Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
18 listopada 2016
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Inspiracja i zrównoważony rozwój - motywem wystawy TRENDS na Ambiente 2017

Motywem przewodnim Ambiente Trends 2017 będzie hasło „sustainably inspiring”

W dniach 10-14 lutego 2017 roku we Frankfurcie nad Menem, odbędzie się kolejna edycja targów Ambiente.
Są to najwieksze targi dóbr konsumpcyjnych na świecie, gdzie prezentowane są najnowsze produkty i innowacje z dziedziny dekoracji i wyposażenia mieszkań, domów i ogrodów a także szeroko pojętego świata upominków. Targi podzielone sa tematycznie na branże: DINING - dekoracje i nakrycia stołowe, GIVING - prezenty i upominki oraz LIVING - pomysły dla mieszkań i domów.

Podczas ostatniej edycji 4.386 wystawców zaprezentowało swoje produkty prawie 136 tysiącom branżystów z 95 państw. Ambiente to targi, które dają możliwość zapoznania się z najnowszymi, wiodącymi trendami ze świata wyposażenia wnętrz, upominków oraz artykułów gospodarstwa domowego.

 

StandOUT. Ambiente 2017 Frankfurt. Dla polskich wystawców przyszłorocznej edycji Ambiente i dla wszystkich Państwa, którzy nie odwiedzicie Ambiente mamy wspaniałą wiadomość. Najlepszymi miejscem, gdzie będzie można obejrzeć potencjał polskiej branży dóbr konsumpcyjnych będzie StandOUT. Ambiente 2017 - wirtualny konkurs na najlepiej zaprojektowane polskie stoisko na targach Ambiente 2017 we Frankfurcie, organizowany przez portal Exspace. Zwiedzając z Exspace targi Ambiente 2017 będzie można nie tylko nadrobić zaległości w trendach w branży wystawienniczej, ale również uzyskać cenne informacje na temat polskich wystawców i ich produktów oraz polskiej branży dóbr konsumpcyjnych. Partnerem wydarzenie są Targi Frankfurt, Przedstawicielstwo w Polsce Piotr Łukaszewicz Warszawa

 

Eksperci od trendów – studio projektowe stilbüro bora.herke.palmisano – zaprezentują imponującą wystawę Ambiente Trends 2017

W dniach 10-14 lutego 2017 zobaczymy na targach spektakularną prezentację zaaranżowaną przez specjalizujące się w trendach studio bora.herke.palmisano, a poświęconą najnowszym trendom podzielonym na cztery scenerie: „delicate structures”, „honest materials” „jumbled patterns” oraz „notable shapes”. Motywem przewodnim Ambiente Trends 2017 będzie hasło „sustainably inspiring”, czyli połączenie inspiracji i zrównoważonego rozwoju. Trendy zostały zaczerpnięte z najnowszych prądów w designie, sztuce, modzie i architekturze. Targi Ambiente to najważniejsze międzynarodowe targi branży dóbr konsumpcyjnych. To tu w sekcjach „Living”, „Giving” i „Dining” dowiemy się o trendach więcej niż na jakimkolwiek innym wydarzeniu.

Tworząc te cztery scenerie, eksperci od trendów wybiorą produkty z kolekcji niemal 4 400 wystawców targów Ambiente, wskazując tym samym na przedmioty, które wpisują się w trendy na kolejny sezon. Wyrafinowane, autentyczne, fantazyjne, eleganckie – trendy targów Ambiente obejmują szerokie spektrum produktów i pozwalają dobrze zorientować się w całym sektorze dóbr konsumpcyjnych oraz nowościach produktowych. – Te cztery style łączą w sobie najważniejsze cechy, które staną się inspiracją na nowy sezon w roku 2017. Z jednej strony, ogromną rolę odgrywać będą dyskretne kształty i faktury inspirowane naturą; z drugiej strony, dużą wagę odegra dbałość i wiarygodność w podejściu do materiałów, z których mają powstać produkty autentyczne i dobrej jakości – mówi Annetta Palmisano ze studia trendów stilbüro bora.herke.palmisano. Wzory i motywy łączą się w dziwaczny, czasem wręcz chaotyczny patchwork. Przeciwwagą są tutaj projekty o czystych liniach, posągowe w swoich formach i pełne charakteru, wpisujące się w tradycyjną, choć nowoczesną elegancję. Jeszcze przed targami wydana zostanie broszura na temat trendów w kolorystyce, wykorzystaniu materiałów oraz sposobach łączenia różnych stylów. Cztery scenerie trendów będą przez cały czas trwania Ambiente prezentowane na specjalnej wystawie w części Galleria 1, a także w trakcie wykładów dla sprzedawców hurtowych oraz detalicznych, które będą się odbywać o godzinie 12:00 oraz 15:00 w sali „Symmetrie” w hali 8.1.

delicate structures

Inspiracją dla tych delikatnych struktur i tekstur była sama natura. Dzięki innowacyjnym technologiom produkcji i wykończenia, tworzą one wyrafinowane, przyjemne powierzchnie. Zachęcają odbiorcę, aby ich dotknąć, obiecując ucztę dla zmysłów. Kryształki lodu, efekty wykończenia nawiązujące do struktury wody, liści, piasku układanego podmuchami wiatru – misternie tworzone powierzchnie, druk trójwymiarowy i spiekanie laserowe imitują zjawiska przyrody, dając w efekcie zachwycające projekty artystyczne.

