Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
25 listopada 2016
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Polskie firmy na targach Orgatec 2016

Na targach nie wystaczy sie wystawić. Na targach trzeba zaistnieć!

Najważniejsze branżowe wydarzenie ostatnich dwóch lat, międzynarodowe targi ORGATEC Modern Office & Facility 2016 w Kolonii już za nami! Targi ORGATEC - największe targi wyposażenia przestrzeni biurowych które odbyły się w dniach 25-29 października, obejmowały najciekawsze rozwiązania meblowe z całego świata, które nadążają za zmieniającym się stylem i środowiskiem pracy oraz KNOW-HOW dotyczące aranżowania przestrzeni. Tegoroczna edycja poświęcona idei „New visions of work”.

56,000 odwiedzających z 118 krajów poszukiwało nowych rozwiązań i technologii u producentów mebli, którzy przy współpracy z architektami, ekspertami oraz projektantami wnętrz prezentują na targach najnowsze trendy w branży mebli biurowych. W imprezie udział wzięło 671 wystawców z 40 krajów, wśród których znalazło się 15 firm z Polski: PROFIm, Grupa Nowy Styl, Balma, Noti, Maro, MDD, Sella, Husch Creative Design Group, Karoń, Mikomax, Ergomaster, Furniko, Bejot, Maxbert i Heritus.

Z polskimi wystawcami spotkali się na ich stoiskach przedstawiciele portalu Exspace. W rozmowach poruszano m.in. temat sposobu prezentacji firmy na targach i nowości w ofercie danej firmy oraz  zainteresowanie stoiskiem wśród odwiedzających gości branżowych.

Udział w prestiżowych wydarzeniach wystawienniczych to wielki wysiłek dla firmy. Portal Exspace wspiera polskich wystawców organizując konkurs StandOUT. - projekt w postaci wirtualnego konkursu na stoiska, które poprawiają standardy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej. Jego głównym założeniem jest promocja marek i produktów firm wystawców jeszcze długo po targach Upowszechnienie tej idei jest ważnym elementem przyczyniającym się bezpośrednio do budowania marki jak również do promocji polskich branż. Na portalu Exspace w Galerii StandOUT. Orgatec 2016 Kolonia zmieszczone są prezentacje stoisk i oferty produktowej polskich wystawców targów Orgatec 2016. W wyznaczonym czasie (30.11-14.12.2016) odbywa się głosowanie. Zapraszamy do wyrażania opinii!

Poniżej prezentujemy ofertę produktową i stoiska polskich wystawców targów Orgatec 2016. W Galerii przy artykule zamieściliśmy więcej zdjęć zarówno ekspozycji jak produktów prezentowanych na kolońskich targach.

PROFIm

PROFIm na targach Orgatec obecny był już po raz dziesiąty. Tegoroczna ekspozycja PROFIm której motywem przewodnim było hasło „Beautifully functional”, o powierzchni 500 m2, utrzymana była w konwencji open space'u. Minimalistyczny design stoiska bez zbędnej zabudowy ograniczającej przestrzeń wpisał się idealnie w najnowsze trendy wystawiennicze. Dominująca barwa stoiska – biel - była świetnym tłem dla żywych kolorów eksponowanych produktów. Projekt ekspozycji został tak pomyślany, żeby za pomocą prostych środków podkreślić dopracowane w każdym szczególe siedziska. W wydzielonej strefie zaaranżowana została również kawiarenka do rozmów biznesowych. Dopełnieniem całości był lewitującego w przestrzeni sufit, z którego zwieszały się lampki kameralnie oświetlające stoliki kawiarenki. Na tą edycje targów firma PROFImprzygotowała aż 7 premierowych kolekcji oraz kilka już istniejących w zupełnie nowych odsłonach. Był to szeroki wachlarz mebli począwszy od ergonomicznych foteli pracowniczych o wyjątkowo eleganckiej i przemyślanej formie, poprzez wysublimowane zestawy soft seating i kompaktowe fotele do stref spotkań, aż po multifunkcjonalne krzesła konferencyjne. Najnowsze kolekcje zaprojektowane zostały m.in. przez Paula Brooksa, ITO Design oraz Christophe’a Pillet. Produkty firmy PROFIm były wielokrotnie nagradzane i wyróżnianie w prestiżowych konkursach, m.in. Dobry Wzór, Wzór Roku, Produkt Roku, Diament Meblarstwa. Więcej o stoisku Profim możecie przeczytać tutaj >>>

