wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
16 grudnia 2016
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Instalacja Laetitia de Allegri i Matteo Fogale w londyńskim Oxo Tower Wharf

Eksploza kolorowów i kształtów, które grają z widzami poczuciem perspektywy

Po sukcesie instalacji Mise-en-abyme w V&A Museum podczas Design Festival London 2015, projektanci Laetitia de Allegri i Matteo Fogale we współpracy z Johnson Tiles powołali Mise-en-abyme z powrotem do życia, tym razem w londyńskim Oxo Tower Wharf. W nowym miejscu, materiały z oryginalnej rzeźby zostały poddane recyklingowi, a struktura dostosowana do zewnętrznej scenerii dziedzińca.

Zafascynowany odkryciem jednopunktowej perspektywy w okresie renesansu, duet Laetitia de Allegri i Matteo Fogale  stworzył krajobraz nakładających półprzezroczystych kształtów, które grają z widzami poczuciem perspektywy. Tytuł pracy Mise-en-abyme to francuski termin, który dosłownie tłumaczy się jako "umieszczony w otchłań" i odnosi się do doświadczenia chodzenia po instalacji.

Tym razem przy instalacji z Laetitia de Allegri i Matteo Fogale współpracował wielokrotnie nagradzany producent oświetlenia firma Innermos - którego siedziba znajduje się na drugim piętrze Oxo Tower Wharf. Co pozwoliło ‘zapalić’ rzeźbę w nocy za pomocą nowego produktu Innermos: elastycznego, liniowego "okablowania" LED.

W roku 2015 Mise-en-abyme stoło na moście prowadzącycm do V&A  Museum, tym razem podkreśla wejście do Oxo Tower Wharf, miejsca spotkań i wydarzeń, w którym mieści się wiele markowych sklepów, restauracji, barów czy kawiarni. Mise-en-abyme ma odzwierciedlać ruch ludzi przechodzących w obie strony i zachęcać do interakcji między ludźmi, obiektami i przestrzenią publiczną.

Mise-en-abyme
termin12 grudnia 2016 - 20 lutego2017
projekt: Laetitia de Allegri, Matteo Fogale
miejsce: Courtyard, Oxo Tower Wharf, London

Photos: Laetitia de Allegri i Matteo Fogale 

+ Laetitia de Allegri i Matteo Fogale www.deallegrifogale.com

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.