wszystkie artykuły z działu >> TARGI
29 kwietnia 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Ursus na targach Hannover Messe 2017

Podczas  Hannover Messe 2017 Ursus S.A. zaprezentuje dwa nowe innowacyjne pojazdy: Ursus Elvi - dostawczy samochód elektryczny oraz City Smile Fuel Cell Electric Bus - autobus elektryczno-wodorowy. Goście targów będą mieli też okazję przetestować autobus elektryczny podczas jazdy.  

Na terenie targów firma prezentowała się w dwóch miejscach: na stoisku narodowym Polski oraz stoisku Ursusa w hali 27. Stoisko Ursusa w hali 27 odwiedziła Premier Beata Szydło oraz Kanclerz Niemiec Angela Merkel, które zapoznały się z nowymi możliwościami jakie stwarza zastosowanie wodoru w napędach elektrycznych.

URSUS BUS Hannover Messe 2017

URSUS BUS Hannover Messe 2017

W strefie narodowej w postaci specjalnie zaprojektowanego hologramu pokazane zostało nowe auto elektryczne do 3,5 t – Ursus Elvi, które powstało z wykorzystaniem innowacyjnych technologii. W hali 27 na stoisku Ursus odbyła się premiera tego pojazdu w skali 1 do 1. Ursus Elvi to samochód 2 osobowy z szerokimi możliwościami adaptacji (zabudowa skrzyniowa, kontenerowa, zabudowy specjalistyczne). Konstrukcja auta zapewnia bezpieczeństwo, a użyte w niej nowoczesne materiały pozwolą na zredukowanie masy pojazdu. W praktyce mniejsza masa auta przełoży się na zwiększoną ładowność.

URSUS BUS Hannover Messe 2017

Na stoisku Ursusa pokazany został też autobus elektryczny z ogniwami wodorowymi – City Smile Fuel Cell Electric Bus. To konstrukcja własna spółki Ursus Bus stworzona w fabryce w Lublinie. Wodór składowany jest w 8 butlach umieszczonych na dachu pojazdu. Ich łączna pojemność to 35 kg. Pojazd spala ok. 7 kg na 100 km. Na jednym tankowaniu może przejechać ok. 450 km. Pojazd pomieści minimum 75 pasażerów, z czego 28 na miejscach siedzących.

URSUS BUS Hannover Messe 2017

Goście odwiedzający strefę Ursusa mieli okazję przetestować autobus elektryczny podczas jazdy.  Autobus kursował cztery razy dziennie, przez wszystkie dni wystawy. Rozkład jazdy wyświetlany był na przystanku początkowym i końcowym. Przystanek znajdował się obok hali 27.

--------------

Miło nam poinformować, że najciekawsze stoiska polskich wystawców Hannover Messe 2017 eksperci z branży wystawienniczej z portalu Exspace.pl zaprosili do udziału w StandOUT. Hannover Messe 2017 – konkursie na stoiska, które poprawiają standardy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej. Głosowanie trwa w dniach 4-18 maja br.! Zapraszamy do wzięcia udziału poprzez głosowanie i wyrażanie opinii !

Photos: Exspace, materiały prasowe organizatora

Polecamy również:
-
'Uroczysta gala otwarcia Targów Hannover Messe 2017' - więcej tutaj
- 'Hannover Messe 2017: Ursus S.A. i H.CEGIELSKI-POZNAN S.A. łączą siły' - więcej tutaj
- Polskie start-upy na targach Hannover Messe 2017 - więcej tutaj
- Polskie stoisko narodowe na Hannover Messe 2017 - więcej tutaj
- Stoisko SciTech Poland na Hannover Messe 2017 - więcej tutaj
- Polskie firmy na Hannover Messe 2017 - więcej tutaj

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.