Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
02 września 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

To jest niesamowite! Miniaturowa kawiarnia dla... myszy w Malmö

Małe światy wielkie sprawy!

Zachwycająca Instalacja stanęła w Malmö: miniaturowa uliczka z restauracją i sklepikiem zaprojektowana dla … myszy. Niezwykła wyobraźnia autorów tego projektu - Anonymouse, grupy której przewodzi Parlan Mousekewitz przywraca wspomnienia z dzieciństwa. Bo przecież każdy z nas w dzieciństwie wyobrażał sobie, że istnieją równoległe światy. Czy to dzięki Alicji w Krainie Czarów czy za sprawą opowieści Astrid Lindgren, filmów Walta Disneya czy produkcjom Don’a Bluth’a współwłaściciela największego studia filmów animowanych w Europie. Po prostu uwielbiamy być dziećmi czasami. 


Pomysłowy Anonymouse widzi ulicę jako tło dla miniaturowych przygód. Wyobraźnia artystów powołuje do życia wiele nieprawdopodobnych scenerii. Zbudowane są one w taki sposób, jakby wszystko działo się naprawdę: tło, grafika, detale, oświetlenie, kolory i głębia widzenia powodują wrażenie prawdziwych sytuacji. Nieodparty urok tych scen pojawia się w momencie, gdy rozpoznajemy w scenerii miejsce. To maleńkie okienko przy chodniku u zbiegu ulic Bergsgatan i Almbacksgatan w Malmö. Nikt z nas nie zwraca uwagi na takie detale ulicy. Dzięki Instalacji Anonymouse pozwalamy jednak, by nierealne, miniaturowe i maleńke przedmioty zabierały nas w niezwykła podróż. W podróż do naszego dzieciństwa.

Miniaturowa instalacja Anonymouse została zbudowana ręcznie z różnych znalezionych obiektów - w tym kapsle, druty, puszki, zapałki, włoskie orzechy… Mikroskopijne szczegóły są ciekawe i urocze: tablica na elewacji menu restauracyjnym przedstawia wybór serów w ofercie; małe ramy w oknie sklepu pokazują ofertę, a wewnątrz sklepu są umieszczone niemal niedostrzegalne flagi podkreślające międzynarodowy charakter instalacji. Maleńka scenografia zaprasza pieszych i przechodniów do zatrzymania się i uśmiechu. Bo jak zareagować inaczej jak za zwykłym narożnikiem ulicy ukryty jest ciekawy mini-świat?

© Exspace

Photos: Anonymouse, Kristina Sigynsdotter

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.