wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA
18 maja 2018
wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA

Salone del Mobile 2017. DeLightFuL by Simone Ciarmoli & Miguel Queda

Design, Light, Future, Living to cztery kluczowe hasła wystawy DeLightFuL zaprezentowanej na 56. edycji Salone del Mobile, która odbywała się od 4 do 9 kwietnia 2017 roku w Mediolanie.

DeLightFuL, której kuratorami byli Simone Ciarmoli & Miguel Queda, prezentuje inne podejście do narracji świata projektowania i jego trendów. Niezwykłe i poruszające opowieści przecinają się tutaj w przestrzeniach i obrazach, przekształcając je w niezapomniane przeżycia.

[VIDEO] DeLightFuL @ Salone del Mobile.Milano 2017

Projektowane obiekty są odpowiedzią na niezbędne potrzeby i rozwiązania najprostrzych wymagań, które są istotą codziennego życia: spanie, jedzenie, siedzenie, organizowanie. Wizualne 'mises en scène' (z franc. "umieszczanie na scenie") można podsumować wyrażeniem “primitive luxury” celowo sprzeczną definicję, która sugeruje, że powrót do podstawowych wartości życia może harmonizować z wygodnymi i uwodzicielskimi materiałami oraz wybujałymi aranżacjami.

DeLightFuL to wizualna i emocjonalna eksploracja codziennego życia, jego podstawowych potrzeb i nowych pragnień, publicznego i prywatnego, przeszłego i przyszłego, technologii i pamięci. Pokazuje zwiedzającym nowy sposób myślenia o przestrzeni wewnętrznej.

wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Allesandro Russotti

Na wystawę prowadzi kameralne i przytulnym wejście. Odwiedzających witają trzy małe lustra w kształcie zwierząt - małpa, sowa i lis - zawieszone nad małymi półkami na niebieskich ścianach, wywołując uśmiech i sugerując związek z naturą.

Na końcu tego wąskiego korytarza stoi białe, archetypowe i monumentalne w swojej prostocie krzesło z brązu, które jest punktem kulminacyjnym wejścia do DeLightFuL. Zostało ono zaprojektowane specjalnie na wystawę przez wielkiego portugalskiego architekta Álvaro Siza i Ciarmoli Queda Studio.

Ekspozycja rozwija się w nieuporządkowanych przestrzeniach, z nieoczekiwanymi scenariuszami odtwarzającymi zasady życia domowego, które stają się płynne i zmienne: dom bez murów, w którym architektura i światło, symbiotycznie i komplementarnie odgrywają ważną rolę w uwypuklaniu indywidualnego wykończenia, nietypowe kombinacje przedmiotów i aranżacji przemieszczają się między realną a wirtualną rzeczywistością.

Pierwszy pokój, Hall of Arts zawiera serię scen, które nawiązują dialog między wnętrzem i tym co na zewnątrz, przestrzeń publiczną i prywatną. Idea pomieszczeń, które prowadzą do siebie, zmieniając się względem siebie, podkreślają dziesięć przezroczystych, barwnych drzwi - ram, które ujawniają serię obiektów, krzeseł i lampek w różych kolorze, zmieniając ich wygląd.

Drugi pokój przedstawia przestrzenie w różnych porach dnia, od rana do wieczora, od przebudzenia rano do wieczora. Szczególny nacisk kładziony jest na gromadzenie się wokół stołu, wspólne doświadczenie dla wszystkich kultur i wszystkich epok, które same w sobie posiadają wiele różnych znaczeń: trzy stoliki i trzy instalacje opisują różne światy - Las Vegas, Szanghaj i Egejski - podkreślając różnice i style sugerują idealny wspólny mianownik, który pokonuje każdy rodzaj granicy.

Stała obecność sztuki i fotografii otwiera kolejne okno na współczesność, z obrazami Yoshie Nishikawa i Paolo Alberto Gatti, zaokrąglając historię DeLightFuL.

Trzeci duży pokój przeznaczony jest na kino. Duże sofy, wszystkie białe, różniące się kształtem i pochodzeniem, są rozrzucone w płynnej powierzchni, która działa na odwiedzających przejrzystością i grą niuansów. Przestrzeń otoczona jest srebrzystymi, odblaskowymi zasłonami, w których odbijają się graficzne wzory neonów.

[VIDEO] DeLightFuL - the short film by Matteo Garrone @ Salone del Mobile.Milano 2017

Firmy i marki biorące udział w wystawie: Abate Zanetti, Alias, Arper, Artemide, Besana Carpet Lab, Brun De Vian Tiran, C&C Milano, Ceccotti, Cini&Nils, Dedar, De Padova, Driade, Edra, Fiam, Flexform, Florim, Flos, Flou, FontanaArte, Foscarini, Fromental, Fusioni D'Arte 3v, Giorgetti, Glas Italia, HCP-Louisiane, Italfilm, Kartell, Kundalini, Lema, Leo Visconti, Limonta, Living Divani, Luceplan, Magis, Martinelli Luce, MDFItalia, Meritalia, Minotti, Molteni&C, Moroso, Moser Glass, Oikos, Oluce, Penta, Piaggio, Pigomma, Poliform, Poltrona Frau, Rimadesio, Slide, Schönhuber Franchi, Villari, Zanotta and Wallpepper

Opracowanie: Exspace
Żródło: materiały prasowe @ Salone del Mobile.Milano 2017 www.salonemilano.it/en

Photos: Allesandro Russotti 

Również polecamy:

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.