ZP KAROŃ

ZP KAROŃ w Kolonii przedstawił serię krzeseł naściennych i audytoryjnych, oraz nietypowe rozwiązania mebli archiwizacyjnych. Minimalistyczne stoisko było ciekawym tłem dla prezentowanej kolekcji. Biały kolor ścian dobrze współgrał z drewnianym wykończeniem krzeseł.

Fabryka Mebli BALMA S.A

Fabryka Mebli BALMA to renomowany producent mebli biurowych z długoletnią tradycją, zdobywca licznych nagród, wyróżnień i certyfikatów jakości. Firma posiada ugruntowaną pozycję na rynku meblarskim, a produkowane meble prezentują światowy poziom. Bezkonkurencyjna oferta obejmuje meble biurowe wyróżniające się wysokimi parametrami jakościowymi oraz użytkowymi. BALMA oferuje spójne stylistycznie kolekcje, pozwalające w nieograniczony sposób konstruować stanowisko pracy, dopasowane do potrzeb użytkowników. W Kolonii zaprezentowała nowości produktowe oraz  nowe wykończenia. Na Orgatec 2016 firma Balma przygotowała min. prezentację Systemu Balma PLUS, narzędzia na miarę współczesnych czasów. Komfort akustyczny, możliwość dopasowania do indywidualnych preferencji, miękkie, tapicerowane elementy Systemu, biurka z elektryczną regulacją wysokości, bogactwo akcesoriów umożliwiających personalizację, wszystko to sprawia, że mamy możliwość pracować naprawdę po swojemu. Na targi w Kolonii Balma przygotowała również premierę nowej lady, która swoją czystą, geometryczną formą przywodzi na myśl doskonałe rzemiosło pracy, dbałość o detal i prawdziwą precyzję wykonania.

Pasja jest tym co napędza do działania. Pasją firmy Balma jest pomaganie w tworzeniu środowiska pracy, w którym człowiek poczuje harmonię z samym sobą i otaczającym go światem. W tym roku na ekspozycji Balma pojawiły się rośliny. Otwarcie się na naturę w miejscu pracy to metafora tego jak istotne jest zachowanie harmonii. Obcowanie z naturą poprawia nastrój, działa kojąco na zmysły, oczyszcza powietrze ze szkodliwych dla zdrowia toksyn, stymuluje do działania. Monochromatyczne stoisko Balma z meblami w odcieniach zieleni dopełnione zielonymi ścianami i roślinnością przyciągało uwagę swoją przyjazną formą i drewnianym, ciepłymi elementami. Więcej o stoisku Balma możecie przeczytać tutaj >>>

NOTI

NOTI to polska marka mebli wypoczynkowych, która powstała w 2005 wykorzystując 30-letnie doświadczenie właściciela – Ryszarda Balcerkiewicza oraz pasję i wiedzę z zakresu najlepszego, światowego designu. Marka współpracuje z najlepszymi, rodzimymi projektantami m.in.: Piotrem Kuchcińskim, Mikołajem Wierszyłłowskim, Tomkiem Rygalikiem, Tomaszem Augustyniakiem, Renatą Kalarus, Dorotą Koziarą, Jerzym Porębskim, Jerzym Langierem, Grzegorzem Niwińskim, Krystianem Kowalskim. NOTI  zaprezentowało się stoisku o powierzchni 120 metrów kwadratowych. Architektura stoiska zdecydowanie wyróżniała je od otoczenia, a monochromatyczne zestawienia kolorów zarówno tapicerki prezentowanych mebli jak i elementów zabudowy stoiska na pewno wielu zapadnie w pamięć. Na stoisku NOTI mogliśmy zobaczyć, dotknąć i usiąść na kilku nowościach! Krzesłach i fotelach z dwóch poszerzonych kolekcji Piotra Kuchcińskiego: Manta i Mishell oraz fotelikach Mamu i systemie SoundRoom projektu Tomka Rygalika. Oprócz tego, na stoisku NOTI pojawiły się ostatnie wdrożenia: krzesła Linar Plus i pufy x40. O uznaniu jakim cieszą się meble NOTI świadczą nagrody – trzykrotny Red Dot Design Award (Honourable Mention 2009, Product Design Winner 2014 i Product Design 2016), Interior Innovation Award 2014, Must have 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, Top Design 2009 i 2013, Złote Medale MTP i wiele innych. Więcej o stoisku NOTI możecie przeczytać tutaj >>>

