Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
18 września 2016
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Lubisz Instalacje? Zobacz gigantyczną rzeźbę SOFTlab dla londyńskiego Festival of Love

Ventricle to komentarz do miłość w XXI wieku

Nowojorskie studio SOFTlab stworzone przez Michaela Szivos’a specjalizuje się w tworzeniu przestrzennych instalacji. Mają swój własny styl. Wyglądające jak barokowe rzeźby instalacje SOFTlab zapewniają niezwykłe wizualne widowiska. Ich gigantyczne rzeźby – bo słowo ‘rzeźba’ najbardzie mi pasuje do określenia tego co tworzą – są unikatową formą idealnie wpasowaną we wnętrza publiczne, przestrzenie zewnętrzne czy też są wspaniałą oprawą dla różnego typu wydarzeń.

REKLAMA

Ventricle, to instalacja zaprojektowana przez SOFTlab dla londyńskiego Festival of Love. Gigantyczna rzeźba prezentowana była w foyer Southbank Centre w Londynie w dniach 6 czerwca - 30 września 2016 r. Festival of Love poprzez muzykę, sztukę i taniec przygląda się – co roku - miłości w jej różnych formach. Prezentuje jej moc inspirowanią kreatywnością i zmianami społecznymi w XXI wieku.

SOFTlab instalacją Ventricle przyłącza sie do opowieści o miłości... tworząc gradienty połyskujące kolorami. Jak to w miłości bywa ;-). Raz jest weselej raz mniej wesoło. Ale zawsze cos sie dzieje. W skomplikowanej, 'miłosnej' siatce Ventricle aluminium łączy się ze świecącymi płatkami wykonanymi z lustrzanych elementów 3M Solar. Tysiące kawałków laserowo ciętego aluminium tworzy strukturę, a okładziny 3M są źródłem koloru. Światło załamuje się na nich, tworząc szeroką gamę kolorów widoczną w i-na zewnątrz budynku. Southbank Centre w czasie trwania festiwalu zmienia się w miejsce wyjątkowe.

Photo: Alan Tansey

www.softlabnyc.com

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.