Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
04 stycznia 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Dlaczego warto wybrać się do Frankfurtu na targi Heimtextil 2017?

 Wizyta na Heimtextil jako nieustanna podróż!

W dniach 10 – 13 stycznia 2017 (wtorek - piątek) zapraszamy do udziału w kolejnej, 47 już, edycji targów Heimtextil we Frankfurcie nad Menem. To największe na świecie targi tekstyliów do wyposażenia wnętrz i obiektów oraz targi, które otwierają sezon imprez w branży wystroju wnętrz na świecie. Podczas ostatniej edycji ponad 2.860 wystawców przedstawiło dla ponad 69.000 branżystów niezwykle bogatą ofertę: tkaniny dekoracyjne i obiciowe, zasłony, firany, rolety, karnisze, tapety, tekstylne wykładziny ścian, bieliznę pościelową, kołdry, poduszki, tekstylia do kuchni i łazienki, obrusy, serwety, dywany i materace.

StandOUT. Heimtextil 2017 - konkurs na najciekawsze polskie stoiska targów Heimtextil 2017

Dla polskich wystawców targów Heimtextil 2017 mamy bardzo dobrą wiadomość. Portal Exspace, w ramach kolejnej edycji StandOUT., będzie promował ofertę produktową i kreacje wystawiennicze polskich wystawców, między innymi poprzez organizację StandOUT. Heimtextil 2017 - konkursu na najlepiej zaprojektowane polskie stoisko na targach Heimtextil 2017 w Frankfurcie. Zwiedzając z Exspace targi Heimtextil 2017 będzie można nie tylko nadrobić zaległości w trendach w branży wystawienniczej, ale również uzyskać informacje na temat polskich wystawców i ich produktów.

Na targach Heimtextil 2017 Polskę będzie reprezentować 39 firm. Wśród których bedą tak znane marki jak: Adriana Fabryka Nici, AMW Nawrot, Drukarnia Tkanin MICHALSKI, F.H. DAVIS Kazimierz Hanusiak, Fabryka Firanek WISAN S.A., Fabryka Firanek i Koronek Haft SA, Fargotex, Faro S. Zieliński K. Putanowicz, Franc Gardiner, HALANTEX, INTER WIDEX Wiesław Mierzejewski, JACKMEISTER Jacek Kończal, KBM, KORA Adam Żebrowski, MAGNETIX GORSZWA, MARDOM, MOL, PARTNER Krzysztof Knap, PIK Sp.J. HURT-DETAL K. i B. Nartowicz, POLONTEX S.A., PPUH LECH Lech Świątek, RAD-POL, Tkaniny J.A. Dankowski, TOPTEXTIL, UNIGLOB czy ZAWISZA Jan Sienkiewicz.

Poniżej prezentujemy kilka polskich stoisk z targów Heimtextil 2016. O polskich wystawcach targów Heimtextil 2016 piszemy w osobnym artykule, zapraszamy do lektury >>>

Marodm Decor Heimtextil 2016

 

Fargotex Group Heimtextil 2016

Top Textil Heimtextil 2016

MOL Heimtextil 2016

Wisan Heimtextil 2016

Dlaczego warto wybrać się do Frankfurtu na targi Heimtextil 2017?

Już na osiem miesięcy przed datą Heimtextil, najważniejszych na świecie targów branży tekstyliów, dekoracji wnętrz oraz trendów wnętrzarskich, miejsca w wielu strefach zostały już całkowicie zarezerwowane. Liczba stoisk zgłoszonych na najbliższą edycję (10.- 13. Stycznia 2017) już teraz wskazuje na wzrost liczby wystawców oraz wykorzystanej powierzchni. Przyczyną jeszcze większej powierzchni wystawienniczej są zarówno nowi wystawcy, jak i ci, którzy zamierzają powiększyć swoje stoiska w porównaniu z poprzednią edycją. Organizatorów targów Heimtextil szczególnie cieszą liczne zgłoszenia wystawców z całej Europy, którzy zaprezentują swoje wysokiej jakości produkty. Dla wielu wystawców obecność na tych wiodących na świecie międzynarodowych targach branżowych ma duży wpływ na ich sukces w nadchodzącym sezonie – nie tylko dzięki zebranym na targach zamówieniom oraz możliwości nawiązania nowych kontaktów oraz podtrzymania już istniejących relacji z klientami, ale także inspiracjom, dzięki którym powstaną własne, zupełnie nowe koncepcje. Wystawiające swoje produkty firmy skorzystają z wieloletnich doświadczeń i pozytywnego wizerunku imprezy, która każdego roku przyciąga do Frankfurtu najważniejszych graczy oraz osoby decyzyjne w tej branży z całego świata.