Fabryka Mebli Biurowych MDD

MDD to lider w segmencie projektowania i wdrażania kompleksowych rozwiązań dla biur w Polsce.Realizował projekty m.in. dla Białego Domu, Luwru, na Szczyt Rady Europy czy do telewizyjnego studia olimpijskiego w Londynie. O pozycji i aspiracjach MDD wiele mówi fakt, że MDD była jednym z pięciu i jedynym polskim sponsorem 22. edycji 100% Design odbywającym się London w dniach 21-24 września br.. 100% Design to największe na świecie targi związane z projektowaniem, towarzyszące London Design Festival. MDD w Kolonii prezentowało zarówno produkty premierowe: wśród których była intrygująca Mesh Collection zaprojektowana przez Krystian Kowalski Industrial Design i najnowszy projekt lady recepcyjnej oraz te produkty, które już od jakiegoś czasu cieszą się ogromnym zainteresowaniem min.: lampy i biurko gabinetowe. Tegoroczna ekspozycja MDD była w konwencji open space'u. Projekt ekspozycji został tak pomyślany, żeby za pomocą prostych środków i geometrycznych form ekspozytorów podkreślić dopracowane w każdym szczególe meble. Kontrastowe zestawienie czarnej ściany stoiska z drewnem ekspozytorów i podłogi były świetnym tłem dla eksponowanych produktów. Dopełnieniem całości było mocne oświetlanie.

SELLA

SELLA specjalizuje się w produkcji siedzisk, tj. krzesła obrotowe, fotele biurowe, zestawy konferencyjne, fotele kinowe, zestawy audytoryjne, itd. Linie foteli audytoryjnych SELLA są wzbogacane o dodatkowe funkcje użytkowe czyli możliwość zmiany wymiarów oraz zastosowania wyposażenia dodatkowego jak np. pulpit do pisania, przyłącza multimedialne, kosze na plecak, oświetlenie stanowiskowe. Są to nowoczesne systemy monoblokowe mocowane modułowo do podłoża po prostej po łuku i na stopniach. Kolekcje foteli kinowo-teatralnych przeznaczone są do intensywnego użytkowania w salach kinowych, teatrach, filharmoniach i salach wykładowych gdzie wymogiem jest niezawodne i wygodne siedzisko. Ich budowa pozwala na zmianę wymiarów zewnętrznych fotela. Wysoki standard i estetykę odpowiadającą współczesnym trendom podkreślają elementy drewniane foteli.

BEJOT

BEJOT od wielu lat zajmuje znaczącą i ciągle rosnącą pozycję wśród polskich producentów krzeseł i foteli biurowych. Marka BEJOT zyskuje uznanie klientów dzięki wysokiej jakości, nowoczesnemu wzornictwu i walorom ergonomicznym produktów wspartych najnowszą wiedzą ośrodków medycyny pracy. BEJOTwspółpracuje z uznanymi projektantami, stosując zasadę rygorystycznego i selektywnego doboru surowców i podzespołów aby produkty gwarantowały satysfakcję odbiorców podczas intensywnej eksploatacji. Podczas targów Orgatec 2016 firma prezentowała swoje unikalne rozwiązania dla przestrzeni biurowych i stref relaksu. Stoisko BEJOT charakteryzowało się wielkimi grafikami w skali prezentowanych produktów, które multiplikując prezentowane eksponaty nadawały ekspozycji głębi.  Doskonale ze sobą współgrały żywe kolory zarówno elementów ekspozycji jak i produktów.

