wszystkie artykuły z działu >> TARGI
29 kwietnia 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Polskie start-upy na targach Hannover Messe 2017

163 polskie firmy, w tym start-upy, zaprezentowały swoją ofertę na Hannover Messe 2017 - największych targach przemysłowyh w Europie -  które odbywały się w dniach 24-28 kwietnia br. Stoiska polskich wystawców cieszyły się dużą popularnością. Hasło promujące polską obecność na targach brzmiało: SMART MEANS POLAND. Więcej o polskim stoisku narodowym piszemy tutaj.

Na osobnym stoisku w strefie start-upów na targach Hannover Messe 2017. zaprezentowało się 20 młodych innowacyjnych firm. Są to głównie spółki działające w obszarze ICT oraz płatności bezgotówkowych, prezentujące w Hanowerze rozwiązania z zakresu cyfrowych usług finansowych, tzw. Fintechu. Wyłącznym Partnerem stoiska polskich start-upów jest koncern PKN Orlen.

--------------
Miło nam poinformować, że najciekawsze stoiska polskich wystawców Hannover Messe 2017 eksperci z branży wystawienniczej z portalu Exspace.pl zaprosili do udziału w StandOUT. Hannover Messe 2017 – konkursie na stoiska, które poprawiają standardy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej. Głosowania trwa w dniach 4-18 maja br.! Zapraszamy do wzięcia udziału poprzez głosowanie i wyrażanie opinii !

Mamy czym się chwalić. Polskie start-upy są coraz bardziej rozpoznawalne na świecie. Niewątpliwie pomoże im w tym jeszcze obecność na targach Hannover Messe, które średnio odwiedza ok. 200 tys. zwiedzających - powiedział wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński. Podkreślił, że Polska może stać się jednym z państw z największą liczbą firm oferujących przyszłościowe technologie. - Mamy zdolnych programistów, informatyków i inżynierów, a nasze firmy duży potencjał rozwojowy. Smart means Poland. - dodał wiceszef resortu.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedza stoisko polskich startupów na Hannover Messe 2017, przygotowane przez PAIH. PKN ORLEN jest wyłącznym partnerem stoiska.

Wojciech Jasiński, Prezes Zarządu PKN Orlen, tak komentuje patronat: – Dla młodej, innowacyjnej firmy bardzo ważne jest dotarcie do jak najszerszego grona potencjalnych inwestorów. Właśnie dlatego objęliśmy patronatem i wspieramy obecność polskich start-upów podczas ekspozycji naszego kraju na Hannover Messe. Połączenie potencjału start-upów i zasobów dużej korporacji z całą pewnością dobrze służy upowszechnianiu nowoczesnych technologii, które są siłą napędową współczesnej gospodarki. Staramy się nawiązywać relacje z młodymi innowatorami. W tym celu stworzyliśmy platformę internetową poświęconą innowacjom, gdzie określiliśmy nasze priorytety w tej dziedzinie, a także umożliwiamy kontakt firmom start-upowym.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedza stoisko polskich startupów na Hannover Messe 2017, przygotowane przez PAIH. PKN ORLEN jest wyłącznym partnerem stoiska.

Wśród start-upów są trzy firmy (pierwsze na liście poniżej), które otrzymały w ramach konkursu „Start-upy w Pałacu”, nagrodę Ministra Rozwoju i Finansów. Są to głównie spółki działające w obszarze ICT oraz płatności bezgotówkowych.

 – Korzystając z zaproszenia Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, EuroLoop uczestniczy w targach Hannover Messe 2017 w charakterze wystawcy w strefie polskich start-upów. Jest to okazja nie tylko do zaprezentowania innowacyjnej technologii Hyperloop i pomysłów jej wykorzystania w przemyśle, ale również do nawiązania wielu kontaktów z potencjalnymi partnerami i inwestorami. Zespół ocenia swój udział w targach bardzo pozytywnie. – ocenił Piotr Krzemiński, PR & Marketing Director EuroLoop.

Jarek Sygitowicz, współzałożyciel ZenCard tak ocenił swoją obecność w Hanowerze: – Cieszymy się, że mamy okazję zaprezentować naszą technologię szerokiej europejskiej publiczności na targach Hannover Messe 2017. Jesteśmy pod wrażeniem organizacji targów i wierzymy, że udział w tym wydarzeniu to nasz kolejny krok do dalszej ekspansji oraz do tego, by stać się standardem rynkowym w obszarze marketingu transakcyjnego.

Dyrektor ds. R&D Reliability Solutions, Paweł Morkisz wysoko ocenia targi: – Sercem naszego rozwiązania jest silnik analityczny zbudowany w oparciu o algorytmy uczenia maszynowego, w tym algorytmy głębokich sieci neuronowych. Duże zainteresowanie produktem może tylko pomóc rozwojowi naszej firmy w przyszłości.

Wśród wystawców znajdziemy m.in.:

XTPL – spółka technologiczna, która rozwija chronioną patentem technologię ultracienkich linii przewodzących;

HussarTech – start-up zajmujący się komercyjnym zastosowaniem wynalazku, jakim jest hybrydowy materiał o właściwościach bakteriobójczych;

Premier Mateusz Morawiecki odwiedza stoisko polskich startupów na Hannover Messe 2017, przygotowane przez PAIH. PKN ORLEN jest wyłącznym partnerem stoiska.