 

Nieustannie pracujemy nad tym, aby targi wciąż się rozwijały, ściśle współpracując z samą branżą – mówi Olaf Schmidt, wiceprezes Textiles & Textile Technologies przy Messe Frankfurt. – Imponująca liczba zgłoszeń wyraźnie pokazuje, że jesteśmy na właściwej drodze, a Heimtextil uchodzi w branży za bardzo ważne międzynarodowe targi branżowe. To miejsce, gdzie prezentowane są nowości i trendy na najbliższy sezon, a dla firm i ekspertów z branży – od kupców przez projektantów i dekoratorów wnętrz aż po hotelarzy i architektów – impreza, na której po prostu trzeba być.

Znane marki z całego świata oraz jeszcze więcej kategorii produktów

Wśród wystawców, którzy już zarezerwowali dla siebie stoiska, znajdą się między innymi znani producenci materacy, tacy jak Frankenstolz czy Technogel Italia, a także renomowani producenci pościeli, tacy jak Lefebvre Textile czy Manterol. Wśród coraz liczniejszych firm z działu tkanin dekoracyjnych zgłosiło się już wielu nowych wystawców z Belgii i Stanów Zjednoczonych, w tym Bru Textiles, B&T Textilia, Burlington  Technologies, P. Kaufmann, Van Moele Weavers oraz Weverij van Neder. Kolejnym działem Heimtextil, który przeżywa wyraźny wzrost, jest bielizna stołowa w hali 9.0, gdzie pojawią się nowi wystawcy, w tym Danto di Popolla Daniele z Włoch, Sav. Chatziargiriou & SIA EE oraz Yioi Theof Mavropoulou OE z Grecji, jak również Multitablecloth & Bed z Portugalii.

Duży potencjał wzrostu dla druku cyfrowego, w tym roku w nowej lokalizacji – hali 6.0

Dzięki nowej lokalizacji w hali 6.0, druk cyfrowy zyskał nową przestrzeń do rozwoju. Światowi liderzy wśród producentów drukarek zaprezentują tu swoje innowacje i technologie dla branży tekstylnej. Oprócz znanych już wystawców, takich jak Epson, Hewlett Packard, Kiian, Mimaki czy MS Printing w roku 2017 pojawią się firmy nowe, w tym Matsui czy Schoeller Technocell. W strefie „Digital Print” w hali 6.0 na nowo zaprezentuje się również firma SPG Print.

W roku 2017 koncepcja „Theme Park”, która w zeszłym roku zakończyła się dużym sukcesem, zostanie zrealizowana przez najstarszą na świecie agencję specjalizującą się w trendach, czyli Carlin International

W  roku 2016, Heimtextil Theme Park poświęcony był Well-being 4.0 – czyli dobremu samopoczuciu. Za pomysł i realizację oraz opracowanie towarzyszącego „Theme Park” katalogu i nowej strony internetowej w roku 2016 odpowiedzialna była amerykańska grupa WGSN, zajmująca się opracowaniem nadchodzących trendów.

Heimtextil Theme Park 2016 poświęcona Well-being 4.0

Heimtextil Theme Park 2016 poświęcona Well-being 4.0

Heimtextil Theme Park 2016 poświęcona Well-being 4.0

Heimtextil Theme Park 2016 poświęcona Well-being 4.0

Na targach Heimtextil 2017 strefa trendów „Theme Park” pojawi się po raz trzeci z rzędu. Eksperci z francuskiej agencji do spraw trendów Carlin International pod kierownictwem firmy Exalis zaprezentują w trakcie targów Heimtextil 2017 trendy na sezon 2017/2018. Pierwsze wzmianki na temat najnowszych trendów są już dostępne dla zainteresowanych na stronie www.heimtextil-theme-park.com. Koncepcję „Theme Park”, prezentującą kierunki w wykorzystaniu trendów we wzornictwie, cenią sobie przybywający na tę imprezę eksperci, którzy odwiedzają ten punkt jako pierwszy na mapie frankfurckich targów. Strefa inspiracji znajduje się w położonej centralnie hali 6.0, którą na czas targów wypełniają tekstylia wystawców, których produkty można zamówić od razu na miejscu. Tegoroczne motto „Explorations” zabierze odwiedzających w fascynującą i zmysłową podróż, budząc w nich na nowo ducha odkrywcy, zwiedzającego strefę „Theme Park”, w której czekać będzie na nich bogactwo innowacyjnych materiałów, faktur i wzorów, zachęcających do spojrzenia na Heimtextil świeżym okiem.

Wizyta na Heimtextil jako nieustanna podróż

Organizatorzy Heimtextil za punkt orientacyjny oraz impuls do działania przyjęli niezwykle przyszłościowy temat, jakim jest zrównoważony rozwój: W hali 8.0 ponownie pojawi się zielona wioska „Green Village”. Ze względu na duże zapotrzebowanie ponownie pojawi się możliwość odbycia wycieczki po targach pod hasłem „Green Tour”. Uczestnicy zostaną oprowadzeni po stoiskach tych firm, które wyróżnia oferta produktów czy koncepcji kładących szczególny nacisk na dbałość o środowisko naturalne i sprawy społeczne.

photos © Exspace

 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.