wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
10 stycznia 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Peter Kogler znowu na chwilę zahipnotyzował świat

Zniewalające złudzenie optyczne w pomieszczeniach ING Art Center 

Scenografia wystawy Next na chwilę zahipnotyzowała świat. Peter Kogler, w swojej kolejnej psychodelicznej instalacji, tym razem w Art Center ING w Brukseli, stworzył zniewalającą scenografię, wykorzystując tylko farbę. Złudzenie optyczne sprawia, że z prostych przestrzeni, galerii i holi powstają nierealne czy wręcz amorficzne formy.

Peter Kogler to międzynarodowej sławy austriacki artysta, który mieszka i pracuje w Wiedniu (Austria). Next to retrospektywa przez prace artysty, od pierwszych do ostatnich dzieł. Pokazuje ona na bieżące pęd artysty w procesie ciągłego odkrywania sztuki na nowo. Specjalnie dla wystawy Next, Peter Kogler stworzył kilka nowych dzieł sztuki i wideo dla ING Art Center  oraz zaprojektował projekcje generowanych komputerowo prac na fasadzie budynku. Zwiedzający oświadczali belgijską premierę jako nowy rodzaj multimedialnej wystawy zrealizowanej przez artystę, który w pełni przywłaszczył ING Art Center. Wystawa Next zbiegła się w czasie z 30. Rocznicą istnienia tego kluczowego miejsca kultury w Brukseli.

Next wystawa retrospektywna prac Peter’a Kogler’a
Projekt scenografii: Peter Kogler www.kogler.net
Miejsce: ING Art Center, Brussels
Termin: 23.03 - 19.06.2016
Foto: Vincent Everarts

Podobne Instalacje

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.