Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
27 października 2016
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

„RE/WORK – Moments of Inspiration by Ippolito Fleitz Group“ Orgatec 2016

Czym jest biuro w XXI wieku?

W świecie permanentnej zmiany, komunikacja jest jedyną stałą. Komunikacja jest wszystkim. Wszystko jest komunikacją. Wystawa „RE/WORK – Moments of Inspiration by Ippolito Fleitz Group“ szuka odpowiedzi na pytanie: Czym jest biuro w XXI wieku?

Bo targi Orgatec to nie tylko premierowe produkty światowych projektantów odpowiadające na wyzwania współczesnych biur. Orgatec, największe targi wyposażenia przestrzeni biurowych, odbywające się co dwa lata w Kolonii (tegoroczna edycja: 25–29 października), to nie tylko międzynarodowa platforma prezentacji idei i rozwiązań dla nowoczesnych środowisk pracy. Orgatec to też wybitne wystawy aranżowane i kuratorowane przez największe nazwiska i znane instytucje.

RE/WORK – Moments of Inspiration“  to wystawa, która na Orgatec 2016 oprócz prezentacji produktów kilkudziesięciu firm, kładzie nacisk na komunikację człowieka, wychodząc z założenie, że w świecie permanentnej zmiany, komunikacja jest jedyną stałą. 500 metrów kwadratowych zaaranżowanych w zmysłowe i zabawne scenariusze pokazują istotne sytuacje interakcji człowieka w środowisku pracy. Wystawa wyolbrzymia znaczenie produktów, stawia pytania o ważne chwile w codziennej pracy i daje fascynujące odpowiedzi.

Pokochaliśmy podwieszone worki do boksowania.

 I instalację która w bardzo dowcipny sposób ilustruje zdanie: „WHAT DAS YOUR DESK SAY ABOUT YOU” Na dolnej płaszczyźnie w specjalnie zaaranżowanej ażurowej konstrukcji widzimy zbieraninę wszystkiego co potrafimy trzymać na biurku. Oj czego tutaj nie ma, zobaczcie sami.Patrząc z kolei na tylną ścianę widzimy biurko z góry, a za nim krzesło wbite w ścianę. Blat biurka - wyświetlany na wielkim monitorze - cały czas dynamicznie się zmienia. Najpierw pojawiają się zdania później obrazy, które je interpretują. Prezentacja jest tak przygotowana, że pozostawia dużo do własnej interpretacji.

A jest się nad czym zastanawiać. Bo nasz świat jest w coraz większym stopniu kształtowany przez doświadczenia cyfrowe. I na każdym kroku pojawia się pytanie: Czy biuro pojmowane jako tradycyjne miejsce wciąż ma znaczenie w XXI wieku?

Odpowiedź na to pytanie dla autorów wystawy jest jasna - TAK.

Dzisiejsze miejsce pracy ewoluuje zapewniając więcej niż tylko wyposażenie, urządzenia i przestrzeń. Staje się wyrazem filozofii i tożsamości firm i to zarówno wewnętrznie jak i na zewnątrz. To stymulujące miejsce, które ma być źródłem dumy. „RE/WORK – Moments of Inspiration” pokazuje, że w biurze 21-go wieku, tożsamość jest ważniejsza niż świadczenie usługi.

Konwencjonalne biuro na wystawie „RE/WORK – Moments of Inspiration” zanika i przekształca się w miejsce różnorodnych możliwości. Procesy robocze wyzwalają się od zależności konkretnej lokalizacji. W zmieniającym się środowisku zmienność i mobilność są kluczem.

A co z ludzką tęsknotę za stabilnością i poczuciem bezpieczeństwa? Jak one się mają do wartości tak z nimi sprzecznymi jakimi są zmienność i mobilność? „RE/WORK – Moments of Inspiration” to udana próba pokazująca, że biuro przyszłości musi łączyć te oba pozornie sprzeczne światy tworząc elastyczną przestrzeń dla bardzo wielu różnych rodzajów tożsamości.

Znani szeroko w świecie "architekci tożsamości" z Ippolito Fleitz Group współpracując z technikami mediów z Zgoll Konferenzraum GmbH i wizjonerami z Microsoft Corporation zaprojektowali inspirującą inscenizację, która stara się uchwycić ślady cennych chwil natchnienia łącząc analogowe i cyfrowe doświadczenia i oferując nowe perspektywy i spojrzenie na świat pracy.

photos Exspace, Ippolito Fleitz Group, materiały prasowe Orgatec

------------------------

„RE/WORK – Moments of Inspiration by Ippolito Fleitz Group“
Orgatec 2016
Design by Ippolito Fleitz Group / Team: Gunter Fleitz, Tilla Goldberg, Calina Hohberg, Peter Ippolito, Axel Knapp, Moritz Köhler, Alexander Ortwein, Carolin Stusak / www.ifgroup.org Partner: Arper, Art Aqua, Brunner, ClassiCon, Création Baumann, Expomobil / Object Carpet / 2Tec2, FRAME, Iraci, Klöber, Microsoft, Octanorm, Okinlab, Pedrali, Polycom, Sonus, Thonet, Walter Knoll, zgoll: Konferenzraum

 -------------

 o targach Orgatec

Premierowe produkty światowych projektantów odpowiadające na wyzwania współczesnych biur to nie tylko komfortowe wyposażenie miejsc pracy, ale także KNOW-HOW dotyczące ich aranżowania. Orgatec to przede wszystkim międzynarodowa platforma prezentacji idei i rozwiązań dla nowoczesnych środowisk pracy.

Wśród prawie 600 wystawców z 40 krajów swoje najnowsze propozycje prezentowało 15 firm z Polski: Grupa Nowy Styl, Balma, Noti, Bejot, MDD, Furniko, Maro, Heritus, profim, Mikomax, Ergomaster, Sella, Husch Creative Design Group, Maxbet i Karon.

--------------

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.