Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
19 kwietnia 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

COS x Studio Swine ‘New Spring’ na Milan Design Week 2017

Dzielimy się chwilą

Podczas mediolańskiego Salone del Mobile szwedzka marka COS zaprezentowała instalację stworzoną przez londyńskie Studio Swine (Super Wide Interdisciplinary New Explorers) które tworzą japońska architektka Azusa Murakami i brytyjski artysta Alexander Groves. ‘New Spring’ przedstawia materiały ulotne w nowym kontekście; delikatne, wypełnione mgłą "kwiaty" znikają w kontakcie ze skórą, ale mogą trwać dłużej gdy są trzymane przez gości na specjalnych rękawiczkach. Minimalistyczna i wyrafinowana scenografia wygląda zupełnie jak ze snu.

Nie przez przypadek po raz kolejny COS na miejsce swojej prezentacji na Salone del Mobile wybrano stare kino - Cinema Arti - zbudowane w 1930 roku przez mediolańskiego architekta Mario Cereghini. Gra świateł i cieni. Powaga i zabawa. Tańczące obrazy i zapach. W magicznej przestrzeni starego kina multisensoryczna i zmysłowa ‘New Spring’ żyje swoim życiem imitując drzewo, którego elementy rozpadają się w białej mgle.

O instalacji ‘Forest of Light’, stworzonej przez japońskiego architekta Sou Fujimoto, którą szwedzka marka COS zaprezentowała na Salone del Mobile 2016 piszemy tutaj

Wysoka na sześć metrów Instalacja składa się z wąskich rur, które rozkładają się jak gałęzie drzewa. Żelatynowe kule – jak płatki śniegu - spadają z wierzchołków aluminiowych rusztowań. Jeśli założysz parę specjalnych czarnych rękawiczek, możesz złapać jedną z nich. Po ściśnięciu kulka wybucha, tworząc mgiełkę. Każda drobna chmura pachnie lasem, kwiatem lub owocem. Odwiedzający rzucają się na nie, uderzają i rozbijają je przed sobą. Niektórzy po prostu siedzą na jednej ze stalowych ławek stworzonych przez Studio Swine i patrzą w kierunku bąbelków. „Chcemy, aby było to dość efemeryczne” - wyjaśniła Alexander Groves. "Będzie tam, a potem znika. Pozostaje ci tylko pamięć.”

W tym projekcie było kilka różnych źródeł inspiracji. "Jedną z naszych inspiracją był japoński wiśniowy kwiat", wyjaśnia Azusa Murakami. "Każdego roku wiosną wszyscy zbieramy się pod tymi samymi drzewami; Dzielimy się chwilą.” Bawiąc się materiałami:  wodą, powietrzem i parą - stworzyli coś tak ulotne jak wiśniowy kwiat. Jeśli chodzi o formę, instalacja nawiązuje do bogatej historii architektury Mediolanu, nawiązując do ręcznie dmuchanych żyrandoli kryształowych włoskich palazzo’ów, które naśladują bukiety kwiatów.

“Inspired by the cherry blossoms of Japan we wanted to create a special moment that brings people together. A fleeting experience that evokes fragility and changing of the seasons.” — Studio Swine.

[VIDEO] COS x Studio Swine ‘New Spring’

© Exspace

Photos: © Studio Swine i COS

POLECAMY RÓWNIEŻ:

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.