wszystkie artykuły z działu >> TARGI
20 kwietnia 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Polska krajem partnerskim Hannover Messe 2017

'SMART MEANS POLAND' - Hasło przewodnie obecności Polski na targach w Hanowerze

Już tylko 3 dni dzielą nas od ceremonii otwarcia największej i najważniejszej na świecie imprezy przemysłowej. Polska jest krajem partnerskim tegorocznej edycji targów. Nasze hasło to SMART MEANS POLAND. Pokażemy nową twarz polskiej gospodarki i firmy, które aktywnie działają w obszarze Industry 4.0.

K-dron, użyty w polskim logo na HM 2017, został zaprojektowany przez Janusza Kapustę, polskiego artystę mieszkającego w Nowym Jorku. Jest to odkryty w 1985 roku (a opatentowany w roku 1987), nowy kształt geometryczny, który autor nazwał K-dronem. Trójwymiarowy kształt wyłonił się z rysunków zgłębiających naturę nieskończoności. Forma podstawowa tego jedenastościanu ma kwadratową podstawę, a główna ściana - w kształcie rombu - nachylona jest do niej pod kątem 45 stopni.

K-drone to figura idealna. Oglądany z góry, jest kwadratem wpisanym w kwadrat. Jego powierzchnia jest zarazem symetryczna i niesymetryczna, wklęsła i wypukła. Użycie polskich barw narodowych w symbolice K-drona sygnalizuje dążenie Polski do ciągłego rozwoju. Jego umiejscowienie w przestrzeni nowoczesnych technologii przemysłowych jest odzwierciedleniem kreatywności, innowacyjności i potencjału polskiej gospodarki.

 Hasłem Hannover Messe 2017 jest „Integrated Industry – Creating Value”. Idea ta łączy w sobie różne tematy związane np. z cyfryzacją produkcji (Industry 4.0) czy efektywnością energetyczną. W hasło to wpisują się działania polskiego rządu, wskazane w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, w szczególności dotyczące reindustrializacji i innowacyjności.

W ubiegłym roku targi odwiedziło 200 tys. zwiedzających, w tym 70 tys. gości z zagranicy. Swoje oferty przedstawiło ponad 5 tys. wystawców z 70 krajów.

Podsumowanie zeszłorocznej edycji targów Hannover Messe 2016

[VIDEO] https://www.youtube.com/watch?v=x2o08ldAbF4

Polski potencjał rozwojowy w takich dziedzinach jak robotyka, informatyka przemysłowa, sterowanie, digitalizacja i automatyzacja procesów przemysłowych jest coraz bardziej dostrzegany poza granicami naszego kraju. Aktywnie włączamy się w proces Industry 4.0. – dlatego SMART MEANS POLAND.

CEREMONIA OTWARCIA

Oficjalne otwarcie targów z udziałem m.in. kanclerz Angeli Merkel, premier Beaty Szydło i wicepremierów Mateusza Morawieckiego i Jarosława Gowina odbędzie się w najbliższą niedzielą – 23 kwietnia o godz. 18.00 w Hannover Congress Center. Z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik audio-wizualnych, przedstawimy Polskę jako kraj będący źródłem rozwoju nauki, technologii oraz innowacji.

OTWARCIE STOISKA NARODOWEGO

24 kwietnia o godz. 9.00 z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państwowych i firm obecnych na targach, nastąpi oficjalna prezentacja stoiska narodowego. Następnie będzie miała miejsce wizytacja stoisk polskich i niemieckich wystawców.

Stoisko narodowe będzie usytuowane w hali 3 kompleksu targów. Na powierzchni ok. 1,2 tys. m2 swoje innowacyjne produkty i rozwiązania przedstawi 10 polskich firm. Są to:

 • Solaris Bus & Coach S.A. – światowy producent autobusów, w tym autobusów elektrycznych;
 • Ursus Bus S.A –  światowy producent pojazdów, w tym z napędem elektrycznym;
 • Transition Technologies – firma oferująca systemy informatyczne i inżynierskie dla przemysłu, przede wszystkim energetycznego;
 • Saule Technologies – autor nowej technologii wytwarzania elastycznych ogniw fotowoltaicznych na bazie perowskitów;
 • Ekoenergetyka-Polska – producent infrastruktury ładowania dla autobusów i samochodów elektrycznych;
 • DT Poland – producent nowoczesnego oprogramowania;
 • Zortrax – producent drukarek 3D i materiałów do druku służących do zaawansowanego projektowania dla przemysłu;
 • Medcom – jeden z najbardziej innowacyjnych producentów urządzeń energoelektronicznych na świecie;
 • H. Cegielski – Poznań S.A. – firma o ponad 170-letniej tradycji oferująca zaawansowane technologicznie produkty z branż takich jak energetyka, transport, inżynieria środowiskowa, produkcja konstrukcji stalowych;
 • TMA Automation – firma projektująca i budująca nowocze­sne rozwiązania z zakresu: robotyki, automatyki, mechaniki i systemów wizyjnych.

Na polskim stoisku narodowym obecnych będzie też 8 województw: lubelskie, lubuskie, małopolskie, opolskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, zachodniopomorskie, 5 Specjalnych Stref Ekonomicznych (Łódzka SSE, Kostrzyńsko-Słubicka SSE, Wałbrzyska SSE, Mielecka SSE, Tarnobrzeska SSE) oraz Urząd Dozoru Technicznego.

Stoisko SciTech Poland

Polska będzie też dysponowała stoiskiem SciTech Poland (hala 2). Na 420 m2 zaprezentują swoje wynalazki studenci – laureaci projektu „Najlepsi z najlepszych”. Wśród nich znajdą się między innymi robot, który uczy dzieci programowania (Photon), łazik marsjański, autonomiczny pojazd elektryczny czy samochód solarny. Innowacyjne technologie przedstawią również uczelnie i instytuty naukowe.

Strefa start-upów

W Hanowerze będzie też 20 młodych innowacyjnych firm, które swoją ofertę przedstawią w strefie start-upów. Są to m.in. 3 firmy z nagrodą Ministra Rozwoju i Finansów:

 • XTPL – spółka technologiczna, która rozwija chronioną patentem technologię druku ultracienkich linii przewodzących;
 • HussarTech – startup zajmujący się komercyjnym zastosowaniem wynalazku, jakim jest hybrydowy materiał o właściwościach bakteriobójczych, grzybobójczych i antywirusowych;
 • Billon Group – firma technologiczna, która stworzyła pierwszy na świecie system pieniądza elektronicznego, umożliwiający obrót złotym polskim oraz innymi walutami w zgodzie z regulacjami oraz bez ograniczeń czasu i miejsca.

Katalog startupów: www.mr.gov.pl/media/36469/katalogHannover_startupy.pdf

Pozostałe wydarzenia podczas Hannover Messe

Wicepremier Mateusz Morawiecki weźmie też udział w Polish-German Business Summit oraz odwiedzi stoiska polskich firm.

Podczas pobytu delegacji polskiej w Hanowerze planowane są także spotkania bilateralne
z delegacjami
rządowymi krajów biorących udział w targach.

Na 26 kwietnia 2017 r. zaplanowano organizację tradycyjnego wieczoru kraju partnerskiego – Partner Country Night.

Więcej informacji o Hannover Messe 2017 znajduje się na stronie: www.hannovermesse.de/home oraz na www.mr.gov.pl/hannover

© materiały prasowe organizatora

photo: materiały prasowe organizatora

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.