Mikomax

Mikomax zaprezentował swoje najnowsze rozwiązania na miarę nowoczesnego Smart Office. Na stoisku można było zobaczyć koncepcję Smart Change, opartą na zmianie i rearanżacji tradycyjnej przestrzeni biurowej. Odpowiedzią na nowe wyzwania biurowe była prezentacja wolnostojących przestrzeni, które pomagają w wyeliminowaniu niepożądanych dźwięków, zwiększając komfort akustyczny pomieszczeń: #HUSH i budka telefoniczna. Coraz częściej pracownicy zgłaszają potrzebę wydzielonych akustycznie miejsc do spotkań lub pracy w skupieniu. Nie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest sala konferencyjna lub focus room – rozwiązania czaso- i kosztochłonne do realizacji. #HUSH to odpowiedź Mikomax na tradycyjne sale konferencyjne, pokoje do współpracy czy pracy w skupieniu. Jeden kubik zajmuje tyle samo miejsca co dwa biurka, a akustyczne wykończone wnętrza zapewni komfort pracy i spotkań. Tylna ściana z mlecznego szkła zapewnia dostęp do światła dziennego a łatwe poprowadzenie okablowania umożliwia instalację wewnętrznego oświetlenia i telewizora. Możliwość szybkiego przestawienia #HUSH bez potrzeby całkowitego demontażu sprawia, że idealnie sprawdzi się on jako wyposażenie każdego biura.

Grupa Nowy Styl

Grupa Nowy Styl, trzeci największy producent mebli biurowych w Europie zaprezentowała nie tylko komfortowe wyposażenie miejsc pracy, ale także swoje know-how dotyczące ich aranżowania. Ekspozycja Grupy zajęła aż 1.200 m2. Stoisko Grupa Nowy Styl, podzielone było na strefy, które odpowiadają różnorodnym potrzebom pracowników w biurze. Znalazły się na nim m.in.: system mebli biurowych Levitate zaprojektowany przez studio WertelOberfell, który nawiązuje do trendu home office design, umożliwiające dynamiczne siedzenie krzesło Panthera stworzone dla nas przez Raya Cartera oraz niezwykle oryginalne modułowe pufy Tapa pomysłu Przemysława Mac Stopy, doskonałe do prowadzenia nieformalnych spotkań. Na odwiedzających czekała też niespodziankę, która przenosił gości do wirtualnej rzeczywistości biurowej. Po raz pierwszy Grupa Nowy Styl zaprezentowała produkty szwajcarskiej firmy Sitag, którą przejęła w sierpniu ubiegłego roku. Uwagę zwracało m.in. na biurka Sitagactive z ręczną lub elektryczną regulacją wysokości oraz rodzina krzeseł Sitagteam zaprojektowaną przez niemieckie studio 2DoDesign. Odpowiedzią na nowe wyzwania biurowe były też rozwiązania dzielące przestrzeń, które pomagają w wyeliminowaniu niepożądanych dźwięków, zwiększając komfort akustyczny pomieszczeń. Więcej o stoisku Grupa Nowy Styll możecie przeczytać tutaj >>>

Maro

Od 25 lat Fabryka Mebli Biurowych Maro pozostaje liderem w tworzeniu wyposażenia dla nowoczesnych wnętrz biurowych. Ekspozycja Maro utrzymana była w konwencji open space'u. Duże zainteresowanie odwiedzających wzbudzało ekskluzywnie wykończone biurko, którego wysokość można regulować również za pomocą specjalnej aplikacji na smartfona. Firma Maro w bieżącym roku obchodziła 25-lecie działalności. Fakt ten był wyraźnie podkreślony w grafice kolońskiego stoiska. Maro jest synonimem najwyższej jakości i funkcjonalności połączonych ze światowym designem i innowacyjną techniką.  Międzynarodowe uznanie potwierdza wieloletnia obecność Maro na rynkach kilkunastu krajów świata.

