Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
26 kwietnia 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Czy architektura może być widowiskiem? RUNAWAY by SPORTS w Santa Barbara

Niezwykly spektakl i piękna miejska scenografia

W Santa Barbara stanęła niezwykła instalacja autorstwa nowojorskiego studio SPORTS, którego założycielami są Greg Corso i Molly Hunker. Trzy obiekty RUNAWAY zbudowane z tysięcy liniowych elementów tętnią życiem w promieniach słonecznego kalifornijskiego miasta. Proste, podobne do siebie formy mają wiele możliwych orientacji tworząc: salon, ławeczkę, ścianę, a nawet improwizowaną scenografię dla publiczności i przechodniów.

Chociaż przestrzeń każdego z pawilonów jest określona i niezmienna to ażurowa konstrukcja sprawia, że przestrzeń wokół Instalacji cały czas się zmienia. Wysokie struktury rzucają cienie tworząc strony wzorzysty dywan wokół i pomiędzy strukturami. A między tysiącami kolorowych (cyjan, magenta, żółty) elementów w każdym z obiektów tworzy się mgiełka.

photo Elliot Lowndes

photo Omar Garza

photo Elliot Lowndes

photo Elliot Lowndes

photo Elliot Lowndes

photo Elliot Lowndes

Instalacja idealnie architektonicznie wpisuje się w przybrzeżny krajobraz i walory środowiska Santa Barbara. "Estetyka powietrza w Santa Barbara jest często bardzo silna i widoczna - piękne rozmycie spowodowane przez ciepło (upał lub migotanie) i mgłe plażową (june gloom) - mówią Greg Corso i Molly Hunker - RUNAWAY przywodzi na myśl ten efekt wizualny i atmosferyczny, a tym samym zachowuje się jak piękny spektakl i przedmiot miejskiego wystroju dla społeczności Santa Barbara".

Projekt zostanie przeniesiony do 6 różnych miejsc w co najmniej 3 różnych dzielnicach podczas jego 2-letniego okresu życia w Santa Barbara. Kompozycja i układ instalacji będzie się zmieniał w każdym nowym miejscu wprowadzając do nich nową jakość. Jako całość RUNAWAY postrzegany jest jako zbiór obiektów dekoracyjnych miejskich, które ozdobią krajobraz Santa Barbara, równocześnie znikając w powietrzu. W miarę przenoszenia obiektów z miejsca na miejsce, ich postrzeganie będzie inne, ich cel będzie inny, wizualne wrażenie, że rozmyte materiały nakładają się na siebie, będą różne - przynosząc unikalną tożsamość w różnych dzielnicach.

Instalacja RUNAWAY to zwycięzca konkursu Take Part / Make Art Pavilion Competition organizowanego przez Museum of Contemporary Art Santa Barbara (MCASB).

[VIDEO] RUNAWAY na Stearns Wharf, 2017

© SPORTS www.sportscollaborative.com

Photos: © Elliot Lowndes

Design: SPORTS
Engineering: NOUS Engineering
Metal Fabrication: Metal Arts Foundry
Powder Coating: Williamson Ocean
Photos and video: Elliot Lowndes

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.