Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
09 lutego 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Wyrafinowana scenografia stoiska EGE na Stockholm Furniture and Light Fair 2017

Rawline Scala – wykładziny inspirowane klasycznymi tkaninami

W dniach 7-11 lutego w Sztokholmie trwa jedna z najważniejszych europejskich imprez poświęconych współczesnemu wzornictwu targi Stockholm Furniture and Light Fair, organizowane w czasie Stockholm Design Week. Jednym z wystawców jest duńska firma EGE, która specjalizuje się w produkcji wysokiej klasy wykładzin dywanowych, spełniających najwyższe światowe normy użytkowe.

Ekspozycja targowa EGE prezentująca kolekcję Rawline Scala zachwyca odwiedzających Stockholm Furniture Fair. Motywem przewodnim scenografii są wykładziny inspirowane klasycznymi tkaninami. Czytelna i wyrafinowana aranżacja stoiska w formie strzelistych ścian jest doskonałym tłem dla prezentacji kolekcji. Utrzymana w stonowanych kolorach architektura wystawy przenosi nas w przytulny świat, w którym dopiero po chwili  orientujemy się, że ten przytulny świat tworzą wokół nas… wykładziny Rawline Scala.

Na naszych oczach zmienia się design wystawienniczy. Ekspozycje na targach coraz częściej przypominają oazy spokoju. Przytulne przestrzenie aranżacji wystawienniczych to trend, który od jakiegoś czasu obserwujemy na największych światowych targach. Życie wokół nas pędzi, świat staje  się coraz bardziej niebezpieczny i może dlatego ekspozycje na targach coraz częściej przypominają oazy spokoju. Stoisko EGE zdecydowanie jest taką oaza spokoju, nie uważacie Państwo?

Kolekcja Rawline Scala, prezentowana na sztokholmskich targach, składa się z trzech tematów – Minimal, Reflex i Heritage, które nawiązują do tkanin, będących uosobieniem trendów obowiązujących w różnych kulturach na przestrzeni dekad. Jako główne inspiracje posłużyły materiały o charakterystycznych fakturach, m.in. przetarty jeans, szlachetna przędza oraz wzory tkanin wykorzystywanych do szycia garniturów, czy plis i zakładek w odzieży damskiej, a także zabytkowe tekstylia, na których widoczny jest ślad zużycia.

 

Cała kolekcja składa się z jedenastu wzorów dostępnych w trzech różnych skalach (małej, średniej i dużej) oraz w pięciu opcjach kolorystycznych - w odcieniach beżu, szarości, czerni, błękitu i zieleni. Rawline Scala umożliwia wybór płytek dywanowych lub rolki. Możliwość łączenia ze sobą różnych wzorów i ich skalowanie daje niemal nieograniczone możliwości kombinacji oraz sprawia, że wykładziny EGE odgrywają ważną rolę w kreowaniu wystroju danego wnętrza. Kolekcję Rawline Scala stworzyły dla marki EGE Helle Lykke Jensen oraz Louise Soe Oxlund, które połączyły swoje wieloletnie doświadczenia w tworzeniu odzieży i designu z doskonałą znajomością tajników projektowania dywanów. 

© Exspace, Carpet Studio

photos © EGE----------------

o EGE

EGE to działająca od 1938 roku w Danii firma, która specjalizuje się w produkcji wysokiej klasy wykładzin dywanowych, spełniających najwyższe światowe normy użytkowe. Swą produkcję opiera o najbardziej zaawansowane technologie, jednocześnie kładąc ogromny nacisk na ochronę środowiska naturalnego. Kolekcja Rawline Scala jest wytwarzana z wykorzystaniem włókien Econyl®, w skład których wchodzą m.in. elementy zużytych i powtórnie przetworzonych sieci rybackich. Wykładziny dywanowe marki EGE są produkowane na miękkim i elastycznym podłożu Cradle to Cradle CertifiedTM Ecotrust, które powstaje z recyklingu butelek PET, a jednocześnie charakteryzuje się doskonałymi właściwościami akustycznymi. Wyłącznym dystrybutorem marki EGE na Polskę jest firma Carpet Studio.

Więcej o marce oraz dystrybutorze na: www.carpetstudio.pl

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.