HUSCH

HUSCH którego motto brzmi - the art of silence - zaprezentował w Kolonii panele akustyczne.  Zrównoważone środowisko akustyczne odgrywa kluczową rolę we współczesnej aranżacji wnętrz zwiększając produktywność, kreatywność i dobre samopoczucie. Panele akustyczne HUSCH łączą w sobie dwie rzeczy: piękno i funkcjonalność. Mają czystą i prostą konstrukcję, co czyni z nich produkty dobrze dopasowane nie tylko do biura, ale także restauracji, szkół, bibliotek i domów. Aby zrobić to dobrze, HUSCH współpracuje zarówno z doświadczonym laboratorium akustycznym, jak i renomowanymi projektantami i architektami. A ponieważ prezentacja produktu musi iść w parze ze stylem stoisko HUSH na targach Orgatec było eleganckie i wyrafinowane. Goście targowi zwracali uwagę na panele akustyczne w formie puzzli atrakcyjnie prezentujące się na froncie jednej z wysokich ścian okalających stoisko i na intrygujący swoim kształtem okrągły panel akustyczny prosto na wejściu.

FURNIKO

Firma FURNIKO, specjalizująca się w produkcji nowoczesnych i funkcjonalnych mebli biurowych, wystawiała się na Orgatec już po raz 8. W Kolonii z nowości pokazana została nowa kolekcja mebli drewnianych z dodatkami z materiałów i elementów tapicerowanych oraz lada i miejsca do pracy z biurkami i panelami akustycznymi. Stoisko FURNIKO emanowało ciepłem. Pastelowe kolory zapraszały do wejścia. Duży wydruk, umieszczony w centralnym miejscu stoiska, z pejzażem morskim polskiego krajobrazu (z okolicy koszalińskiej lokalizacji firmy FURNIKO) był niezwykle pięknym elementem stoiska. Reprezentacyjnie na tle wydruku prezentowało się duże logo firmy.

Meble FURNIKO trafiają między innymi na rynki:  Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji, Węgier, Niemiec, Islandii, Aruby i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Do dyspozycji klientów FURNIKO dostępne są ekspozycje w Salonach Firmowych FURNIKO w Warszawie i Londynie. Firma jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, wśród których są tytuł finalisty konkursu DOBRY WZÓR dla systemów PLURIS, LINEA i MOBILAR oraz lady recepcyjnej VIVIEN, nagroda główna w konkursie DIAMENT MEBLARSTWA dla systemów PLURIS, TRIANGO i SALSA oraz wiele innych.

Ergomaster

Ergomaster prezentował ofertę biurek z ręczną regulacją wysokości oraz panele akustyczne.

MAXBERT

Firma MAXBERT specjalizuje się w sprzedaży produktów z zakresu rozwiązań dystrybucji i sterowania zasilaniem, monitoringu środowiska serwerowni, przełączania i sterowania urządzeniami typu KVM. MAXBERT jest jedynym Polskim producentem profesjonalnych listew zasilających w obudowie aluminiowej do szaf 19" i 10".

HERITUS

Na stoisku Firma Heritus – producenta mebli metalowych, można było zapoznać się z przekrojem mebli, proponowanych przez firmę Heritus. Były to szafa biurowa z pojemnikami oraz szafa strażacka, a także metalowe półki oraz szafa na ławce, która łączyła w sobie kilka mebli w jednym, dzięki czemu w pełni zaprezentowano możliwości firmy.

Dużym zainteresowaniem cieszył się stół warsztatowy z oświetleniem, na którym firma Heritus prezentowała szeroki przekrój zamków, stosowanych w produkowanych przez siebie meblach metalowych. Firma Heritus jako producent oferuje również meble niestandardowe, produkowanie zgodnie z projektem klientów.

Ofertę produktową i stoiska polskich wystawców możecie Państwo również obejrzeć w galerii Konkursu StandOUT. Orgatec 2016 Kolonia, gdzie również możecie zagłosować na najciekawsze Państwa zdaniem ekspozycje targowe. Fakt, że konkurs StandOUT. odbywa się wirtualnie sprawia, że grono głosujących jest bardzo zróżnicowane branżowo i daleko wykracza poza temat danej wystawy. W poprzednich 32 edycjach StandOUT. oddano łącznie ponad 82 000 głosów.

Zapraszamy do wyrażania opinii!

------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.