wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
14 grudnia 2016
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Nendo gościem honorowym Stockholm International Furniture Fair 2013

Instalacja ‘80 sheets of mountains’: od pomysłu do realizacji

Instalacja ‘80 sheets of mountains‘, zaprojektowana przez Nendo, stanęła w głównym holu podczas Stockholm International Furniture Fair 2013. Japońskie studio Nendo, prowadzone przez Oki Sato, było gościem honorowym targów Stockholm International Furniture Fair w roku 2013.

Materiał, z którego wykonano ‘80 sheets of mountains‘ to 80 arkuszy polistyrenu o grubości 5 mm, z których zostały laserowo wycięte zestawy ażurowych przegród. Następnie zostały one zestawione ze sobą tworząc zimowy górski pejzaż na imponująco dużej przestrzeni. Do instalacji dopasowano zestawy białych lamp oraz aluminiowych krzeseł, które przypominają swoją stylistyką wcześniej zaprojektowane przez Nendo meble, choćby takie jak Thin Black Lines Chair.

Instalacja ma symbolizować sposób w jaki design rozwija się począwszy od swoich narodzin w postaci małego pomysłu do momentu ostatecznej kreacji. Ten sposób pojmowania procesu twórczego leży u podstaw filozofii designu studia Nendo.

Chcąc ograniczyć wpływ instalacji na środowisko wszystkie elementy zostały rozciągnięte przed transportem w proste elementy, by można było je zmieścić do jednej ciężarówki. Wszystkie części instalacji zostały po targach poddane procesowi recyclingu.

Photographer: Joakim Blockstrom

Więcej o Nendo: www.nendo.jp

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.