wszystkie artykuły z działu >> TARGI
29 listopada 2016
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Podsumowanie WARSAW HOME 2016

Na targach nie wystaczy sie wystawić. Na targach trzeba zaistnieć!

Rzesze odwiedzających, ponad 200 marek, blisko 20 godzin wykładów, unikatowe wystawy, autorytety z dziedziny designu i architektury – tak pokrótce opisać można pierwszą edycję WARSAW HOME, która odbyła się w miniony weekend, w podwarszawskim Nadarzynie. Przez trzy dni (21-23 października), międzynarodowe centrum targowo – kongresowe, PTAK WARSAW EXPO, było stolicą polskiego meblarstwa i wzornictwa użytkowego. Gościem specjalnym wydarzenia był światowej sławy designer Karim Rashid.

Z wystawcami targów WARSAW HOME spotkali się na ich stoiskach przedstawiciele portalu Exspace. W rozmowach poruszano m.in. temat sposobu prezentacji firmy na targach i nowości w ofercie danej firmy oraz  zainteresowanie stoiskiem wśród odwiedzających gości branżowych.

Udział w prestiżowych wydarzeniach wystawienniczych to wielki wysiłek dla firmy. Portal Exspace wspiera wystawców organizując konkurs StandOUT. - projekt w postaci wirtualnego konkursu na stoiska, które poprawiają standardy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej. Jego głównym założeniem jest promocja marek i produktów firm wystawców jeszcze długo po targach Upowszechnienie tej idei jest ważnym elementem przyczyniającym się bezpośrednio do budowania marki jak również do promocji polskich branż. Na portalu Exspace w Galerii StandOUT. Warsaw Home 2016 zamieszczone są prezentacje stoisk i oferty produktowej wystawców targów Warsaw Home 2016. W wyznaczonym czasie (5-19.12.2016) odbywa się głosowanie. Zapraszamy do wyrażania opinii!

Na targach WARSAW HOME stoiska zaprezentowało szerokie grono wystawców, tworząc tym samym pełen obraz polskiej branży wnętrzarskiej. Wśród firm, które miały swoje ekspozycje na WARSAW HOME znalazły się duże fabryki, rodzinne manufaktury, a także pojedynczy rzemieślnicy i artyści, tworzący unikatowe wzory. Odwiedzający mogli również obejrzeć nowe produkty z ofert autorskich konceptów Anny Lewandowskiej – Healthy Plan by Ann, a także Omenaa Mensah – AMMADORA.


 

Targi Warsaw Home to odpowiedź na potrzebę zorganizowania w Warszawie dużej imprezy łączącej projektantów, producentów i klientów w jednym miejscu, w którym znajdą interesujące ich treści, nowości, firmy i prezentacje. Po pierwszej edycji imprezy trzymam kciuki, aby rozwinęła się ona do takiej skali, z jaką mamy do czynienia w innych europejskich miastach. Bardzo potrzebujemy tak dużej, rzeczywistej platformy do prezentacji naszych osiągnięć i potencjału. – mówi Robert Majkut, projektant wnętrz.

Odwiedzający imprezę, poza oglądaniem licznych, ciekawych stoisk - które zamieśliśmy w galerii przy artykule -  mieli również okazję wysłuchać prelekcji cenionych w Polsce i na świecie twórców. Wykłady prowadzili między innymi: Oskar Zięta, Robert Konieczny, Robert Majkut i Tomek Rygalik. Na specjalne zaproszenie pomysłodawczyni i organizatorki targów, Katarzyny Ptak, na imprezę przybył także kanadyjsko – amerykański designer Karim Rashid.


wykład Roberta koniecznego i Roberta Majkuta Warsaw Home 2016, photo: materiały prasowe organizatora

Ogromnie się cieszę, że udało nam się zaprosić tak wspaniałych gości i prelegentów, tym bardziej, że jest to pierwsza edycja wydarzenia. Pragniemy, aby WARSAW HOME stało się imprezą cykliczną i największymi targami wnętrzarskimi w Europie Środkowo-Wschodniej. Chcemy stworzyć platformę biznesową dla międzynarodowych kontraktacji producentów
i importerów z branży meblowo – dekoracyjnej, a także miejsce dla pasjonatów wnętrz, w którym znajdą oni najnowsze trendy i technologie.
– mówi Katarzyna Ptak.

