Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
28 kwietnia 2017
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

'Sixty' by Nils Völker - Perpetuum Mobile Śmieci

 Instalacja z "choreograficznym oddechem"

Nils Völker, artysta multimedialny z Berlina, realizuje rzeźby na dużą skalę i instalacje kinetyczne specyficzne dla danego miejsca w celu zbadania mechanicznego rytmu - na przykład animacji podobnej do fal - do tworzenia konfliktu między zjawiskami naturalnymi i nienaturalnymi.

Sixty to instalacja Nilsa Völkera towarzysząca wystawie 'Vies d´ordures' prezentowanej w marsylskim Musée des Civilizations de l'Europe et de la Méditerranée (MuCEM) w 2017 roku. Byla ona usytuowana przy wejściu na wystawę. Poprzez regularne ruchy sprawiała wrażenia jakby oddychala. Kolor czarny plastikowych toreb, które w rytmie i cały czas napełniają się od nowa... symbolizował perpetuum mobile Śmieci

[VIDEO] Sixty

W instalacji Sixty plastikowe torby są wybiórczo napełniane i opróżniane w kontrolowanych rytmach, tworząc wachlarzowe animacje na ścianie. Chociaż każda torba jest zamontowana w pozycji stacjonarnej, sekwencje napełniania i opróżniania w kontrolowanych rytmach tworzą wrażenie żywych ruchów. Formy pojawiają się w matrycy podobnej do siatki i znikają z powrotem tworząc jedną powierzchnię. W ten sposób kształt i granice instalacji zaczynają się rozpływać. W towarzystwie dźwięków i prostych komponentów, takich jak plastikowe torby, wentylatory komputerowe i światła Völker tworzy minimalistyczne dzieła sztuki wnoszące poetycką i emocjonalną głębię do stale zmieniającej się przestrzeni wystawienniczej.

Völker nad instalacjami z "choreograficznym oddechem" pracuje od 2010 roku.

Sixty
Nils Völker
Materiały: Torby na śmieci, wentylatory chłodzące, aluminium, drewno, elektronika na zamówienie
Wymiar: 5 x 3,2 x 0,5 m
Wystawa: Vies d´ordures
Miejsce: Musée des Civilisations de l’Europe et de la Méditerranée (MuCEM), Marseille (France).

2017

© Exspace

Photos: Nils Völker

Polecamy:

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.