Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
26 grudnia 2018
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

40 000 świateł LED. Christmas Light Tram w Budapeszcie

NEWS-EXSPACE

To nie scenografia do filmu SF. Tak w okresie światecznym hipnotyzują budapeszteńskie tramwaje.

Większość miast w okresie świątecznym jest pieknie udekorowana. Ale tylko w jednym magicznie oświetlone tramwaje wyglądają jak Maszyny Czasu. Jeśli kiedykolwiek znajdziecie się w Budapeszcie na Węgrzech w grudniu i na początku stycznia nie przegapcie tych cudownych dekoracji. Budapest Transport Company (BKV) już po raz kolejny zamienia Budapeszt w miejsce pełne świątecznej magii. Bo to nie scenografia do filmu SF. Tak w okresie światecznym hipnotyzują budapeszteńskie tramwaje.

Pierwsza Świąteczna iluminacja publicznego transportu miała miejsce w roku 2009. Ta uroczysta tradycja oprócz tego, że jest rozkoszą dla dorosłych i dla dzieci jest również wspaniałym narzędziem rozpowszechniania piękna. Najlepsze ze wszystkiego jest to, że każdy z biletem normalnym na przejazd publicznym transportem może jeździć też tramwajem świątecznym, dzięki czemu każdy w Budapeszcie może uczestniczyć w tym świątecznym spektaklu.

A wśród udekorowanyh tramwajów jest słynna na cały świat linia tramwajowa nr 2. Przebiegająca bulwarem naddunajskim linia tramwajowa nr 2 w Budapeszcie trafiła do pierwszej dziesiątki najpiękniejszych linii tramwajowych świata. W książce "Podróże życia" wydanej przez National Geographic na 7. miejscu wspominana jest jako najpiękniejsza linia tramwajowa Budapesztu, wyprzedziła on lizbońską 28, amsterdamską 2, a nawet berlińską 68.

Do oświetlenia tramwajów wykorzystano 3500 metrów świetlnych girland, łącznie prawie 40 000 sztuk diod LED w kolorach białych i niebieskich. Tysiące niebiesko-białych świateł błyszczy jak gwiazdy w godzinach wieczornych dając podróżnym niezapomniane wrażenia futurystycznej podróży w czasie i ciesząc przechodniów. A fotografowanie pędzącego tramwaju doje niezwykły efekt. Tramwaje w Budapeszcie wyglądają jak Maszyny Czasu.

Image Credits: Zsolt Andrasi

Image Credits: Istvan Decsi

Image Credits: Krisztian Birinyi

Image Credits: Rizsavi Tamas

exhibitors_from_poland_exspace

Image Credits: Peter Almay

Image Credits: Kis Gabo Photography

Image Credits: Centre for Budapest Transport

[VIDEO] Christmas tram in Budapest 4. - Weihnachts Straßenbahn - Karácsonyi fényvillamos

VIA [Budapest Transport Company (BKV)]

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.