko zleceniodawca, ale i… rodzice oraz dzieci, czyli przyszli użytkownicy mebli.

To nasze tradycyjne podejście: wyjść naprzeciw oczekiwaniom tych, dla których przeznaczone są produkty. Bacznie nadstawiamy ucha i zbieramy wszystkie podpowiedzi oraz krytyczne uwagi” – opowiada Jadwiga Husarska-Sobina, CEO studia. „Dlatego Hoppa zawiera nowatorskie elementy, z których najważniejsza jest montowana do łóżeczka półka na elektroniczną nianię”.

Wspomniana półka to nie tylko dowód na uwzględnienie potrzeb rodziców, ale i pomysłowość projektantów. Gdy stosowanie elektronicznej niani stanie się zbędne, półka zostaje przekształcona w ścienną półkę. Idealną na zabawki czy książki. Podobnych elementów, dorastających wraz z mieszkańcem pokoju, jest znacznie więcej. „Wystarczy kilka ruchów, by łóżeczko zamieniło się w tapczan. Drabinka z tego łóżka staje się organizerem lub ścianką do wieszania pojemników, a jego boki zostają wykorzystane jako blat małego biurka” – demonstruje Magdalena Paleczna, projektantka produktu w HDS. Meble z kolekcji Hoppa są więc na tyle uniwersalne, że przez kilka lat z powodzeniem będą spełniać rosnące wymagania rosnącego dziecka. A przy okazji – pozwolą ograniczyć wydatki rodziców, którzy nie będą musieli inwestować w nowe wyposażenie pokoju.

O trwałości łóżka, szafy, komody i regału decyduje także materiał ich wykonania. Projektanci zdecydowali się na naturalne drewno. Nie pozostało bez wpływu na stylistykę. Lekka bryła mebli oraz przewaga bieli wpisują się w przyjemny dla oka styl skandynawski.

Od projektowania produktu po kreacje wystawiennicze! Zawsze wielki podziw budzą w nas stoiska zaprojektowane przez projektantów produktowych lub odwrotnie projekty wzornicze zaprojektowane przez projektantów przestrzeni wystawienniczych czy architektów. Piszemy na łamach Exspace o najlepszych realizacjach ze Świata. Cieszy nas zawsze gdy możemy do grupy tych wyróżniających się dołączyć projektantów i przedsiębiorców z Polski.  Jesteśmy pod dużym wrazeniem zarówno produktów marki Bellamy jak i projektów Husarska Design Studio. A Państwo?

----------------

O Husarska Design Studio

Husarska Design Studio to zespół projektantów, za cel stawiający sobie poszukiwanie równowagi między idealną proporcją, ergonomią a technologią. Prace sygnowane przez Husarska Design Studio charakteryzują się innowacją oraz najwyższą jakością. Niepodważalnym dowodem na najwyższy kunszt krakowskiego studia jest liczba nagród zdobytych przez kierującą zespołem Jadwigę Husarską-Sobinę (CEO) oraz jej współpracowników, w tym m.in. Śląska Rzecz (2012 i 2016), must have (2012 i 2016), Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich (2015), Dobry Wzór (2015) oraz Dobry Design (2011).

www.husarska.pl    

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.