Ambiente Trends 2017: delikatne struktury, czyste materiały, poplątane wzory, znakomite kształty

honest materials

Wysokiej jakości rzemiosło połączone z dobrym designem pozwala tradycjom żyć swoim życiem. Staranne podejście do autentycznych surowców pozwala tworzyć produkty pochodzące z natury, równie niepretensjonalne, co trwałe. Proste formy i urok nieregularności – ceramika, glazura, żeliwo, len oraz paleta kolorystyczna od odcieni drewna po barwy leśnych owoców to charakterystyczne cechy tego nowego trendu, który ma wkrótce zagościć w naszych domach.

jumbled patterns

Hołd beztroskiej młodości, zaproszenie do puszczenia wodzy fantazji: w tym nieujarzmionym chaosie wzorów i motywów równie ważną rolę co szczerość i beztroska zabawa, odgrywają nostalgia i pomysłowość. Na tej kreatywnej palecie stylów wzory geometryczne spotykają się z figuratywizmem, rzeczy dziwaczne – z naiwnymi, a styl vintage – z dziełami domowej roboty. Paleta barw jest tu zdominowana przez jasne kolory, a pogodnych akcentów dodają motywy zabawek, guzików i symboli.

notable shapes

Design oparty na czystych liniach, pełnych charakteru wnętrzach oraz mocnych sylwetkach definiuje na nowo tradycyjną, elegancję w nowoczesnym ujęciu. Epicentrum stanowią posągowe formy, styl dla pewnych siebie, monolityczny i nieco monumentalny. Zwarte materiały, ciemne i twarde odmiany drewna, skóra, aksamit, marmur i metal tworzą tu kontrastujące ze sobą powierzchnie i zaskakujące kombinacje o niezapomnianych mozaikach, tworzących wzór karo lub inne geometryczne wzory.

O studiu trendów stilbüro bora.herke.palmisano

Jak zawsze, także w tym roku za Ambiente Trends odpowiedzialni będą eksperci od trendów ze studia stilbüro bora.herke.palmisano, zatrudnieni do tego celu przez Messe Frankfurt. Wykorzystując swoje subtelne wyczucie oraz ogromne doświadczenie, Annetta Palmisano, Claudia Herke i Cem Bora wychwycą nadchodzące trendy i zaprezentują je w trakcie imponującego pokazu Trend Show.

Ambiente, największe takie targi na świecie

Ambiente to jedyne na taką skalę międzynarodowe targi produktów do nakryć stołowych, kuchennych, sprzętu gospodarstwa domowego, upominków, biżuterii oraz modnych akcesoriów, a także elementów dekoracyjnych i wyposażenia wnętrz. Ambiente to prawdziwe branżowe show z niespotykaną nigdzie indziej szeroką gamą produktów. Na początku 2016 roku około 4 400 wystawców prezentowało przez pięć dni swoje nowe produkty oraz innowacje na nadchodzący sezon, ciesząc się uwagą 137 000 odwiedzających je osób z branży z blisko 150 krajów. Te największe na świecie targi dóbr konsumpcyjnych wyróżnia również bogata oferta wydarzeń towarzyszących, programów promujących młodych projektantów, prezentacji trendów oraz ceremonii wręczania nagród.

Pojedź na targi Ambiente!

Przedstawicielstwo targów Ambiente w Polsce zaprasza do udziału we wspólnym wyjeździe:

Wpłacając zaliczkę do 30 listopada br. ceny niższe o 300 zł i 400 zł w zależności od wariantu podróży: oferta autokarowa z pełnym serwisem, w terminie: 8 - 13 lutego 2017., obejmująca 3 noclegi oraz 3 dni pobytu na targach, tylko 1390 zł + VAT. Wyjazd autokaru z Warszawy, przez Łódź, Piotrków Tryb., Częstochowę, Katowice i Wrocław. Oferta samolotowa z pełnym serwisem w terminie: 10 - 12 lutego 2017, obejmująca 2 noclegi oraz 3 dni pobytu na targach tylko 2290 zł + Vat. Wylot z Warszawy.

Uwaga ! Ilość miejsc na wyjazdy jest ograniczona. Rezerwacje realizujemy według kolejności zgłoszeń. W sprawie szczegółów prosimy o bezpośredni kontakt z Panią Dorotą Idzikowską: dorota.Idzikowska@poland.messefrankfurt.com tel. 22 4943 201.

Targi Frankfurt Przedstawicielstwo w Polsce

www.targifrankfurt.pl

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.