Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
25 stycznia 2017
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

Nowość na rynku: stylowe gaśnice

Gaśnica - zdecydowanie tak, ale jaką wybrać? 

Czy przebywanie w domu gwarantuje bezpieczeństwo? A może właśnie tam jesteśmy najbardziej narażeni na pożar? Statystyki niepokoją - do pożarów często dochodzi w mieszkaniach. W wielu przypadkach można byłoby uniknąć strat, gdyby pod ręką była gaśnica. 

Według danych Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w 2015 roku w Polsce odnotowano prawie 30 tys. pożarów mieszkań. To dużo więcej niż rok temu czy dwa lata wcześniej. Kłopoty z ogniem wynikają w dużej mierze z nagromadzenia sprzętu elektronicznego i jego nieprawidłowego używania. Źródłem pożaru są też kominki. Wiele osób korzysta z nich w nieodpowiedni sposób, przez co stwarza zagrożenie dla swojego życia.

Tłumienie ognia w zarodku

Nawet 4 tysiące osób rocznie odnosi obrażenia spowodowane pożarem, a 500 osób traci życie. Oprócz zdrowia przez ogień można stracić dobytek całego życia. 

- Gdyby lokatorzy byli wyposażeni w gaśnice, w wielu przypadkach straty byłyby mniejsze. Użycie gaśnicy bezpośrednio po wybuchu pożaru, pozwoliłoby na stłumienie ognia w zarodku, dzięki czemu nie mógłby się on rozprzestrzeniać na większe obszary - mówi Agnieszka Otfinowska KZWM Ogniochron S.A. - Warto również zastanowić się nad wyposażeniem mieszkania w czujnik dymu, który ostrzeże nas przed niebezpieczeństwem - dodaje Otfinowska. 

Gaśnica w kuchni, salonie i garażu

Aktualnie można znaleźć na rynku kilka typów gaśnic - proszkowe, śniegowe, pianowe oraz mgłowe. Rodzaj gaśnicy najlepiej dobrać do powierzchni, którą chcemy ugasić. 

Do tradycyjnej oferty Ogniochron wprowadził urządzenia gaśnicze ze wzorem łowickim, dalmatyńczyka oraz kalendarza. To ciekawa propozycja dla osób, które oprócz bezpieczeństwa cenią sobie ciekawe aranżacje. Dzięki designowi urządzenia będą idealnie wyglądać w kuchni czy salonie z kominkiem, a przede wszystkim zapewnią bezpieczeństwo.

W kuchni mamy do czynienia z zagrożeniem pożarem materiałów stałych, cieczy oraz tłuszczy. Do tego pomieszczenia zalecane jest stosowanie gaśnic płynowych, w których środkiem gaśniczym jest płyn ABF. W salonie i sypialni najczęściej dochodzi do pożarów materiałów stałych, które często są pod napięciem elektrycznym. Najlepiej sprawdzą się wówczas gaśnice wodno-mgłowe i płynowe, które miejscowo uwalniają środek gaśniczy i nie brudzą mieszkań. Te dwa rodzaje gaśnic nadają się również do gaszenia urządzeń pod napięciem do 1000V. 

W kotłowni i garażu najczęściej dochodzi do pożaru benzyny, rozpuszczalnika lub gazu. Ogień charakteryzuje się dużą energią, dlatego najważniejszym czynnikiem wpływającym na dobór gaśnicy jest skuteczność gaśnicza. Najbardziej sprawdzą się w tych pomieszczeniach gaśnice proszkowe, które są również w stanie gasić urządzenia pod napięciem do 1000 V. 

KZWM OGNIOCHRON S.A. jest niekwestionowanym liderem na rynku podręcznego sprzętu gaśniczego w Polsce, obecnym również w innych krajach Unii Europejskiej. Oferuje przede wszystkim gaśnice przenośne, przewoźne, agregaty i urządzenia gaśnicze od 1 kg do 250 kg środka gaśniczego oraz motopompy pływające. Wyroby KZWM OGNIOCHRON S.A. chronią i ratują mienie, nierzadko ludzkie życie.

www.gasnicedomowe.pl

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.