wszystkie artykuły z działu >> TARGI
27 września 2016
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Tak niemiecka marka BlitzRotary prezentowała się na targach Automechanika 2016 Frankfurt

Ach! Te wymyślne strefy do spotkań...

Największe targi na świecie to piękne stoiska. A na zakończonych 17 września we Frankfurcie targach Automechanika - największych i najważniejszych na świecie targach techniki motoryzacyjnej – było w czym wybierać. Wystawiało się ponad 4.800 wystawców z całego świata, wśród których zaprezentowało się 160 firm z Polski.

Firmy na targach prześciagają się realizując kolejne architektoniczne perełki. Ach! I te wymyślne strefy do spotkań... Pewnie powoli przyjdzie nam zapominać o zwykłych stolikach bezładnie postawionych w przestrzeni stoiska. Dzisiaj firmy zapraszają swoich gości do przytulnie urządzonych kawiarenek, do siadania przy barach, często długich jak całe stoiska i ważniejszych od samej ekspozycji, ulokowanej gdzieś za lub przed nimi.

REKLAMA

Na targach Automechanika 2016 pokazowo trend ten zaprezentowała niemiecka firma BlitzRotary. Nie, to nie jest stoisko artysty malarza czy firmy zajmującej restauracją przestrzeni postindustrialnych. To jest stoisko firmy działającej… w branży motoryzacyjnej. To stoisko światowego lidera w technologii podnoszenia pojazdów i technologii napraw powypadkowych Vehicle Service Group (VSG). Produkty marki Blitz przeznaczone są przede wszystkim dla segmentu technologii podnoszenia samochodów osobowych, prostowania pojazdów oraz systemów pomiarowych.

photo: BlitzRotary

Każdy element scenografii stoiska począwszy od olbrzymich grafik obudowujących całą przestrzeń stoiska przez zmyślnie urządzone warsztaty  prezentujące produkty firmy po wielki bar udekorowany obrazami. Misją firmy jest zwiększenie produktywności warsztatów napraw pojazdów, wydajności, bezpieczeństwa i polepszanie warunków pracy techników pojazdów. No... przy takim barze najtrudniejsze misje można realizowacć z sukcem.

Najważniejszym wizualnie miejscem był bar. I chociaż zajmował niewielką część olbrzymiej przestrzeń stoiska dominował w niej. Głęboka czerwień ściany będące tłem dla baru i dekoracyjne lampy przywodziły na myśl eleganckie, klubowe wnętrze. A udekorowanie jej obrazami w ramach jeszcze dodawało jej powagi. To była przestrzeń kontrastów. Z drugiej strony wielkie wydruki drewna i lasu. Te kontrast ymiędzy barokową dekoracją kawiarni, naturalnymi krajobrazami a postindutrialną aranżacją pozostałej przestrzeni wystawienniczej na długo zostaną nam w pamięci.

 

photo: BlitzRotary

Trzeba sobie wyobrazić jakie to są targi - targi techniki motoryzacyjnej - żeby docenić przewrotność projektantów  stoiska BlitzRotary. Wszędzie wokoło były prezentowane produkty dla warsztatów samochodowych. Prawie wszystkie stoiska mniej lub bardziej dosłownie prezentowały produkt i markę. A tu nagle… kompletne zaskoczenie. Olbrzymia przestrzeń dla przyjmowania gości jakby żywcem przeniesiona z pięknej restauracji czy angielskiegi klubu dla dżentelmenów ;-). Ufff, jeszcze dzisiaj przechodzą nam po plecach ciarki jak o tym piszemy…

Więcej informacji na temat BlitzRotary: www.BlitRotary.com

photo: Exspace

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.