Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
26 października 2016
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Grupa Nowy Styl na Orgatec 2016

ORGATEC 2016 – rynek mebli biurowych odpowiada na nowe wyzwania

Na największych targach wyposażenia przestrzeni biurowych – ORGATEC 2016 – odbywających się w Kolonii w dniach 25–29.10, można zaobserwować najciekawsze rozwiązania meblowe z całego świata. Grupa Nowy Styl na stoisku mierzącym 1200 m² prezentuje produkty przeznaczone do każdej strefy w biurze, które nadążają za zmieniającym się stylem i środowiskiem pracy, oraz swoje KNOW-HOW dotyczące aranżowania przestrzeni.

Trendy: modułowość, home office design i produkty akustyczne

Z jakimi wyzwaniami boryka się branża wyposażenia przestrzeni biurowych? – Jednym z nich jest bardzo szybko rozwijająca się technologia urządzeń mobilnych oraz sprzętu komputerowego, która dając coraz to nowe możliwości, wpływa na nasz sposób pracy i codzienne funkcjonowanie. Co za tym idzie, zmienia się zapotrzebowanie na rodzaj mebli, ich wymiary, kształty oraz funkcjonalność – mówi Przemysław Mac Stopa. Jego odpowiedzią na te wyzwania są system sof modułowych Tapa oraz kolekcja krzeseł i stolików Tauko, które zaprojektował dla Grupy Nowy Styl. Ich wzornictwo nawiązuje do mebli domowych, ponieważ estetyka home office design jest coraz bardziej poszukiwana w nowoczesnych biurach.

Zgadzają się z tym Jan Wertel i Gernot Oberfell, dzięki którym powstał system mebli biurowych Levitate. – Istnieje pewna sztuczna granica pomiędzy produktami biurowymi i domowymi. Niektóre z nich z powodzeniem sprawdzają się w obu przestrzeniach i powinny być dobierane do użytkownika, a nie do wnętrza. Ponadto zastosowanie materiałów i wykończeń, które zwykle kojarzymy z meblami domowymi, sprawia, że biuro staje się miejscem cieplejszym i bardziej przyjaznym – mówią projektanci.

Z kolei Hilary Birkbeck zauważył potrzebę tworzenia mebli modułowych, z których można tworzyć pojedyncze miejsca do pracy w skupieniu, przestrzeń do spontanicznych spotkań czy strefy wypoczynku i oczekiwania, np. przy recepcji. – Coraz więcej korporacji prowadzi tryb koczowniczy, co znaczy, że często przenosi się do nowych lokalizacji lub rearanżuje przestrzeń, która ma sprostać nowym warunkom. Dlatego meble znajdujące się w biurze powinny być konfigurowalne – uważa Hilary Birkbeck, który dla Grupy Nowy Styl zaprojektował system sof Tepee ze ściankami o właściwościach akustycznych, odpowiadający na tę potrzebę.

We KNOW HOW to #MakeYourSpace

Grupa Nowy Styl, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, oferuje rozwiązania do każdej strefy w biurze – strefy pracy wspólnej, indywidualnej, do miejsc spotkań kreatywnych, formalnych i nieformalnych oraz do gabinetów menedżerskich.

Na targach w strefie pracy wspólnej prezentuje m.in. stanowiska workbench na drewnianych nogach z serii Levitate, nowe elementy systemu Play&Work, czyli stanowiska workbench do integracji z szafami, a także linię Xio. Do stref pracy indywidualnej proponuje m.in. krzesła umożliwiające dynamiczne siedzenie, biurka z regulacją wysokości, a także miejsca pracy tymczasowej Tepee-Work. Klienci mają także okazję poznać szerokie portfolio rozwiązań dedykowanych do miejsc spotkań – od innowacyjnych puf Tapa, poprzez systemy modułowe, aż do nawiązujących do klasyki designu krzeseł i stolików Tauko, których szeroka możliwość konfiguracji spotyka się z dużym zainteresowaniem. W ofercie do gabinetów firma wyróżniła meble SITAGINLINE ze względu na ich wyjątkowy design.

