wszystkie artykuły z działu >> TARGI
21 marca 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Wystawa VIVA light na arena DESIGN 2017

Ponad 400 metrów kwadratowych pięknego oświetlenia!

Wystawa VIVA light od trzech lat towarzyszy arenie DESIGN. To miejsce, zlokalizowane obok strefy FORUM, gdzie prezentowane są nowatorskie produkty, materiały i technologie w spójnej formule wystawienniczej. W tym roku na wystawie można było zobaczyć lampy m.in. marki NEXT, Quasar czy Barrisol.   

Na wystawie VIVA light, którą od poczatku projektuje studio EMANDES, zaprezentowane zostały lampy dekoracyjne wykonane z awangardowych materiałów lub do produkcji których zastosowano najnowszą technologię. Wystawa zademonstrowała także, jak światłem można kreować przestrzeń w zależności od naszych życzeń lub potrzeb, jak ono wpływa na atmosferę wnętrz, a w związku z tym na nasze odczucia i nastroje.

Do udziału w tegorocznej wystawie zostały zaproszone następujące marki oświetleniowe: Barrisol, Emandes, Eugenius, Karboxx, Martin Eden, Next, Puraluce, Quasar, Room Service, Secto Design, Slamp, Vibia. Zaprezentowane zostały m in: najnowsze lampy Constantina Wortmanna – BLUBB – zaprojektowane dla marki Next, który jest gościem specjalnym areny DESIGN, a także rzeźbiarskie formy z powłoki napinanej Barrisol projektu Rossa Lovegrove i Piero Castiglioni. Znaczącym akcentem wystawy była złota Aria projektu Zahy Hadid. Partnerem aranżacji jest Firma Hurst by Barrisol, która wykonuje napinane powłoki sufitowe i ścienne z membran Barrisol. Modułowy system GRID, z których skomponowane są sufity, to dzieło duńskiego projektanta Petera J. Lassena. Marka FreiFrau wyposażyła wystawę w miejsca do siedzenia, a stoły i stoliki są marki JANUA Möbel.

Oświetleniu poświęcony został także drugi dzień wykładów podczas wydarzenia arena DESIGN. Constantin Wortmann 15 marca w strefie FORUM opowiadał, w jaki sposób poszukuje inspiracji do swoich projektów. Inne ciekawe propozycje to wykład Krystiana Nawrockiego z firmy EUGENIUS, który mówił o problemach architektów w projektowaniu i doborze oświetlenia do wnętrz mieszkalnych czy wykład pt. „Niecodzienny kształt światła. Przybliżenie zagadnień związanych ze światłem i akustyką”, przygotował Jacek Śliwiński z firmy Barrisol.

© VIVA light

Photos: © Exspace

więcej informacji: www.vivalight.pl

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.