wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
08 stycznia 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Instalacja “Color mixing” Emmanuelle Moureaux dla NSK

Niezwykły spiralny ogród Emmanuelle Moureaux otacza gości wirem kolorów

Unikalna instalacja Emmanuelle Moureaux SENSE OF MOTION, zrealizowana w listopadzie 2016 roku w tokijskim Omotesando Spiral, pozwala zanurzać się odwiedzającym w kolorowym świecie zbudowanym z papierowych kwiatów. Instalacja została zaprojektowana z okazji 100-lecie NSK Ltd., jednego z najbardziej znanych producentów łożysk na świecie i największego producenta w Japonii.  Moureaux wspaniałą instalacją z tematem "Color mixing" prosto i pięknie przedstawiła ruch kolorów przy użyciu łożysk w celu przekazania technologii firmy NSK.

Wysoka na 6 metrów ściana tworzy spiralny ogród zbudowany z motywów kwiatowych w 100 odcieniach barw. W środku instalacji znajduje się okrągła pusta przestrzeń pozwalająca odwiedzającym być otoczony kolorami by zanurzać się w kolorowym świecie.

Instalacja składa się z 25200 motywów kwiatowych. Motywy kwiatowe, przymocowane do pionowych osi, obracają się na łożyskach NSK poruszane wiatrakami zainstalowanymi na szczycie. Płatki kwiatów składają się z kilku kolorów, które obracając się wytwarzają nowe kolory. Warstwa kolorów zmienia się stopniowo, aby umożliwić gościom cieszenie się instalacją z różnych punktów widzenia.

Te same motywy kwiatowe rozprzestrzeniają się również na ziemi jak ogród jako element scenograficzny miejsca. Dzięki zastosowaniu łożysk także dla osi kwiatów, goście mogą samodzielnie uruchamiać dźwignię by poczuć ruch łożysk poprzez mieszanie kolorów.

Francuska architektka, założycielka tokijskiego studia Emmanuelle Moureaux Architecture + Design, od 2013 aranżuje przestrzenie publiczne na świecie za pomocą 100 odcieni kolorów. Instalacje Moureaux pozwalają zobaczyć, dotknąć i poczuć kolory. Poprzez oddziaływanie na zmysły instalacje Moureaux sprawiają, że ludzie mają się stać bardziej świadomi kolorów, które istnieją wokół. Seria instalacji kontynuuje podróż dookoła świata.

NSK 100th anniversary
SENSE OF MOTION
November 9-20, 2016
SPIRAL, Tokyo
Location: Spiral, Tokyo, Japan
Design: emmanuelle.jp

Photos courtesy Emmanuelle Moureaux

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.