wszystkie artykuły z działu >> TARGI
19 marca 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

CORBU i GROOVE – nowości od Marbet Style na arena DESIGN 2017

Bardzo lubimy stoiska zabudowane Laureatami TOP DESIGN award

Premierowy pokaz nowych kolekcji Marbet Style – paneli akustycznych GROOVE według projektu Tomasza Augustyniaka oraz mebli wypoczynkowych CORBU autorstwa Grynasz Studio – odbył się podczas 9. edycji Areny Design w Poznaniu. Rozbudowana funkcjonalność, autorskie rozwiązania oraz walory estetyczne sprawiły, że oba projekty zostały zauważone i nominowane do konkursu TOP DESIGN award 2017 odbywającego się podczas targów. Ostatecznie pierwsze miejsce w kategorii „Elementy wyposażenia i wykończenia wnętrz” zdobył oryginalny, modułowy system Tomasza Augustyniaka.

Marbet Style od lat chętnie podejmuje współpracę zarówno z młodymi, jak i uznanymi polskimi projektantami. System paneli akustycznych GROOVE jest już czwartą wspólną realizacją z Tomaszem Augustyniakiem, projektantem wielokrotnie nagradzanym i cenionym w środowisku wiodących, polskich marek meblowych. Rozbudowana rodzina paneli obejmuje wersje ścienne, sufitowe, biurkowe oraz ścianki wolnostojące. Poszczególne elementy pozwalają na stworzenie cichego miejsca do pracy lub prywatnej strefy wypoczynku w otwartej przestrzeni. System umożliwia również wydzielenie pomieszczeń na dużych powierzchniach biurowych typu open space. Nagrodzony Groove skutecznie redukuje różnego rodzaju wady akustyczne występujące w pomieszczeniach. Zastosowanie paneli pozwoli na dowolne kształtowanie akustyki we wnętrzu, jednocześnie tworząc atrakcyjną wizualnie przestrzeń. Modułowe rozwiązanie Groove posiada uniwersalny system montażowy kompatybilny z większością systemów mebli biurowych. Dzięki komplementarnej kolorystyce stanowi idealne uzupełnienie pozostałych kolekcji mebli Marbet Style. Zaprezentowany podczas Areny Design trójwymiarowy wzór paneli to dopiero początek pełnej, obejmującej docelowo 4 wzory kolekcji. Warto zaznaczyć, że GROOVE to projekt innowacyjny i  proekologiczny, wykonany z substancji powstałej w wyniku przetwarzania butelek PET.

"Pierwszą ofertę współpracy otrzymałem od Marbet Style kilka lat temu. Wówczas tej marki jeszcze nie znałem. Do współpracy skłoniło mnie podejście osób odpowiedzialnych z ramienia firmy za nowe projekty. Były jasno określone cele, otwartość na współpracę, zaufanie, świadomość, że jest to proces, który ma swoje etapy i powinien być dobrze zaplanowany. Potwierdziło się to podczas wdrożeń pierwszych trzech kolekcji, obecnie pracujemy nad kolejnymi." – mówi projektant Tomek Augustyniak.

Druga premiera Marbet Style pokazana podczas minionych targów to CORBU, kolekcja mebli wypoczynkowych zaprojektowana przez Grynasz Studio, kreatywny, multidyscyplinarny zespół założony przez Martę Niemywską-Grynasz i Dawida Grynasza. Proste kształty mebli i ich gładkie powierzchnie zostały zainspirowane minimalizmem i głównym hasłem tego trendu – Less is more. Projekt opiera się na idei wielokrotności kształtu – ten sam prostokąt z zaokrąglonymi narożnikami powtarza się w oparciu, podłokietnikach, siedzisku i podstawie mebli.

Czyste, miękkie, powtarzalne linie kolekcji wzbogacono o przeszycia, będące dyskretnymi elementami dekoracyjnymi. Konstrukcja metalowej podstawy mebla, nawiązująca do modernistycznych projektów Le Corbusiera, nadaje lekkości całej bryle i stanowi jej ozdobę. Kolekcja CORBU powstała z myślą o przestrzeniach apartamentów hotelowych i mieszkalnych. Cała rodzina mebli składa się z sofy nierozkładanej oraz fotela i sofy z funkcją spania, co odpowiada na potrzebę uzyskania dodatkowego miejsca do nocnego wypoczynku. Projekt Grynasz Studio został wyróznione nominacją do nagrody TOP DESIGN award 2017 w kategorii „Przestrzeń publiczna”.

Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz z Grynasz Studio opowiadają o tym od czego rozpoczęła się współpraca z Marbet Style: Naszą pierwszą realizacją dla Marbet Style był stworzony w 2013 r. projekt scenografii do premiery mebli Tomasza Augustyniaka. Była to okazja do poznania naszego projektowego stylu i sytemu pracy. Od tego czasu udało nam się wspólnie zrealizować m.in.: projekt fotela MUNO, projekty ekspozycji Marbet Style do przestrzeni Targi Warsaw Home 2017 oraz na tegoroczną arena DESIGN w Poznaniu, a także rodzinę sof i foteli CORBU.

Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz z Grynasz Studio, photo Lidia Skuza Photography

Więcej nt. premierowych kolekcji na: www.marbetstyle.eu

© Marbet Style

Photos: © Exspace, Lidia Skuza Photography

firma: Marbet Style
projekt stoiska: Grynasz Studio
realizacja: Marbet Style
wydarzenie: arena DESIGN 2017
termin: 14-17 marca 2017
miejsce: Międzynarodowe Tragi Poznańskie

------------------------

Marbet działa na rynku od 36 lat i jest firmą z całkowicie polskim kapitałem. Od czasu kiedy została wyprodukowana pierwsza kolekcja mebli, Marbet nieustannie rozwija się, poszerzając ofertę o nowe autorskie projekty. Jest znanym producentem opakowań styropianowych do sprzętu ADG i RTV oraz mebli dla szwedzkiego koncernu, a także artykułów wykończenia wnętrz, które pod marką Marbet Design stały się wizytówką działalności firmy.

Marbet Style to marka firmy oferująca eleganckie kolekcje mebli. Jest kolejnym dowodem na poszukiwanie przez Marbet ciekawych rozwiązań, nowatorskich dróg projektowania, wdrażania autorskich technologii i otwarcia się na nowe aspekty działalności wykraczające poza podstawowe działania przedsiębiorstwa.

www.marbetstyle.eu

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.