wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
27 grudnia 2016
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Najlepsi projektanci motywują, prowokują i odkrywają… Instalcja 'Mise-en-abyme' w V&A Museum

Eksploza kolorów i kształtów, które grają z widzami poczuciem perspektywy

Mise-en-abyme to barwna i wciągająca instalacja stworzona przez projektantów Laetitia de Allegri i Matteo Fogale we współpracy z Johnson Tiles. Mise-en-abyme stanęła na moście prowadzącycm do V&A Museum w czasie London Design Festival 2015

Zafascynowany odkryciem jednopunktowej perspektywy w okresie renesansu, duet stworzył krajobraz nakładających półprzezroczystych kształtów, które grają z widzami poczuciem perspektywy. Tytuł pracy Mise-en-abyme to francuski termin, który dosłownie tłumaczy się jako "umieszczony w otchłań" i odnosi się do doświadczenia chodzenia po instalacji.

Linie łączeń paneli i linie siatki na półprzeźroczystych panelach tworzą iluzję przesadnej głębi, która wciąga widza. Każda płaszczyzna posiada własny wzór  i gradient kolorystyczny, które  sprawiają, że ​​krajobraz wydaje się otwierać na zewnątrz lub do wewnątrz zamknięcia, w zależności od punktu kierunku patrzenia.

Projektanci stworzyli eksplozję kolorowych paneli akrylowych, na całej długości mostu V&A Museum, kontrastujące z bladymi wnętrzami okolicznych galerii i kremowymi marmurowymi rzeźby. Jasne półprzezroczyste panele Mise-en-abyme odwołują się także do kolorów wewnatrz V&A Museum i kolekcji szklanych prezentowanych w pobliskich galeriach. Goście poruszający się po moście, przechodzą przez kilka ścianek z małych otworami w panelach. Powstaje trójwymiarowej przestrzeń, która oferuje niezapomniane wrażenia.

[VIDEO] London Design Festival 2015 Preview - Mise-en-Abyme by Laetitia de Allegri and Matteo Fogale at the V&A

"Chcieliśmy stworzyć abstrakcyjną instalację z silnym efekt wizualny, który jest lekki i pływających, w przeciwieństwie do dużych marmurowych płaszczyzn w tych galeriach." - mówią projektanci - "Mise-en-abyme nie jest obiekt na który ma się patrzeć. To jest coś co się przeżywa."

Photos: Laetitia de Allegri i Matteo Fogale 

+ Laetitia de Allegri i Matteo Fogale www.deallegrifogale.com
+ London Design Festival

+ V&A

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.