wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
22 grudnia 2016
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

"Design by modern nature" Christmasworld 2016

Pomysły na świąteczne dekoracje inspirowane naturą!

Inspiracji na bożonarodzeniowe dekoracje redaktorzy Exspace szukali u samego źródła, czyli na ostatniej edycji Christmasworld, odbywających się w dniach 29 stycznia do 2 lutego 2016 roku we Frankfurcie nad Menem, wiodących międzynarodowych targach min. ozdób świątecznych i okolicznościowych. Z przyjemnością dzielimy się z Wami naszymi wrażeniami.

Trendy, które podpatrzyliśmy min. na spektakularnej wystawie "Design by modern nature" - z naturalnymi kwiatami w roli głównej - poruszają nie tylko zmysły. To był naprawdę wielki i wyjątkowy show wypełniony przepięknymi kompozycjami. Projektantami "Design by modern nature" są Pascala Koelemani Rudiego Tuinman z holenderskiego biura 2Dezign.

Wystawa "Design by modern nature" umieszczona była w Gallerii 1. frankfurckich targów. Monumentalne wejście - sugerujące nawiązanie do natury, oświetlone z zewnątrz mocnymi reflektorami, kusiło każdego przechodzącego zapraszając do wejścia.

Czegóż tu nie ma... bo chociaż głównym motywem "Design by modern nature" były dekoracje ze świeżych kwiatów to wszystkie inne elementy ekspozycji sprawiały razem, że każdy detal był z jednej strony nietypowy i typowy, niekonwencjonalny i konwencjonalny. Motywy i kształty, często nie kojarzące się wprost ze świętami Bożego Narodzenia, nabierają w scenerii wystawy świątecznego znaczenia. Z kolei klasyczne rozwiązania i desenie zaaranżowane są tak, by zobaczyć je w nowy i zaskakujący sposób.

Zastanawiacie się czasami co zrobić z figurkami czy serduszkami, które spotykamy w każdym sklepie? Albo jak inaczej wykorzystać typowe dekoracje bożonarodzeniowe takie jak bombki? Jest wiele możliwości. Aranżacja na zdjęciu poniżej podpowiada jedną z nich. Na miedzianej tacy śmieszne miniaturowe figurki wyglądają niezwykle uroczyście i świątecznie. To samo z zielonymi bombkami i złotymi jabłuszkami w koszyczku z szyszek. I kwiaty, wszędzie kwiaty...

Na wystawę składało sie kilka różnie zaaranżowanych scenografii: jadalnia z długim stołem pełnym pomysłów na łączenie elementów, urządzony z przepychem salon, urocza sypialnia z baldachimem z lampek i ozdób, pokój dzieciecięcy z łóżeczkiem wypełnionym... żywymi kwiatami. Powtórzenie tego pomysłu - wanna pełna białych róż - sprawiło, że zaniemówiliśmy na chwilę z wrażenia. Ale po kolei....

Już od wejścia witało odwiedzających bogactwo detali, nieskończonych połaczeń poszczególnych elementów, kolorystyki i świateł. Wielkoformatowe wydruki, które otaczają wystawę tematycznie związane są z jednej strony z architekturą sugerującą, że jesteśmy w monumentalnym wnętrzu, a z drugiej strony z naturą, która jest bohaterem scenografii wystawy.


Jadalnia, a w niej barokowa dekoracja bardzo długiego stołu. Skomponowana z żywych kwiatów, zarówno ciętych jak i w donicach, połączonych z naturalnymi ozdobami w żywych kolorach przyrody. Dominują dekoracje z drzewa i korka. Ile tu jest wspaniałych pomysłów: pozornie niezdarne stojaki, które jakby wyrzucają w górę donice z prawdziwymi roślinami. Te z kolei zanurzone są w chmurze zbudowanej z gałęzi, bombek i suchych liści.

Foto Messe Frankfurt

W salonie mamy w roli głównej znowu żywe kwiaty. Uzupełnione one są niestandardowymi świątecznymi elementami: pojemnikami wypełnionymi przedmiotami kojarzącymi się ze świętami. Oczywiście w takim wnetrzu nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja.

Niezwykła stylizacja łazienki, wanna wypełniona kwiatami, stojak z którego zwieszają sie ręczniki na zmianę z roślinnością. Niby nic świątecznego, ale kto nie chciałby tak udekorowanej łazienki - nie tylko od święta ;-)

 

 

Pojemniki ze świątecznymi akcesoriami pojawiają sie również w sypialni. A nad łóżkiem zwiesza się niezwykły baldachim ze światełek i świątecznych dekoracji. Tutaj też mamy przepięknie skomponowane bukiety z żywych kwiatów i roślin.

W korytarzach czekały na nas kolejne inspirujące kompozycje i zestawienia. Przepięknie wyglądały malutkie choineczki w towarzystwie goździków, tulipanów i innych kwiatów. Czy choinki z bombek.

 

Na  wystawę prowadziły schody udekorowane choinkami, wilklinowymi zwierzakami i naturalnymi kwiatami.

Kolejny projekt "Design by modern nature" będziemy mieli okazję podziwiać w dniach 27-31.01.2017 roku na najbliższej edycji Christmasworld. Bardzo jesteśmy ciekawi kolejnych pomysłów duetu 2Dezign. A Wy?

Photos: 2Dezign

Więcej informacji o 2Dezign: www.2dezign.nl

Więcej informacji na temat Christmasworld 2017 znajdziecie pod linkiem: www.targifrankfurt.pl

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.