Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
05 grudnia 2016
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Biancoshock ukrywa miniaturowe pokoje w studzienkach kanalizacyjnych Mediolanu

'Borderlife' to instalacja, która nagłaśnia niewygodne problemy społeczne

Włoski artysta Biancoshock wykorzystał opuszczone podziemne studzienki kanalizacyjne w Lodi, jednej z dzielnic Mediolanu, do stworzenia… pomieszczeń mieszkalnych. Maleńkie podziemne pokoje stworzone dla serii "Borderlife' znajdują się pod ziemią i ukryte są pod ciężkimi metalowymi ‘drzwiczkami’.

Trzy niewielkie pomieszczenia opowiadają więcej o problemach niż słowa czy rozprawy. Instalacja 'Borderlife' ma dać do myślenia i skłonić do zastanowienia się nad warunkami życia ludzi, którzy są zmuszeni do zamieszkania w bardzo ograniczonych przestrzeniach - szczególnie tych, którzy zajmują studzienki. Trzy niewielkie pomieszczenia opowiadają więcej o problemach niż słowa czy rozprawy: maleńka kuchnia z naczyniami, w której jest nawet zegar wiszący na ścianie, maleńka łazienka, z prysznicem i ręcznikiem i mały wytapetowany korytarz z wiszącymi na ściankach obrazem i kapeluszem. 

"Jeśli nie można uniknąć niektórych problemów, bo jest to niewygodne, to należy je nagłaśniać aby je wydobyć na widok publiczny" - mówi Biancoshock.

'Borderlife': maleńka kuchnia z naczyniami, w której jest nawet zegar wiszący na ścianie

'Borderlife': maleńka łazienka, z prysznicem i ręcznikiem

'Borderlife': mały wytapetowany korytarz z wiszącymi na ściankach obrazem i kapeluszem

"BORDERLIFE"
Design: Biancoshock
Lodi - Mediolan, 2016
Photos Biancoshock

© Exspace

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.