wszystkie artykuły z działu >> ART
03 marca 2017
wszystkie artykuły z działu >> ART

John Kørner wystawą 'Blue Bedroom' 'zaprosza do... sypialni. Wchodzicie?

Niezwykła scenografia, gdzie nic nie jest... oczywiste

10 lutego br. w Galleri Bo Bjerggaard Kopenhadze zaprezentowana została najnowsza wystawa John’a Kørner’a „Blue Bedroom”. Dzięki użytej aranżacji: obrazom i rzeźbom, otwartym oknom z „fruwającymi” zasłonami, cała wystawa utrzymana została w zimnym morskim klimacie, a idealnym tłem wystawy stała się wykładzina EGE, użyta we wszystkich pomieszczeniach.

Tak o wystawie John Kørner / Blue Bedroom opowiada Mark Rappolt - Editor-in-Chief, Art Review: ‘Sypialnia to chyba najbardziej ciekawe z pomieszczeń domowych. W końcu, jedyną rzeczą, która ją określa jest obecność łóżka. I to właśnie w łóżku człowiek spędza więcej niż 30 procent swojego życia. Jest to miejsce, w którym z jednej strony czujemy się bardzo bezpieczne, a jednocześnie miejsce w którym najbardziej się ‘otwieramy’ co może narażać nas na różne nieprzewidziane sytuacje. John Kørner w najnowszej swojej wystawie aranżuje pięć sypialni, pięć indywidualnych obecnościami (każde łóżko jest przestrzenią dla jednej osoby), z których każda w pewnym momencie (podczas snu) jest całkowicie nieświadoma obecności innych. Sypialnia jest miejscem, w którym ludzie są jednocześnie obecni i nieobecni, świadomi i nieświadomi. W szczególności, gdy sypialnia staje się internatem, społecznym set-up’em: dzielenie się doświadczeniami z innymi użytkownikami i interpretowanie tego doświadczenia za pomocą myśli, które są (zakładając niezależność tekstów takich jak ten) całkowicie osobiste i własne; jesteś zaproszony, aby spojrzeć na konkretny obiekt i przez myśli i skojarzenia przenieść się gdzieś indziej. Są to dokładnie te rodzaje sprzeczności, które Kørner rozwija w swojej sztuce”.

John Kørner / Blue Bedroom

Exhibition at Galleri Bo Bjerggaard, Copenhagen www.bjerggaard.com

10 February – 1 April, 2017

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: www.johnkorner.com

Photos: John Kørner

----------

Ege powstało w 1938 roku i dziś może śmiało nazywać się jedną z wiodących europejskich firm w branży dywanów i wykładzin. Firma przez dziesięciolecia prężnie się rozwijała i zawsze zwracała uwagę zarówno na wdrażanie najnowocześniejszych tkackich technologii, jak i na rozwijanie unikalnego wzornictwa swoich projektów. Może poszczycić się współpracą z wieloma cenionymi architektami, designerami oraz kreatorami mody. Polskim przedstawicielem Ege jest firma Carpet Studio www.carpetstudio.pl

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.