wszystkie artykuły z działu >> TARGI
14 czerwca 2018
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Instalacja "from scratch" D'art Design Grouppe wygrywa: EDGE Award IF Design Award, German Design Award i DDC Award

Instalacja "from scratch" D'art Design Grouppe na Euroshop 2017 zaprojektowana przez D'art Design Grouppe wygrywa kolejną prestiżową EDGE Award 2018, przyznawaną przez Exhibitor Magazine. To kolejne już wyróznienie dla unikatowej prezentacji marki po IF Design Award, German Design Award i DDC Award.

Komunikacja przez emocje. Gdzie w centrum zainteresowania jest człowiek. Takie były najciekawsze prezentacje na zakończonych 9 marca br. EuroShop 2017 - największych targach w Europie prezentujących firmy z branży retail, store design, lighting, visual merchandisingu, expo & event marketing, pop marketing…  Wśród 2 368 wystawców było 81 firm z Polski.

Wyjątkowa i imponująca prezentacja marki jest dzisiaj ważniejsza niż kiedykolwiek. Najlepszy projekt to dużo za mało, żeby budzić emocje. Wiele zabiegów składa się na tworzenie imponującego doświadczenia marki. Wybór należy do Ciebie. Wszystko jest możliwe!Myślę, że dużo się nie pomylimy twierdząc, że nie tylko my z niecierpliwością czekaliśmy na kolejną prezentacje D'art Design Grouppe na Euroshop 2017. Firma z Neuss już po raz 4 stanęła wobec wyzwania aranżacji własnego stoiska. Mottem prezentacji D'art Design Grouppe na EuroShop 2017 były dwa magiczne słowa "from skratch" czyli "od zera". I takie jest to stoisko. Niewidoczne. Nie ma nic, by po chwili zaczęły wyłaniać sie jakieś kształty, słowa, gesty... później znowu nic... a wszędzie przypadkowe odbicia w lustrze. Coś dzieje się pierwszy raz na targach.

photo © D’art Design Gruppe/ Lukas Palik

D'art Design Grouppe pokazała to, co jest najważniejsze w sztuce wystawiania się: komunikowanie przez emocje i indywidualizm. Bo umiejscowione w centrum hali nr 12 stoisko D'art Design Grouppe... właściwie nie istniało. Kilkaset metrów kwadratowych zabudowy, której - nie ma. Nie istnieje w sensie wizualnego odbioru jako jedna firma. W sensie widocznych ścian okalających przestrzeń.

Bardzo dużo czasu zajmowało połapanie się w tym - o co tak naprawdę chodzi. Bo... stoisko D'art Design Grouppe znikało za odbiciami sąsiadujących stoisk w wysokich lustrach, które je obudowywały. Sytuacje utrudniał fakt, że na stoisku nie było logo. Pojawiało sie ono od czasu do czasu w postaci małych literech na prezentacjach multimedialnych. Właściwie jedynym elementem, który jednoznacznie był rozpoznawalny jako przynależny do D'art Design Grouppe były lampy nad stołem w głównym i równocześnie jedynym pomieszczeniu wypełniającym przestrzeń całego stoiska. Te same lampy były użyte w aranżacji stoiska D'art Design Grouppe zaprezentowanym na EuroShop 2014, które zostało uhonorowane prestiżową, międzynarodową nagrodą IF Gold Design Award 2015. Pomysł na prezentacje marki D'art Design Grouppe na Euroshop 2017 w naszej opinii sprawdził się znakomicie. W roku 2020 z pewnością pierwsze nasze kroki będziemy kierować właśnie na stoisko D'art Design Grouppe.

D'art Design Grouppe na targach EuroShop obecny jest od roku 2008. Na stoisku obecni byli studenci z Peter Behrens School of Arts, prowadzonej przez Prof. Rainer'a Zimmermann'a i gość specjalny professor Guido Mamczur. Studenci prezentowali prace uczestniczące w konkursie “Wrapping Retail Design”.

photo © D’art Design Gruppe/ Lukas Palik

photo © D’art Design Gruppe/ Lukas Palik

photo © D’art Design Gruppe/ Lukas Palik

 

photo Exspace.pl

photo Exspace.pl

photo © D’art Design Gruppe/ Lukas Palik

© Exspace

Photos: Exspace, D'art Design GruppeFacts and Figures

Project:                                   EuroShop 2017
Customer:                               D’art Design Gruppe GmbH
Design:                                   D’art Design Gruppe GmbH
Location:                                 Dusseldorf
Stand size:                              228 m²
Microsite:                                dart-euro.shop

About the D’art Design Gruppe

D’art Design Gruppe is one of the leading spatial communication agencies in Germany and has been an expert for multi-sensual brand experience for over 25 years. The holder of numerous international design awards, D’art Design Gruppe designs brand and experience spaces for customers such as 3M, adidas, Amtico, Britax, C.H. Beck, Electrolux, Gabor, Gräfe und Unzer, Grundig, Kanzan, Lloyd, MFI, Norske Skog, Panasonic, Parador, Philips, Reebok, RWE, Schüco, Turck, Würth and Zaha Hadid.

POLECAMY artykułu o Euroshop 2017:

 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.