Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
14 grudnia 2016
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

‘Flatiron Sky-Line’ LoT ARCHITECTS czyli hamaki w centrum Nowego Jorku

Nie musimy już wyciągać szyi by oglądać nowojorskie drapacze chmur

Obok Madison Square Park w centrum Nowego Jorku stanęła wyjątkowa łukowa konstrukcja, która pozwala przechodniom na relax w… hamakach. Przechodzący mogą odpocząć od zatłoczonej ulicy, leżąc w hamakach i obserwując Flatiron Building, Empire State Building czy panoramę miasta, nie wyciągając szyi i nie wstrzymując ruchu pieszych.

Zaprojektowany przez LoT ARCHITECTS Flatiron Sky-Line jest zwycięzcą tegorocznej trzeciej już edycji corocznego Flatiron Public Plaza Holiday Design Competition, którego organizatorem jest Flatiron/23rd Street Partnership w partnerstwie Van Alen Institute.

Niezwykła ‘Flatiron Sky-Line’ to pierwsza na tak dużą skalę instalacja LoT ARCHITECTS, greckiego studio założonego przez Leonidas’a Trampoukis’a i Eleni Petaloti specjalizujące się w projektach architektonicznych i wzorniczych, z siedzibami w Nowym Jorku i Grecji.

Instalacja jest zbiorem dziesięciu białych stalowych łuków do których podwieszone są hamaki. Każdy z łuków jest oświetlony na całej swej długości oświetleniem LED, które sprawia, że wieczorem i w nocy Instalacja jest bardzo widoczna zarówno z daleka jak i od góry.

Można powiedzieć, że ‘Flatiron Sky-Line’ jest przełomową przestrzenną formą angażującą przechodniów po pierwsze w interakcję z samym sobą – bo przecież bujanie się w centrum miasta, wśród tłumów ludzi to musi być dość intymne doświadczenie. A z drugiej strony w interakcje z otoczeniem. Białe hamaki zapraszają publiczność zarówno do oglądania panoramy i doświadcza otoczenie jak i do zanurzania się w spokoju i kontemplacji.

© Exspace

all images by Brian W. Ferry | courtesy of LoT

TEAM / CREDITS
Flatiron Skyline is a project by LOT selected for the Flatiron/23rd Street Partnership’s 2016 Holiday Installation through a design competition organized by Van Alen Institute.

DESIGNERS:
Leonidas Trampoukis & Eleni Petaloti
LoT, New York/Greece
www.lot-arch.com

TEAM:
Leonidas Trampoukis, Eleni Petaloti, Vincent Meyer Madaus

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.