Billon Group – firma technologiczna, która stworzyła pierwszy na świecie system pieniądza elektronicznego, umożliwiający obrót złotym polskim oraz innymi walutami w zgodzie z regulacjami oraz bez ograniczeń czasu i miejsca;

NOA Sp. z o.o. – spółka, która opracowuje unikalne produkty dla przemysłu morskiego wykorzystujące opatentowaną technologię NOA DRIVE zapewniającą pojazdom wodnym dużą przewagę m.in. na dynamicznie rozwijającym się rynku usług pojazdów bezzałogowych;

ZenCard – narzędzie do tworzenia lub rozszerzania programów lojalnościowych, które działa na terminalach płatniczych. Pierwsza tego typu technologia, która pozwala nagradzać za transakcje kartą płatniczą, będącą pod kontrolą sieci handlowej; ZenCard powstał w 2013 roku, a jego założycielami są Krzysztof Klimczak, Jarosław Sygitowicz i Marek Rogoziński. Rewolucyjną technologię wsparły fundusze LMS Invest oraz SpeedUp Group, a w do jej rozwoju przyczynił się także udział w programie akceleracyjnym MasterCard Start Path. W 2017 roku ZenCard stał się częścią Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego.

Immunity Systems – firma technologiczna zajmująca się zajmująca się pełnym spektrum zagadnień związanych z bezpieczeństwem IT;

Husarion – firma, która dostarcza system do szybkiego prototypowania robotów, co skraca czas wdrażania nowych urządzeń tego typu na rynek;

Startup Poland – organizacja aktywnie działająca na rzecz wzmocnienia ekosystemu start-upów w Polsce;

PickPack – platforma, umożliwiająca nowoczesny wynajem kurierów na godziny albo dla grup przesyłek, skierowana zarówno do sektora b2b b2c, jak i c2c;

Smarttech – czołowy producent profesjonalnych skanerów 3D dla przemysłu;

EuroLoop – firma zajmująca się badaniem i budową nowego środka transportu opartego na technologii Hyperloop. Po sukcesie związanym z Nagrodą za Innowację w organizowanym przez firmę SpaceX konkursie Hyperloop Pod Competition, grupa koncentruje się obecnie na dostarczeniu pierwszego rozwiązania do transportu kontenerów w pełnej skali;

snowcookie – platforma wearable, która symuluje wirtualnego trenera;

Nowak Innovations – start-up zajmujący się produkcją zaawansowanych rozwiązań wykorzystywanych w bezpieczeństwie transportu, służbach ratowniczych i wojskowości, w tym nowoczesnych przecinaków do pasów bezpieczeństwa;

Premier Mateusz Morawiecki odwiedza stoisko polskich startupów na Hannover Messe 2017, przygotowane przez PAIH. PKN ORLEN jest wyłącznym partnerem stoiska.

Omni3D – producent zaawansowanych drukarek 3D dla przemysłu;

Reliability Solutions – firma, która oferuje system do przewidywania awarii maszyn, urządzeń, instalacji przemysłowych. Sercem rozwiązania jest silnik analityczny zbudowany w oparciu o algorytmy uczenia maszynowego, w tym algorytmy głębokich sieci neuronowych;

Premier Mateusz Morawiecki odwiedza stoisko polskich startupów na Hannover Messe 2017, przygotowane przez PAIH. PKN ORLEN jest wyłącznym partnerem stoiska.

GeniCore – producent zaawansowanych rozwiązań do produkcji wielu rodzajów materiałów kompozytowych;

Hyper Poland – zespół utalentowanych inżynierów, architektów, projektantów i konsultantów, którzy zajmują się budową nowego środka transportu opartego na technologii Hyperloop;

Premier Mateusz Morawiecki odwiedza stoisko polskich startupów na Hannover Messe 2017, przygotowane przez PAIH. PKN ORLEN jest wyłącznym partnerem stoiska.

IC Solutions – spółka, która produkuje zaawansowany rysik, który idealnie rejestruje pismo odręczne w formie elektronicznej. Główne zastosowania produktu to bankowość elektroniczna oraz monitoring procesów wyborczych; System IC PEN wykorzystując długopisy cyfrowe, umożliwia jednoczesne powstawanie wersji papierowej dokumentów oraz ich elektronicznych odpowiedników. Z IC Penem, aby automatycznie digitalizować dane spisywane ręcznie, niepotrzebne są skanery lub tablety, które wydłużają czynności administracyjne. Dokumenty wypełnione długopisem cyfrowym są natychmiast dostępne jako skan i przeanalizowane w komputerze. Możliwość pokazania polskich firm na tak prestiżowych międzynarodowych targach jest wyróżnieniem i ogromną szansą na rozwinięcie międzynarodowej ekspansji. „Cieszymy się, że naszą technologię możemy zaprezentować pod marką Smart means Poland w towarzystwie innych polskich innowacyjnych firm”-  mówi Przemysław Jesionowski, Partner Zarządzający IC Solutions. - Technologią IC Pen są m.in. zainteresowani: Adam Opel AG, Innogy, Volkswagen, Innovations-Zentrum, szpitale z regionu południowo-wschodniej Finlandii i wiele, wiele innych.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedza stoisko polskich startupów na Hannover Messe 2017, przygotowane przez PAIH. PKN ORLEN jest wyłącznym partnerem stoiska.

OneMeter – start-up oferujące nowoczesne rozwiązania komunikacyjne oparte na beaconach;

Nanores – firma specjalizująca się w badaniach oraz modyfikacji materiałów twardych, przewodzących i nieprzewodzących. Posiada mikroskopy elektronowe i jonowe – Dual Beam SEM/PFIB, SEM/FIB oraz mikroskop sił atomowych – AFM, dające możliwość pracy w wielu trybach obrazowania 2d i 3d.

Photos: materiały  prasowe organizatora

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Ciekawie brzmi ten ZenCard, PKO inwestuje w dobre pomysły
skomentowany przez    Barteeek    02 maj 2017, 17:38 obserwuj post

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.