Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
28 lutego 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Ambiente 2017: po raz pierwszy Frankfurt tak szeroko prezentuje angielskie wzornictwo

Wielka Brytania szóstym krajem partnerskim targów Ambiente 2017

Targi Ambiente - największe na świecie targi dóbr konsumpcyjnych, których kolejna edycja odbyła się w dniach 10-14 lutego we Frankfurcie to wielkie święto wzorniczego świata.  Prawdziwe branżowe show z niespotykaną nigdzie indziej szeroką gamą produktów i wydarzeń, wśród których jednym z najważniejszych jest prezentacja kraju partnerskiego Amniente. Po Danii, Francji, Japonii USA i Włochach - Wielka Brytania została szóstym krajem partnerskim Ambiente 2017.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------ REKLAMA

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prezentacja kraju partnerskiego na Ambiente 2017 to hale targowe zdominowane przez brytyjska flagą Union Jack, prestiżowa wystawa kraju partnerskiego i kawiarnia, w której można odpocząć podczas wędrówki po targach. Zarówno wystawa jak i kawiarnia to miejsca nawiązujące swoim designem do kultury i wzornictwa kraju partnerskiego - Wielkiej Brytanii.

Kuratorką wystawy kraju partnerskiego, której tytuł brzmiał 'Providence & Provenance', prezentującej wzornictwo Wielkiej Brytanii na Ambiente 2017 była słynna szkocka projektantka Janice Kirkpatrick. Wędrówkę po targach Ambiente wielu odwiedzających rozpoczyna często od odwiedzenia wystawy kraju partnerskiego wydarzenia.

Scenografia 'Providence & Provenance' (dosł. „Ostrożność i pochodzenie”) to w głównej mierze mocne formy zabudowy i zdecydowana grafika. Ciemne kolory wydobywały przestrzeń wystawy z przestrzeni długiego holu gdzie była ona prezentowana (przed Hall 4.1). Produkty są tutaj właściwie nieobecne. Pojawiają się na ścianach jako dopełnienie grafiki, raz jako uszy byka innym razem ginął w ornamentach dekorujących ściany. W zapowiedziach wystawy Kirkpatrick zapowiadał, że "poszuka wyjątkowych produktów i składników, które powstają w małych regionach Wielkiej Brytanii lub w całym naszym kraju."

Oprócz brytyjskiej wystawy „Providence & Provenance” odwiedzający mogli odpocząć w 'Jade Serenity' Café zaprojektowanej przez laureatkę wielu międzynarodowych nagród walijską projektantkę Bethan Gray.

Spokojna oaza 'Jade Serenity' Café wyciszoną paletą kolorów przypominała barwy walijskich łąk. Dekoracja ścian, wykonana z włoskiego forniru udekorowanego mosiężnym intarsjami, nawiązywała do niezwykłej Shamsian Collection Bethan Gray zainspirowanej Dalekim Wschodem. Gray zaaranżowała kawiarnię tak, by można było w niej odpocząć i nabrać sił przed kolejną turą zwiedzania.

Prezentacja kraju partnerskiego na Ambiente 2017 to hale targowe zdominowane przez brytyjska flagą Union Jack. Wedgwood, zerwała z tradycją prezentowania się w klasycznym angielskim stylu, prezentując swoje nowe kolekcje porcelany projektantki mody Vera Wang - w barze tea set-up, photo messe frankfurt

Wedgwood, photo messe frankfurt


Burleigh, photo messe frankfurt

Aaron Probyn i jego londyńske Studio Poise w Hall 4.0 zaprezentowali kolekcjE stołowe

Gościem specjalnym targów Ambiente była aktorka, modelka i kobieta biznesu Elizabeth Hurley. „Zasięg targów Ambiente jest niesamowity! Tak wiele różnych stylów, kształtów i struktur – WOW!! Teraz wiem jak wygląda centrum trendów od środka!”.

© Exspace

Photos: Exspace, Messe Frankfurt

------------------------------

Ambiente 2017

Rekordowa liczba 142 000 odwiedzających z 154 krajów (2016: 135 988) udowodniła, że Ambiente są kluczowym wydarzeniem branży dóbr konsumpcyjnych. 4 454 wystawców z 96 krajów zaprezentowało najnowsze trendy i innowacje na powierzchni wystawienniczej liczącej 308 000 m² w 27 halach targowych. Ponad  2 000 osób z Polski odwiedziło frankfurckie targi, a swoją ofertę zaprezentowało 59 polskich firm (2016: 56 firm).

Kolejna edycja targów Ambiente odbędzie się w terminie 9 –13 lutego 2018.
---------------

Informacja uzupełniająca:

Messe Frankfurt jest wiodącym na świecie niemieckim organizatorem targów z wartością sprzedaży około 450 milionów euro w 2010 r i ponad 1,770 pracownikami na całym świecie. Grupa Messe Frankfurt dysponuje siecią 28 filii oraz 52 międzynarodowymi partnerami ds.. sprzedaży, co umożliwia łatwy dostęp klientów ze 150 krajów. Imprezy targowe pod patronatem „made by Messe Frankfurt” odbywają się w ponad 30 miejscach dookoła świata. W 2010 roku Messe Frankfurt zorganizowało 88 imprez targowych, przy czym ponad połowa odbyła się poza Frankfurtem. Tereny Messe Frankfurt, które liczą 578 000 metrów kw. składają się z 10 hal oraz Centrum Kongresowego. Firma jest przedsiębiorstwem państwowym, przy czym 60% udziałów należy do miasta Frankfurt a 40 % do landu Hesia.

Więcej informacji dostępne jest na stronie www.messefrankfurt.com

Więcej Artykułów o Ambiente 2017 na Exspace:

 

 

 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.