Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
10 lutego 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Ambiente 2016: Frankfurt celebruje włoski design

Włochy piątym krajem partnerskim targów Ambiente 2016

Targi Ambiente - największe na świecie targi dóbr konsumpcyjnych, których kolejna edycja odbyła się w dniach 10-14 lutego we Frankfurcie to wielkie święto wzorniczego świata.  Prawdziwe branżowe show z niespotykaną nigdzie indziej szeroką gamą produktów i wydarzeń, wśród których jednym z najważniejszych jest prezentacja kraju partnerskiego Ambiente. Po Danii, Francji, Japonii i USA Włochy zostały piątym krajem partnerskim Ambiente 2016.

Prezentacja kraju partnerskiego na Ambiente 2016 to hale targowe zdominowane przez włoska flagę, prestiżowa wystawa kraju partnerskiego i kawiarnie, w których można odpocząć podczas wędrówki po targach. Zarówno wystawa jak i kawiarnie to miejsca nawiązujące swoim designem do kultury i wzornictwa kraju partnerskiego - Włoszech. Swoją wędrówkę po targach Ambiente wielu odwiedzających  rozpoczyna od odwiedzenia tej najbardziej prestiżowej wystawy towarzyszącej targom.

Kuratorem i projektantem wystawy "Dolce Vita" prezentującej Włochy na Ambiente 2016 była włoska projektantka Paola Navone. Navone była już kuratorem i projektantem kilku prezentacji przedstawianych na targach we Frankfurcie, a jej udział w Ambiente to wydarzenie niemal historyczne. Jej poprzednie prezentacje produktów odbywały się pod hasłami „extra-soft touch” (1997) oraz „extra-remix” (2001). Zaprojektowała również kawiarnię „waterbar H20” (2005). 

"Dolce Vita" design by Paola Navone

Mieszkająca na co dzień w Mediolanie Navone międzynarodowe uznanie zyskała już w latach 80. ubiegłego wieku. Paola Navone była już kuratorem i projektantem kilku prezentacji przedstawianych na targach we Frankfurcie, a jej udział w Ambiente to wydarzenie niemal historyczne. Jej poprzednie wystawy odbywały się pod hasłami „extra-soft touch” (1997) oraz „extra-remix” (2001). Zaprojektowała również kawiarnię „waterbar H20” (2005).


Wystawa kraju partnerskiego - "Dolce Vita", w foyer hali 4.1 - prezentowała szeroki wybór produktów, z których Włochy są znane na całym świecie: zastawy stołowe, kieliszki, dekoracje stołów, garnki, patelnie i wszelkiego rodzaju asortyment wyposażenia kuchni. Wszystko dobrane w kolorach włoskiej flagi narodowej -  zieleń, biel i czerwień. "Chciałam uchwycić duszę Włoch - składając hołd długiej tradycji włoskiego wzornictwa – tak po prostu siedząc wokół stołu z przyjaciółmi i ciesząc się dobrym posiłkiem w miłej atmosfery " - mówi Navone.

Ale powiew Włoch na Ambiente to nie tylko wystawa "Dolce Vita". Odwiedzających targi czekało jeszcze kilka niespodzianek: Cafe 'Milano' zaprojektowana również przez Paola Navone w Hall 4.1 i Cafe 'Rimini' w Hall 8,0 wg koncepcji projektanta przemysłowego Giulio Iacchetti.

Café "Milano" design by Paola Navone  / Messe Frankfurt Exhibition GmbH / Thomas Fedra

Leżaki i parasole w czerwone i białe paski w Cafe 'Rimini' – tak Giulio Iacchetti przenosi odwiedzających do włoskich kąpielisk z roku 1920 roku. "Włoska Riviera była ulubionym celem dla wielu podróżnych. Dzięki tej koncepcji, chciałem stworzyć zakątek radosnej włoskiej kultury na Ambiente, by odwiedzający targi mogli doświadczyć trochę atmosfery takiego szczególnego miejsca jaki kiedyś była Włoska Riviera" - mówi projektant.

Cafe 'Rimini' design by Giulio Iacchetti, photo Giulio Iacchetti

Oprócz wystawy "Dolce Vita" i specjalnie zaprojektowanych kawiarni Cafe 'Milano' i Cafe 'Milano', koncepcja kraju partnerskiego obejmowała również bogaty program wydarzeń.

© Exspace

Photos: Exspace, Messe Frankfurt

---------------

Ambiente 2016

Rekordowa liczba 135 988 odwiedzających z ponad 150 krajów udowodniła, że Ambiente są kluczowym wydarzeniem branży dóbr konsumpcyjnych. Prawie 4.300 wystawców z 96 krajów zaprezentowało najnowsze trendy i innowacje wśród których było 56 polskich firm.

Informacja uzupełniająca:

Messe Frankfurt jest wiodącym na świecie niemieckim organizatorem targów z wartością sprzedaży około 450 milionów euro w 2010 r i ponad 1,770 pracownikami na całym świecie. Grupa Messe Frankfurt dysponuje siecią 28 filii oraz 52 międzynarodowymi partnerami ds.. sprzedaży, co umożliwia łatwy dostęp klientów ze 150 krajów. Imprezy targowe pod patronatem „made by Messe Frankfurt” odbywają się w ponad 30 miejscach dookoła świata. W 2010 roku Messe Frankfurt zorganizowało 88 imprez targowych, przy czym ponad połowa odbyła się poza Frankfurtem. Tereny Messe Frankfurt, które liczą 578 000 metrów kw. składają się z 10 hal oraz Centrum Kongresowego. Firma jest przedsiębiorstwem państwowym, przy czym 60% udziałów należy do miasta Frankfurt a 40 % do landu Hesia.

Kolejna edycja Ambiete 2017 odbędzie sie w dniach 10-14 lutego 2017 roku

Więcej informacji: www.targifrankfurt.pl

 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.