Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
04 października 2016
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Niezwykły efekt optyczny trójwymiarowej scenografii holenderskiego i29 interior architects.

HI-MACS® na targach Architect@Work Paryż

Nieograniczone możliwości tworzenia z takiego materiału jak HI-MACS® inspirują architektów i projektantów na całym świecie: Zaha Hadid, Jean Nouvel, Rafael Moneo, Karim Rashid, David Chipperfield, a ostatnio do rodziny HI MACS® dołączył Marcel Wanders. Zainspirowały również i29 interior architects. Stoisko HI-MACS® na Architect@Work Paryż (22 i 23 września 2016 roku) zaprojektowane przez słynne holenderskie studio to niezwykła scenopgrafia dla produktu. Przenikały się w niej formy 2D i 3D. Bohaterem ekspozycji była HI-MACS® Lucia Collection, która otrzymała "Best In Show" - nagrodę na ostatnim Design District 2016

Pełne magii stoisko HI-MACS®, pobudza wyobraźnie pozwalając nam przesunąć granice kreatywności. Patrząc na nie czujemy, że ​​tworzenie jest zarówno przyjemne jak i fascynujące! Prosta konstrukcja zbudowana na zasadzie abstrakcyjnej inscenizacji planów i wielkości i cieni na pierwszy rzut oka daje zwiedzającym niezwykły efekt optyczny. Przenikające się w układzie graficznym obiekty dwuwymiare z elementami trójwymiarowymi, o podobnych wielkościach i kształtach sprawiają, że zatracamy realny obraz. Nie wiemy już co jest płaskie, a co przestrzenne.

Cienka czarna linia poprawia kontury i podkreśla możliwości asymilacji między różnymi powierzchniami i kombinacjach kolorystycznymi. Stoisko stworzone we współpracy z Baars & Bloemhoff - dystrybutorem HI-MACS® na Holandię – skupia się na prezentacji HI-MACS® Lucia Collection, materialu stworzonego we współpracy z Marcel’em Wandersem.

Wszystkie elementy zabudowy wykonane są z Hi-MACS®. Scenografia podkreślała możliwości i cechy HI-MACS® takie jak jego wykończenie bez widocznych połączeń, przezroczystości i CNC. HI-MACS® to materiał którego twarda powierzchnia sprawia, że jest idealnym wykończeniem dla zastosowań architektonicznych wewnętrznych i zewnętrznych, takich jak okładziny ścienne, schody, blaty kuchenne, łazienki, meble, przedmioty dekoracyjne, a nawet elewacje.

Targi Architect@Work to idealne miejsce na innowacje w architekturze i designie. Czym szczególnym odznacza się A@W? Targi te cyklicznie odbywają się w wybranych miastach w różnych państwach – od europejskich stolic aż po Kanadę od roku 2005. Wystawcy na A@W przechodzą wymagający proces kwalifikacyjny, ponieważ w danym mieście nie można pokazać kolejny raz tego samego rozwiązania. Dlaczego? Bojedną z głównych idei przyświecających A@W jest rozwój i innowacja. Dlatego za każdym razem oczekuje się od producentów nowych, coraz ciekawszych rozwiązań.

-------------

Location: ARCHITECT@WORK, 22 & 23 September, Paris Event Center
Design: i29 interior architects, The Netherlands www.i29.nl
Fabrication: Houtwerk BV, The Netherlands
Material: HI-MACS® Lucia Collection
Photo credit © Ronald Smits

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.