Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
22 grudnia 2016
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Cristiano Bonesso+Partners projektuje dla Novacolor na Farbe Ausbau & Fassade 2016

„Rada? Bądźcie ludzcy i projektujcie dla świata” Enzo Mari

Projekt stoiska Novacolor to efekt współpracy i wymiany pomysłów między projektantami z włoskiego studio Cristiano Bonesso+Partners a  pracownikami firmy Novacolor. Stoisko zrealizowano na targach Farbe Ausbau & Fassade 2016, wiodących targach obejmujących tematy farb, projektowania elewacji, stucco, zabezpieczania budynków, tynkowania i suchej budowy, które odbyły się ̨w dniach od 2 do 5 marca 2016 w Monachium, w Niemczech.

Celem wystąpienia Novacolor - włoskiego producenta ekologicznych, wysokiej jakości tynków i farb dekoracyjnych, posadek dekoracyjne oraz dekoracji ściennych do wnętrz i na elewacje - na monachijskich targach było wyrażenie wartości projektowych i pasji do dekoracji wszystkich tych, którzy pracują z produktami Novacolor. Dało to podstawę projektantom z Cristiano Bonesso+Partners do stworzenia scenografii, która odzwierciedla w każdym najdrobniejszym szczególe, ciekawą ofertę produktową Novacolor.

Scenografii, która klarowna i czytelna staje się dopiero po chwili. Bo najpierw odwiedzający inspirująco ‘gubią się’ w powierzchniach materii Novacolor odbitych w… lustrzanym zadaszeniu, zawieszonym nad stoiskiem na wysokości 5 metrów. Odbicie w lustrze jest motywem przewodnim stoiska. Dopiero po chwili wracamy ‘na ziemię’, gdzie widać trzy duże monolityczne ściany stoiska ozdobione modnych wykończeniami. Stoisko Novacolor odzwierciedlające siłę dekoracji uzupełnione jest nowoczesnymi meblami takimi jak podwieszone wiklinowe krzesła.

Decyzja projektantów, aby o monolityczne ściany oprzeć duże wolnostojące panele zbudowane z wykończeń dekoracyjnych Novacolor ma na celu zaproszenie gości do dotyku i zatrzymania przy różnych powierzchniach i materiałach, angażując ich w empiryczne doświadczenie z produktami Novacolor.

 

Kluczowym aspektem stoiska Novacolor na Farbe Ausbau & Fassade 2016 jest komunikacja #DESIGNFORTHEPEOPLE. Design for the people jest nową ideą stworzoną przez projektantów kolorów firmy Novacolor na rok 2016. Cechy charakterystyczne tynków dekoracyjnych i farb Novacolor pozwalają na stworzenie przestrzeni odzwierciedlających różne osobowości człowieka i cechujących się designem oraz dużą elegancją. Już nie tylko ściany – ale dzieła sztuki, elementy wyposażenia wnętrz i cenione struktury architektoniczne. Design staje się dostępny – staje się prawem wszystkich osób. Idea „odzysku” powraca w sposób dominujący, jednak z poszanowaniem historii i architektury. Wskazówka wielkiego architekta Enzo Mari staje się koniecznością: „Rada? Bądźcie ludzcy i projektujcie dla świata”.

Firma: Novacolor
Design: Cristiano Bonesso+Partners

Photography: Mirko Tonini

Kolejna edycja Farbe Ausbau & Fassade 2018: 20-23.03.2019 www.faf-messe.de

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.