Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
18 lutego 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A na Ambiente 2017

Odkrywamy tajemnice kolekcji prezentowanych na AMBIENTE 2017

Gdzie szukać gorących trendów ze świata porcelany i akcesoriów wyposażenia wnętrz, jeśli nie na targach Ambiente, największej i najbardziej prestiżowej imprezie wystawienniczej tego typu w Europie. Od 10 do 14 lutego we Frankfurcie nad Menem odbywały się największe międzynarodowe targi dóbr konsumpcyjnych – Ambiente 2017. Podczas imprezy swoje produkty zaprezentowało 4454 firm z całego świata. Polskę reprezentowły 64 firmy, wśród których były Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A.- lider w branży home decor, słynący z pięknej, ręcznie tworzonej porcelany.

Porcelanowe kolekcje Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. zostały wyeksponowane w dwóch strefach najbardziej prestiżowych hal wystawienniczej Messe Frankfurt. W dziale DINING miłośnicy designu mogli podziwiać propozycje dekoracji i nakryć stołowych, a w modernistycznej strefie CONTEMPORARY DESIGN zostały zaprezentowane nowoczesne i designerskie propozycje najmłodszej marki PFP –  Ćmielów Design Studio.

Oba stoiska Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. zostały zaproszone do finału StandOUT. Amiente 2017 platformy promującej polskie firmy i ofertę produktową zaprezentowaną przez polskich wystawców targów Ambiente 2017 konkursem na stoiska, które poprawiają standardy w branży wystawienniczej. Zapraszamy do wyrażania opinii!

Trendy na światowym poziomie

Targi Ambiente 2017 to niesamowita okazja, aby w jednym miejscu skupić i podziwiać nowoczesne, nierzadko intrygujące rozwiązania ze świata wzornictwa. Wydarzenie skupia rynkowych liderów oraz marki innowacyjne, które są związane z dziedziną wyposażenia wnętrz i dekoracji – mówi Marcin Toporek, Dyrektor Handlowy PFP „Ćmielów” i „Chodzież” S.A.. Ten prestiżowy event przyciąga miłośników designu i nowatorskich rozwiązań. Tegoroczną edycję Ambiente odwiedziło ponad 142 tysiące zwiedzających, którzy przybyli licznie, aby poznać propozycje marek, trendy i kierunki wzornictwa na nadchodzący sezon.

Uchylamy rąbka tajemnicy

Podczas tegorocznej edycji targów w dziale Dining zobaczyliśmy bogaty przekrój oferty z linii Ćmielów i Chodzież. Na stoisku zostały zaprezentowane kultowe kolekcje tj. Rococo, Płaski, Maria Teresa czy Iwona, które od lat są gratką dla miłośników ponadczasowej klasyki. Ale również można było zobaczyć porcelanę, która niesie kompromis codziennego, zapracowanego życia z celebrowaniem posiłków i chwil spędzonych z bliskimi. Ten złoty środek znajdujemy w zestawach Venus, Vega, Quebec czy Akcent.

 Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A.- Hall 6.2 Ambiente 2017

Zestaw Iwona

Zestaw Vega

Filiżanka z kolekcji Astra Ellada

Zestaw Quebec

Zestaw ASTRA INDIA, Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A.- Hall 6.2 Ambiente 2017

Ale to nie wszystko, co na te niezwykłe wydarzenie przygotowała manufaktura. Goście z całego świata mogli podziwiać elegancką, ponadczasową kolekcję Astra w dwóch zapierających dech piersiach dekoracjach: debiutującej, orientalnej - Indii i hellenistycznej - Elladzie. Dodatkowo na targowych stołach królowł fason Wstążka z pięknymi złoceniami oraz Jenny w bogatym zdobieniu Timeless.

Nowatorskie rozwiązania z Ćmielów Design Studio

Wytwórnia oprócz wystawienia swoich kolekcji w sekcji Dining zaprezentowała swoje nowoczesne, innowacyjne serie w sekcji Contemporary Design. Właśnie tam znalazły się modernistyczne kolekcje najmłodszej marki manufaktury - Ćmielów Design Studio. W tym roku projektanci zaprezentowali fasony, które jednoczą w sobie rzemiosło ceramiczne z produkcją przemysłową.

Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A.- Hall 4.0 Ambiente 2017

W dzisiejszych czasach rynek zdominowany jest produktami bez serca i indywidualizmu, wychodzącymi spod maszynowej „igły”. Te równe, bez skazy twory prezentują chłodny przemysł, z którym chcemy igrać, nadając naszym kolekcjom głębi, duszy, osobowości i ludzkiego wyrazu. Oddając w ręce użytkownika produkt z niepowtarzalną, autorską sygnaturą – mówi Mareck Cecuła, Dyrektor Artystyczny Ćmielów Design Studio.

Na stoisku Ćmielów Design Studio zadebiutowało wiele nowych propozycji, a każda z nich ma utrwalony w sobie dotyk ludzkich rąk. Wysoka estetyka, niecodzienne podejście i śmiałe przełamanie konwencji – tak można określić nowoczesną porcelanę. Hand Painted przykuwa uwagę cieniowaną spiralą, kolekcja Craft łączy ergonomiczną formę, z subtelnie przemyconymi emocjami, a pełna japońskiej estetyki Zen jest odpowiedzią Ćmielów Design Studio na fascynacje kulturą i kuchnią orientalnego wschodu.

Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A.- Hall 4.0 Ambiente 2017

Niekonwencjonalną formę znajdziemy również w serii Black&White, w której nie tylko kolor jest kontrastowy, ale również zestawienie elementów. Część z nich została stworzona ręcznie, a część pochodzi z asortymentu produkowanego przez fabrykę. Całość tworzy oryginalny, użytkowy komplet dający nowe możliwości serwowania potraw i układu stołu.

To tyko kilka wymienionych kolekcji, które z całą pewnością przypadły do gustu gościom przybyłym na targi.

Więcej informacji o Ambiente 2017:

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.