wszystkie artykuły z działu >> TARGI
26 czerwca 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Jak ważny jest materiał z którego zbudowane jest stoisko? ACTIU na Oragtec 2016

Odwiedzając targi pozostajemy w stałym kontakcie z tym, co nas otacza. Nawet jeżeli świadomie wybieramy cel naszych spotkań czy wędrówek po targach to nasze myśli biegną ku przestrzeniom, które inspirują. Jak ważny jest materiał z którego zbudowane jest stoisko?

Większość stoisk, żeby nie powiedzieć ‘prawie wszystkie’ wykorzystuje jako główny budulec pomalowaną płytę pilśniową lub stolarską - upodabniając się do siebie. Co się stanie gdy zamiast pomalowanej płyty pilśniowej czy stolarskiej użyjemy sklejki, sklejki przetworzonej lub płyty drewnopochodnej.#CoolWorking to wnioski z podróży ACTIU! Ciekawy pomysł na prezentacje na Orgatec (25-29 października) miała hiszpańska firma ACTIU. Ażurowa drewniana konstrukcja otaczała równomiernie całą przestrzeń stoiska o powierzchni 600mkw. Na jej tle doskonale prezentowało się logo firmy. Z każdej strony widok na stoisko był identyczny. Otrzymujemy zamkniętą przestrzeń, która jednocześnie jest otwarta dla zwiedzających. Z ciągów komunikacyjnych można było spogladać do wnętrza. A było co ogladać, bo każda z kilku wewnętrznych przestrzeni była zaaranżowana inaczej. Stoisko ACTIU jest mocnym kandydatem do naszej 20 stoisk crème de la crème Orgatec 2016

Na wielu stoiskach na targach Orgatec zauważyliśmy to, co jest też na stoisku ACTIU: dużo wolnego miejsca, schodkowo budowana przestrzeń do odpoczynku i rozmów, czytelny podział poszczególnych prezentacji i dedykowanych przestrzeni. Przyjazna wręcz minimalistyczna architektura stoiska ACTIU i ciepła w odbiorze konstrukcja idealnie pasowały do tematu ekspozycji #CoolWorking.

Ale uwaga! W nazwie #CoolWorking nie chodzi o architekturę wystawienniczą czy premierowe produkty światowych projektantów odpowiadające na wyzwania współczesnych biur czy KNOW-HOW dotyczące ich aranżowania w dosłownym tego słowa znaczeniu. #CoolWorking to wnioski z podróży! Stoisko było podsumowaniem fascynującej podróży przez różne punkty widzenia sześciu osób z sześciu różnych kultur.

Bo dla ACTIU kolońskie targi zaczęły się długo przed planowana imprezą. Wyruszyła ona ‘w podróż’ której celem było dowiedzieć się więcej na temat różnych modeli pracy w różnych strefach czasowych i kulturowych i znaleźć sposoby na takie wyposażenie przestrzeni do pracy, żeby ich mieszkańcy byli zadowoleni, a ich praca bardziej CoolWorking.

I to właśnie nowe podejście do projektowania i aranżacji firma nazwała #CoolWorking. Na sześciu różnych etapach, różni bohaterowie z różnych miejsc na świecie i najróżniejszych środowisk opisywali swój dzień, gdzie wszystkie prace wykonywali zgodnie z nowymi paradygmatami pracy. Wnioski z tej podróży posłużyły Actiu dla takiego przygotowania ekspozycji, żeby odpowiadała ona na wymagania stawiane przez nowe trendy: Ludzie, Współpraca, Elastyczność, Trwałość, Autonomia względem Technologii.

#CoolWorking jest sposobem rozumienia życia i pracy, w którym potrzeby każdej osoby i małe akcenty są kluczem do codziennego dobrego samopoczucia.  Nowe produkty starają się odpowiedzieć na wymagania stawiane przez nowe trendy: Ludzie, Współpraca, Elastyczność, Trwałość, Autonomia względem Technologii.

Transformacja cyfrowa, która dzieje się na całym świecie zmienia nasz sposób życia. Owocami tej zmiany są również ciągle pojawiające się nowe trendy w miejscu pracy. Każdy jest inny, ale wszyscy mamy wspólne potrzeby: chcemy czuć się dobrze i dawać z siebie to co mamy najlepszego. Przestrzeń jest kluczowym elementem, aby towarzyszyć i się rozwijać, niezależnie od pracy, którą się wykonuje.

Tutaj możecie poczytać więcej o tym jak różni bohaterowie podróży Actiu: Aaron, Paulo, John, María, Gong i Ellen definiują swoje miejsca pracy >>>

Więcej informacji o ACTIU www.actiu.com

Photos: Exspace i ACTIU

Więcej Artykułów nt.: "Jak ważny jest materiał z którego zbudowane jest stoisko?"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.