Reklama

wszystkie artykuły z działu >> FIRMY
23 lutego 2017
wszystkie artykuły z działu >> FIRMY

Huta Julia zaprasza do Świata Kryształu!

Dynamiczna, nowoczesna i ponadczasowa Kolekcja LINEA

Swoją nazwę Kolekcja LINEA wzięła od charakterystycznych, rytmicznie powtarzających się cięć. Falujące linie tworzą dynamiczną dekorację, nowoczesną i ponadczasową. Choć z pozoru nieskomplikowana, wymaga ona od szlifierzy wysokich umiejętności i niezwykłej staranności wykonania.

 

Pierwsze elementy kolekcji  zostały zaprojektowane kilkanaście lat temu. Jej popularność sprawia, że jest nieustająco rozbudowywana o kolejne elementy. Obecnie w jej skład wchodzą kieliszki do wina i szampana, karafki, patery, szklanki, owocarki i talerzyki. Kolekcja ta należy obecnie do najpopularniejszych wśród tych o nowoczesnych szlifach, klienci doceniają ja m. in. za łatwość komponowania z innymi szklanymi i kryształowymi naczyniami.

Kryształy LINEA, podobnie jak wiele innych wyrobów piechowickiej Julii, nadal są dmuchane ręcznie, a przy produkcji każdego z nich pracuje kilkanaście osób. Hutnicy przygotowują surowy produkt, który następnie trafia do działu zdobienia. Tam szlifierze i zdobnicy nanoszą ręcznie na kryształ zaplanowane przez projektanta szlify. Potem poddany zostaje polerowaniu, a skontrolowany i starannie zapakowany trafia z magazynu do rąk odbiorców z całego świata.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy Państwa do platformy StandOUT. Ambiente 2017 – konkursu na stoiska, które poprawiają standardy w branży wystawienniczej - którym portal Exspace promuje polskie firmy i ofertę produktową zaprezentowaną przez polskich wystawców targów Ambiente 2017. Wśród finalistów jest Huta Julia!  Głosowanie trwa do dnia 2 marca br. Zwiedzając z Exspace można nie tylko nadrobić zaległości w trendach w branży wystawienniczej, ale również uzyskać cenne informacje na temat wybranych wystawców i ich produktów.

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

© Huta Julia

Photos: Huta Julia

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Huta Julia to jeden z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkuje ręcznie formowane i szlifowane produkty, które dystrybuuje na rynki całego świata i w kraju. Produkty Huta Julia wyróżnia na tle innych producentów tradycyjna technika wytwarzania i szeroka oferta. Wśród kolekcji znajdują się produkty nawiązujące dekoracją do wzornictwa XIX wieku, ale i bardzo nowoczesne, osadzone we współczesnej stylistyce.

Huta Julia prowadzi sprzedaż hurtową, detaliczną i sprzedaż internetową. Swoje produkty wystawia na targach krajowych (Amberiff, Vitrel, Ooh Festiwal Marketingu, Sakralna, Sacroexpo) i zagranicznych (Ambiente Frankfurt). Kolekcje Huta Julia nagradzane są w licznych konkursach i plebiscytach, m.in. MUST HAVE selected by Łódź Design Festival 2016.

Zabytkowa fabryka uta Julia znajduje się w sercu Karkonoszy, w Piechowicach koło Szklarskiej Poręby i jest dostępna dla zwiedzających. Turyści mogą z bliska podziwiać ręczny proces produkcji szklanych arcydzieł oraz uczestniczyć w warsztatach, gdzie poznają tajniki sztuki szklarskiej.

Zapraszamy również do zapoznania się z niezwykle interesującą historią Huty Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach.

www.hutajulia.com

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.