Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
17 kwietnia 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Łazienka nie istnieje czyli Defra na ISH 2017 Frankfurt

Defra w przewrotny i zaczepny sposób zaprezentowała koncept „Bathroom doesn’t exist”

Marka Defra po raz kolejny zaprezentowała swoje nowości produktowe na targach ISH Messe we Frankfurcie. Tegoroczna edycja targów rozpoczęła się 14 marca i trwała do 18 marca.

Targi ISH Messe we Frankfurcie to jedno z największych międzynarodowych wydarzeń branży wyposażenia łazienek, podczas którego prezentowane są najnowsze rozwiązania, wzory i technologie wystawców z całego świata. O znaczeniu targów ISH dla branży sanitarnej świadczą tegoroczne liczby – 2482 wystawców, liderów rynkowych i technologicznych oraz ponad 200 tysięcy odwiedzających z całego świata (64 procent wystawców i 40 procent gości przybyło spoza Niemiec). 

Targi ISH Messe tradycyjne podzielone były na tematyczne sekcje. Marka Defra zaprezentowała swoje najnowsze kolekcie w sekcji ISH Water, gdzie szczególny nacisk położono na zrównoważone podejście do przestrzeni łazienki i innowacyjny design w myśl idei przewodniej "Bathroom for People" („Łazienka dla ludzi”). Nawiązując do tej idei, ale w przewrotny i zaczepny sposób, Defra zaprezentowała koncept „Bathroom doesn’t exist”. Na przestrzeni 120 mkw ekspozycji Defra pokazała tradycyjne dotąd formy łazienkowe jako meble pokojowe, pełniące różnorodne funkcje. Klasyczny łazienkowy słupek stał się wielofunkcyjną, pokojową meblościanką (kolekcja Cube 33  - TETRIS) i forma przedpokojową ze skrzynią do siedzenia. Szafka podumywalkowa stała się elegancką wiszącą komodą uzupełnioną o ścienny panel z metalowymi boksami do przechowywania niezbędnych przedmiotów. Tym samym meble łazienkowe wyszły z łazienki…Koncepty nowych kolekcji – JOIN, MULTISHELF, TETRIS - były również efektem przekonania, że tradycyjna definicja mebli już nie istnieje. Najważniejszy jest człowiek i jego potrzeba świadomego, indywidualnego kreowania przestrzeni.

JOIN to niezwykle świeża i lekka kolekcja mebli. Jest odpowiedzią na aktualne trendy wnętrzarskie i tęsknotą człowieka  za naturą i chęcią otaczania się naturalnymi materiałami. W konstrukcji mebla, jako nóżki i elementy dekoracyjne, wykorzystano więc bukowe lite toczone drewno, które pięknie odznacza się na tle białych frontów szuflad i szafek, a jednocześnie nadaje kolekcji naturalnej świeżości i lekkości.  Kolekcja składa się z funkcjonalnej szafki z dwoma pojemnymi szufladami, regału z zamykaną szafką oraz lustra.

Kolekcja mebli JOIN

MULTISHELF to uniwersalny mebel, który nada wnętrzu dynamizmu i nowoczesności. Czarna metalowa rama, skrywa w sobie praktyczne półki, które w zależności od upodobania użytkownika mogą kolorystycznie zlewać się z tłem ściany, pozostawiając umieszczone na nich produkty jakby zawieszone w powietrzu, lub stanowić intrygujący akcent kolorystyczny, tworzący nowoczesną ścienną rzeźbę. Multishelf to doskonałe rozwiązanie zarówno do łazienki, jak i salonu czy holu – w każdym z tych miejsc będzie wyglądać intrygująco i efektownie.

MULTISHELF (po prawej stronie)

TETRIS to propozycja wielofunkcyjnego mebla, którego funkcje i ostateczny kształt zależy jedynie od potrzeb i wyobraźni użytkownika. Kolekcja składa się z 4 brył, stworzonych z multiplikacji kubika o wymiarach 33x33x33cm, które można ustawiać jedne na drugich, niczym w grze Tetris. Dzięki temu, każdego dnia aranżacja twojego salonu, jadalni, sypialni czy łazienki może wyglądać inaczej! Lekkości nadają jej odkryte półki, spełniające funkcję regału, atrakcyjności różnokolorowe fronty, skrywające szafki, a funkcjonalności -możliwość wykorzystania w każdym domowym pomieszczeniu, od przedpokoju po łazienkę.

Kolekcja mebli TETRIS

Do aranżacji ekspozycji zaprosiliśmy projektantów Magdalenę Garncarz i Szymona Hanczara z Hanczar Studio. Chcieliśmy, by ekspozycja przyciągała wzrok ciepłymi barwami, różnorodnością kolekcji, a kształt stoiska zapraszał do odwiedzin. Zwiedzających nasze stoisko intrygował migający neon z hasłem Bathroom doesn’t exist, a naturalne materiały wykorzystane do budowy ekspozycji wzbudzały zachwyt.

Miło nam poinformować, że stoisko Defra znalazło się wśród Laureatów 43. Edycji StandOUT. ISH 2017 Frankfurt –konkursu na stoiska, które poprawiają standardy w branży wystawienniczej – promującego polskie firmy uczestniczące w ISH 2017 - otrzymując prestiżowe Wyróżnienie Honorowe.

Dziękujemy, że byli Państwo z nami podczas tegorocznych targów IMM Messe we Frankfurcie. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.defra.pl, fanpage’a na Facebooku czy profilu na Pinterest, gdzie znajdą Państwo obszerną relację zdjęciową z tego wydarzenia.

© Defra

Photos © Exspace

Defra
ISH 207 Frankfurt 14-18.04.2017
projekt: Hanczar Studio (Szymon Hanczar i Magdalena Kasprzyca)
realizacja: Deftrans sp. z o.o.

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.