Reklama

wszystkie artykuły z działu >> FIRMY
02 stycznia 2017
wszystkie artykuły z działu >> FIRMY

SALA W PŁOMIENIACH OD HUSARSKA DESIGN STUDIO DLA KAMET

Muzyczne Delivie - inspirujący nastrój wyzwalający kreatywne pomysły

Za dnia sala szkoleniowa, wieczorem – miejsce prób lokalnych zespołów i sala koncertowa. Doskonała akustyka, wysmakowane detale i zaskakujące rozwiązania. Tak prezentuje się Muzyczne Delivie - sala koncertowo-szkoleniowa w Kamet S.A.

Mająca siedzibę w Reńskiej Wsi firma Kamet słynie nie tylko z najwyższej jakości lekkich aluminiowych i stalowych konstrukcji. Dobrze znane jest również jej polityka społecznego zaangażowania zgodnie z zasadą think global, act local. Zarząd Kamet postanowił umożliwić uzdolnionym twórcom korzystanie z profesjonalnej sali koncertowej, nadającej się zarówno do prób, jak i występów przed niewielką publicznością. Przy okazji, sala miała także służyć do prowadzenia szkoleń.

Zespół fachowców i wszystko gra

Projekt był interdyscyplinarny i umożliwiał przepływ pomysłów między projektantami, architektami wnętrz, technikami oświetlenia oraz akustykami. „Moim celem było zaprojektowanie odpowiedniego nastroju inspirującego i wyzwalającego kreatywne pomysły: zarówno podczas  muzycznych prób, koncertów jak i spotkań firmowych. Sala przekształca się, zmienia swój nastrój w zależności od potrzeb osób korzystających.” – wyjaśnia Jadwiga Husarska-Sobina.

Ściany mają uszy

Jednym z charakterystycznych elementów jest falująca, zbudowana z drewnianych paneli ściana. Jej zadaniem jest dyfuzja dźwięków, które dzięki niej nabierają mocy. Różne odległości między panelami i zmieniający się kształt tworzących ją elementów pozwoliły na uzyskanie odpowiedniego brzmienia i nastroju dźwiękowego sali. Doskonałą akustykę zapewniają także podest oraz elementy wykonane z naturalnego drewna. Dla pochłaniania dźwięków zostały wykorzystane sceniczne kotary oraz sprowadzone z Belgii wykładziny, wykonane na zamówienie według projektu Husarska Design Studio.

Oprawa na światowym poziomie

Równie dopracowane są pozostałe elementy sali. Szczególną rolę odgrywa w takich miejscach oświetlenie. „Zaprojektowaliśmy je tak, aby przypominały jasne płomienie. W ten sposób subtelnie nawiązaliśmy do głównej działalności firmy Kamet, zajmującej się m.in. spawaniem aluminium” – wyjaśnia Klaudia Kasprzak z Husarska Design Studio. “Lampy stojące oraz kinkiety powstały w całości w zakładzie Kamet, byliśmy więc pewni, że zostaną wykonane z najwyższą starannością i dbałością o najmniejszy nawet szczegół”.

Ciąg dalszy nastąpi

Kamet zdecydował się na powierzenie projektu ze względu na dotychczasową udaną współpracę przy wcześniejszych realizacjach. Oddana właśnie sala, spełniająca oczekiwania zleceniodawców, jest dobrym prognostykiem na kolejne wspólne przedsięwzięcia między Kamet S.A. a Husarska Design Studio.

----------------

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.