Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
13 grudnia 2016
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Kameralne wystawy wielkich marek: FENDI na Design Miami 2016

Wystawa 'The happy room'  -  Kobiecość i Wyrafinowanie

Są targi i… targi. Na jednych wielkie marki pokazują się na wielkich stoiskach. Na innych te same wielkie marki prezentują się w kameralnych wnętrzach. 'The happy room' - wystawa domu mody FENDI na Design Miami 2016, wydarzeniu towarzyszącemu targom Art Basel Miami - należy do tej drugiej kategorii.

'The happy room' to kameralne wnętrze pięknego salonu umeblowane kolekcją mebli zaprojektowanych przez Cristine Celestino - architekta, projektanta i założycielkę Creative Studio Attico - dla domu mody FENDI. W samym sercu tej intymnej i prywatnej przestrzeni są Kobiecość i Wyrafinowanie. Kuratorką wystawy jest Maria Cristina Didero.

Na minimalistyczną i przytulną scenografię składają się trzy elementy: aksamitne kotary, miękka wykładzina i żywe rośliny. A właściwie cztery. Bo czwartym elementem jest… pusta przestrzeń. I chociaż to są tylko trzy (a właściwe cztery) elementy - wnętrze robi wrażenie wyjątkowego, ekskluzywnego i niezwykle ciepłego. Jest doskonale wyważone.

Didero tworzy piekne  tło dla prezentowanych produktów Celestino nawiązujących zaokrąglonymi kształtami i paletą pastelowych kolorów do ekscytujących lat 50 XX wieku. Wertykalne, miękko ścielące się na ziemi kotary podkreślają nieoczekiwane zestawienie materiałów i kształtów całej kolekcji mebli Celestino, na którą składa się 12 obiektów: stołów, biurek, oświetlenia i wyposażenia wnętrz. Połączenie mosiądzu, futra i szkła tworzy nowatorskie podejście do archetypu "elegancki design".

Charakter kolekcji mebli Celestino, poprzez prostotę, połączenie różnych materiałów i zaokrąglonych kształtów, subtelnie nawiązuje do motywów i projektów wizualnych domu mody FENDI, mieszanki różnych materiałów i niepowtarzalnych dodatków z futer. Nawiązując do produktów marki domu mody FENDI Celestino wprowadzenie do projektów mebli elementy ze świata mody. Sofy i fotele wyglądają jak spódnice wykończone futrem. Ale zobaczcie stoliki. Blaty z różnych rodzajów marmurów, inkrustacje i szeroka gama kolorów i faktur w zestawieniu z niskimi nogami sprytnie przypominającymi kształtem 'kolczyki’.

 Scenografia Didero i meble Celestino dają odwiedzającym wystawę 'The happy room'  na Design Miami 2016 poczucie delikatności i włoskiego ‘savoir faire’.

Photos: FENDI

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.