Reklama

wszystkie artykuły z działu >>
23 marca 2017
wszystkie artykuły z działu >>

IPB Decoration – Emocje malowane światłem

IPB Decoration maluje światłem emocje już od 25 lat. Firma ma siedzibę w Zabrzu, jednak swoim zasięgiem obejmuje niemalże 50 krajów z różnych zakątków świata – i wcale nie ma zamiaru na tym poprzestać. Dowiedz się więcej o firmie IPB Decoration i zobacz ich niepowtarzalne realizacje!

Rola światła w centrach handlowych i przestrzeni miejskiej

Profesjonalnie dobrane oświetlenie dekoracyjne pozwala nie tylko rozświetlić przestrzeń, w którą zostało wkomponowane, ale także podkreślić unikalne znaczenie, misję i wartości związane ze specyfiką miejsca. Twórcy IPB Decoration wychodzą z założenia, że światło kreuje emocje. To dlatego oświetlenie dekoracyjne jest niezwykle ważnym elementem w przestrzeni publicznej, a szczególną rolę odgrywa w okresie świątecznym.

IPB Decoration od ćwierć wieku tworzy unikalną koncepcję świetlnej dekoracji przestrzennej. Idea ta przełożyła się na setki zrealizowanych projektów w kraju, w Europie i na innych kontynentach, a IPB Decoration nadal podejmuje się realizacji najbardziej wymagających i skomplikowanych zadań dekoratorskich.

Można było przekonać się o tym podczas tegorocznej edycji targów Christmasworld – największej imprezie branży dekoracji sezonowych, która od lat odbywa się w prestiżowym Messe Frankfurt. Stoisko zaprezentowane przez IPB Decoration w tym roku przyniosło firmie prestiżowe Wyróżnienie Honorowe w StandOUT Christmasworld 2017 - konkursie na stoiska, które poprawiają standardy w branży wystawienniczej – promującego polskie firmy uczestniczące w targach Christmasworld 2017.

Niezwykle ważne dla firmy działającej globalnie i prezentującej się na prestiżowych, międzynarodowych targach jest świadome komunikowanie kompetencji i wyróżnianie się poprzez swoje mocne strony. Stoisko IPB Decoration zrealizowane na targach Christmasworld 2017 we Frankfurcie to doskonała synergia pomiędzy architekturą i produktem. Zrównoważone zestawienie elementów sprawia, że prezentacja marki IPB Decoration jest spójna zarówno jeżeli chodzi o komunikowanie najważniejszych wartości firmy jak i prezentacje produktu. Zaprasza klientów oferując inspirujące miejsce dla rozmów i spotkań. – arch. Urszula Kałużna, redaktor naczelny Exspace, przewodnicząca Kapituły Konkursu StandOUT. Christmasworld 2017.

Od projektu po realizację… i więcej!

IPB Decoration w swojej ofercie ma najwyższej jakości oświetlenie typu LED, stosowane do dekoracji zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Firma kompleksowo realizuje projekty o najwyższym stopniu trudności w zakresie obliczeń wytrzymałościowych konstrukcji, kreacji graficznej, aranżacji przestrzennych i spektakli świetlnych, wsparcia informatycznego i elektronicznego.

Wszystkie projekty są realizowane przez specjalistów pracujących w siedzibie firmy w Zabrzu. To dzięki ich wiedzy i pracy dekoracje IPB Decoration rozświetlają najbardziej prestiżowe obiekty i lokalizacje na całym świecie. W strukturach zabrzańskiego zakładu kfunkcjonują nowoczesne wydziały produkcyjne: konstrukcji stalowych i aluminiowych, montażu florystycznego i elektryczno-elektronicznego oraz igliwia.

Pokłady inspiracji

Praca IPB Decoration rozpoczyna się tam, gdzie pojawia się potrzeba kreacji i dekoracji w przestrzeni publicznej lub konkretnym obiekcie. Niektórzy odbiorcy mają sprecyzowaną wizję dekoracji, inni – tylko ogólną koncepcję, która dzięki wspólnej pracy z projektantami IPB Decoration nabiera konkretnych kształtów. W ostatnim roku IPB Decoration udekorowało szereg obiektów – poniżej te, które w najpełniejszy sposób reprezentują kompetencje projektowe i kreacyjne firmy.

Kraków to przede wszystkim Wawel, magiczne Stare Miasto, Planty i imponujący, historyczny Rynek. IPB Decoration sprawiło, że w okresie świątecznym najpiękniejsze miejsca starego Krakowa nabrały szczególnego, odświętnego charakteru, a bożonarodzeniowy jarmark w połączeniu ze świetlnymi dekoracjami przemieniły serce miasta w krainę z zimowej baśni.

Krakowski Rynek rozświetlony iluminacjam od IPB Decoration. Aranżacja uświetniła świąteczny jarmark oraz zabytkową przestrzeń.

Poszukiwania inspiracji do udekorowania konkretnej przestrzeni rozpoczynają się od zagłębienia się w unikalny charakter tego miejsca i zbadania jego atrybutów i znaków szczególnych, od poznania skojarzeń z nim związanych. Miasto Mielec i tamtejsza Galeria Navigator, ważny klient IPB Decoration, stawiają na elementy związane z lotnictwem. Projektanci zaproponowali zatem urozmaicenie klasycznej dekoracji bożonarodzeniowej charakterystycznym motywem lokalnym. Dlatego wejście do galerii zdobił świetlny samolot i figura uroczego misia – lotnika.

Szczególnie wyjątkową realizacją powstałą w ostatnich miesiącach była aranżacja południowoafrykańskiego centrum handlowego. Za motyw przewodni posłużyły motywy kartograficzne i figura afrykańskiego kontynentu. Elementy zostały wykończone oświetleniem w odcieniach złota, srebra i granatu, które w interesujący sposób kontrastowały z zielonym oświetleniem wnętrza i jego nowoczesnym charakterem.

Więcej informacji i realizacji IPB Decoration znajduje się na stronie internetowej: www.ipb-decoration.eu

© IPB Decoration

Photos © IPB Decoration

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.