Jednocześnie Grupa Nowy Styl ma odpowiednie KNOW-HOW, jak zastosować rozwiązania w konkretnej przestrzeni biurowej, co wpływa na poprawę efektywności zespołów, a także wzrost produktywności indywidualnej. Tłumaczy, że funkcjonalne biuro to przestrzeń, w której pracownicy sprawnie realizują procesy biznesowe, dlatego przygotowując koncepcję aranżacji danego miejsca, bierze pod uwagę wszystkie te czynniki.

Wirtualne biuro, realne rozwiązania

Podczas targów prezentowane są nie tylko realia współczesnych biur. Grupa Nowy Styl zaprasza także odwiedzających do wirtualnego świata, w którym każdy ma okazję na własne oczy zobaczyć, jak produkty znajdujące się na stoisku sprawdzają się w aranżacji biurowej.

Rozwiązanie VR otwiera przed nami nowe możliwości, tworząc niedostępną do tej pory jakość nie tylko w dziedzinie projektowania przestrzeni biurowych, ale również w komunikacji z klientami – mówi Michał Kita, odpowiedzialny za projekt VR w Grupie Nowy Styl. – Dzięki temu jesteśmy w stanie zaprezentować nasze systemy meblowe z pełnym odwzorowaniem skali i warunków panujących w danej przestrzeni. Klient, spacerując po wirtualnym biurze, może porównywać różne warianty systemów meblowych oraz aranżacji, zmieniając je w czasie rzeczywistym. Dajemy klientowi możliwość zmiany układu mebli w konkretnym biurze, a także ich kolorystyki. Jednym kliknięciem można przełączyć się z ciepłej, wręcz domowej przestrzeni, zaaranżowanej z wykorzystaniem mebli Levitate, na awangardowe rozwiązania Play&Work lub uniwersalne, oparte na systemie SQart. Widząc biuro w realnej skali, nie musimy już wyobrażać sobie, jak będzie ono wyglądać. Można to po prostu zobaczyć – dodaje Michał Kita.

– Targi dają nam doskonałą możliwość zaprezentowania naszych nowości produktowych. Jednak chciałabym podkreślić, że dla naszej firmy liczą się nie tylko produkty, ale także umiejętność ich zastosowania w konkretnej przestrzeni biurowej. Wyposażamy przestrzeń biurową i publiczną z myślą o ludziach, którzy będą ją użytkować – o ich potrzebach i oczekiwaniach. Biuro dopasowane do potrzeb organizacji to inwestycja, która pomaga pracownikom wykorzystać swój potencjał, a firmie – sprawnie funkcjonować, dlatego na późniejszym etapie będziemy rozmawiać z klientami o tym, jak zaadaptować nasze rozwiązania meblowe, żeby jak najlepiej służyły danej organizacji. Nasze kompetencje w tym zakresie podkreślamy hasłem: We KNOW HOW to #MakeYourSpace – podsumowuje Magdalena Tokarczyk-Cyran, Dyrektor Marketingu Grupy Nowy Styl.  

Nowości produktowe: #Tepee #Sileo #CafeChairs #Tauko #Tepee #Tapa #Navigo #Xenium #Panthera #PlayAndWork #Levitate  www.NowyStylGroup.com 

-------------------      

ORGATEC to największe targi wyposażenia przestrzeni biurowych odbywające się co dwa lata w Kolonii, w tym roku trwają od 25 do 29 października. Wystawcy, zgodnie z hasłem „Creativity works”, pokazują najciekawsze rozwiązania meblowe z całego świata, które nadążają za zmieniającym się stylem i środowiskiem pracy. Podczas poprzedniej edycji na targach gościło 51 000 osób ze 123 krajów. Powierzchnia wystawiennicza obejmowała 105000 m². W tym roku zwiększyła się o kolejne 20%, z czego aż 1200 m² zajmuje Grupa Nowy Styl.

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.