Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
21 grudnia 2016
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Epicka opowieśc światłem w gotyckiej katedrze York Minster

‘Light Masonry’ to niezwykle piekny spektakl z wielkim szacunkiem uroczystego charakteru przestrzeni

Jason Bruges Studio jest znane na całym świecie z tworzenia innowacyjnych instalacji, które interaktywnie łączą architekturę ze sztuką przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Założyciel studia Jason Bruges to pasjonat tworzenia  dynamicznych Instalacji, które angażują ludzi. Jedną z ostatnich realizacji - ‘Light Masonry’ Jason Bruges Studio podziwiać mogli mieszkańcy angielskiego miasta York podczas festiwalu ‘Illuminating York’. Coroczne wydarzenie zachęca gości do zwiedzania i odkrywania miasta poprzez wyobraźnię artystów, przy użyciu nośnika jakim jest światło we wszystkich jego formach.

[VIDEO] Light Masonry - Process

‘Light Masonry’ to epicka opowieść, która rozgrywa się w York Minster, jednej z największych katedr w Europie, która zostało wykonana przez kamieniarzy w czasach średniowiecznych. Teraz wieki później, nawa główna budynku została  wypełniona wiązkami świała. I choć instalacja świetlna jest olbrzymia robi lekkie wrażenie idealnie wpisując się w gotycką architekturę otoczenia i jej strzeliste formy.

Z wielkim szacunkiem dla miejsca i uroczystego charakteru przestrzeni, studio stworzyło zsynchronizowaną procesje światła, które podkreśla i bada nawę jako choreografie doświadczenia architektonicznego. Instalacja zbudowana jest z 48 sterowanych komputerowo ruchomych opraw Ikona Beam. Spektaklowi towarzyszy muzyka z Intervallo Arvo Pärta w wykonaniu Johna Bradbury'ego i organistów z Benjamin Morris Minsters. Dynamiczna animacja porusza architekturę światłem tworząc niezwykle wzniosłą atmosferę.

Light Masonry
Design: Jason Bruges Studio www.jasonbruges.com
Client: Make it York
Location: York Minster, York
Year: 2016

Images by James Medcraft

© Exspace

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.