Gwiazda targów, Karim Rashid, podczas uroczystej gali oficjalnie zainaugurował wydarzenie. Drugiego dnia targów projektant wygłosił wykład pt. "Future of Design”. Podczas wystąpienia poruszył kwestie związane z odpowiedzialnością projektantów za nadmierną eksploatację ziemi, wynikającą z procesów produkcyjnych odbywających się przy użyciu toksycznych materiałów. Powołując się na przykład krzesła, do produkcji którego użył plastiku pozyskanego z trzciny cukrowej, zachęcał młodych projektantów, by zwracali uwagę
na wybór surowców, z których tworzą.

wykład Karima Rashida Warsaw Home 2016, photo: materiały prasowe organizatora

Godnym uwagi wydarzeniem, odbywającym się w ramach WARSAW HOME był Poland Design Festival - spotkanie polskich designerów, projektantów wnętrz, biur projektowych i artystów. Koncept, organizowany w tej formule po raz pierwszy, skupił wokół siebie wiele różnorodnych projektów - ekspozycji, warsztatów, dyskusji i prezentacji.

Duże zainteresowanie wzbudziło również interaktywne wydarzenie dla architektów, projektantów oraz dekoratorów wnętrz - ARCHIDAY. Jego formuła łącząca zalety konferencji, warsztatów, wystaw, szkoleń, wzbogacona o technologie i nowe media, przyciągnęła na targi blisko 2000 architektów. Prelekcje podczas ARCHIDAY mieli wykładowcy uczelni wyższych, ludzie biznesu oraz trenerzy i coachowie. Gośćmi wydarzenia były m.in. Sara Ferrari, Arabella de Beaupuy i Monika Bliska.


Archiday, photo Exspace

Innym, ciekawym elementem, towarzyszącym targom była wystawa „Usiądź po polsku”. W jej ramach zaprezentowano 30 siedzisk, zaprojektowanych przez polskich projektantów i wyprodukowanych przez polskich producentów od lat 50-tych do dzisiaj. Zestawienie krzeseł ukazywało nie tylko ewolucję stylu i technologii, ale także prezentowało współczesne ikony polskiego designu autorstwa uznanych projektantów (m.in. Piotra Kuchcińskiego, Tomasza Rygalika, Oskara Zięty czy Tomasza Augustyniaka) oraz projektantów młodszego pokolenia (np. Nikodema Szpunara czy Marii Jeglińskiej).


wystawa „Usiądź po polsku”, photo Exspace

Organizatorzy targów już myślą o ich kolejnej edycji. Mamy ambitne plany związane z przyszłoroczną imprezą. Na pewno nie zabraknie gwiazd designu światowego formatu. Mamy też pomysły na wdrożenie nowoczesnych rozwiązań, które jeszcze bardziej usprawnią i uatrakcyjnią wydarzenie. – mówi Katarzyna Ptak.

***

Opinie uczestników targów na temat pierwszej edycji WARSAW HOME

Anna i Jan Guenther, sfmeble.pl: Za świetną organizację i cudowną atmosferę w trakcie pierwszej edycji targów Warsaw Home gorąco dziękujemy! Mamy nadzieję, że pozostali wystawcy, a przede wszystkim odwiedzający, bawili się przynajmniej tak dobrze, jak zespół sfmeble.pl i KARE.

Marek Hryniewicki, redaktor naczelny miesięcznika „BIZNES meble.pl” Organizatorom Warsaw Home należą się duże słowa uznania. Przede wszystkim za to, że w stosunkowo niedługim czasie – o ile mi wiadomo pomysł organizacji targów narodził się rok temu – udało im się ściągnąć na październikowy weekend tak liczne grono przedstawicieli branży meblarskiej i wnętrzarskiej oraz klientów indywidualnych. 200 wystawców, blisko 25 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni ekspozycyjnej i 25 tysięcy zwiedzających – te liczby robią wrażenie, zwłaszcza w przypadku imprezy dopiero debiutującej! To, że mimo wybitnie niesprzyjającej aury tak wiele osób chciało pojechać do Nadarzyna dowodzi, jak bardzo Warszawa potrzebowała tego rodzaju imprezy. Wydaje się, że mieszana formuła Warsaw Home – łącząca biznes i potrzeby konsumentów – obroniła się. Teraz pozostaje nam czekać i obserwować, w którą stronę targi będą zmierzać dalej. Czy postawią na rodzimych producentów oraz dystrybutorów i będą tworzyć solidną prezentację polskiej oferty mebli
i artykułów wyposażenia wnętrz, czy też będą miały ambicję ściągnięcia reprezentantów firm zagranicznych? Niezależnie od tego, który scenariusz będzie realizowany życzę organizatorom Warsaw Home powodzenia.

------------------------------------

Ofertę produktową i stoiska polskich wystawców możecie Państwo również obejrzeć w galerii Konkursu StandOUT. WARSAW HOME 2016 gdzie również możecie zagłosować na najciekawsze Państwa zdaniem ekspozycje targowe. Fakt, że konkurs StandOUT. odbywa się wirtualnie sprawia, że grono głosujących jest bardzo zróżnicowane branżowo i daleko wykracza poza temat danej wystawy. W poprzednich 32 edycjach StandOUT. oddano łącznie ponad 82 000 głosów.

Zapraszamy do wyrażania opinii!

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.