wszystkie artykuły z działu >> TARGI
01 maja 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Polskie stoisko narodowe na Hannover Messe 2017

Na powierzchni 1200 m² zaprezentowało się 10 polskich innowacyjnych firm i 8 województw

163 polskie firmy i instytucje, w tym start-upy, zaprezentowały swoją ofertę na Hannover Messe 2017 - największych targach przemysłowych w Europie - które odbywały się w dniach 24-28 kwietnia br. Hasło promujące polską obecność na targach brzmiało: SMART MEANS POLAND.

Polska była krajem partnerskim tegorocznej edycji Targów Hannover Messe 2017. Fakt partnerstwa wygenerował niezwykłą okazję dla szerokiej prezentacji osiągnięć polskiej gospodarki, a także polskiej nauki i myśli technologicznej.

------------
Polskie firmy na Hannover Messe 2017 w liczbach
- Polskie Stoisko Narodowe, hala 3 E04 - 25 firm

- Stoisko polskich start-upów, hala 3 C24 - 21 firm
- Stoisko SciTech Polanad, hala 2 C59 - 14 firm
- 103 firmy wystawiły się na stoiskach indywidualnie
------------

Miło nam poinformować, że najciekawsze stoiska polskich wystawców Hannover Messe 2017 eksperci z branży wystawienniczej z portalu Exspace.pl zaprosili do udziału w StandOUT. Hannover Messe 2017 – konkursie na stoiska, które poprawiają standardy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej. Głosowanie trwa w dniach 4-18 maja br.! Zapraszamy do wzięcia udziału poprzez głosowanie i wyrażanie opinii !

Uroczysta ceremonia otwarcia Hannover Messe 2017 fot. Klaudyna Shubert

Polskie stoisko narodowe o powierzchni ok. 1,2 tys. m² było najważniejszym miejscem prezentacji osiągnięć polskiej gospodarki. Znajdowało się w części głównej hali nr 3 kompleksu targowego. Swoją ofertę przedstawiło na nim 10 polskich innowacyjnych firm i i 8 województw.

Firmy obecne na stoisku narodowym zaprezentowały: Solaris & Coach S.A. (model tramwaju Solaris Tramino Brunszwik w skali 1:40), Ursus Bus S.A. (hologram elektrycznego samochodu dostawczego Ursus Elvi), Transition Technologies (robot przemysłowy), Saule Technologies (ultra cienkie ogniwa słoneczne na bazie perowskitów), Ekoenergetyka-Polska (mobilna ładowarka do autobusów elektrycznych i wielowyjściowa ładowarka do samochodów elektrycznych), DT Poland (system dla inteligentnej fabryki, który w prosty sposób ukazuje jak montować kable w szafach sterowniczych), Zortrax (nowoczesne drukarki 3D dla przemysłu wraz z materiałami do druku), Medcom (stacjonarna ładowarka do autobusów elektrycznych), H. Cegielski – Poznań S.A. (nowoczesny silnik elektyczny), TMA Automation (urządzenia z zakresu robotyki, automatyki, mechaniki i systemów wizyjnych).

Polskie stoisko narodowe na Hannover Messe 2017

K-dron, użyty w polskim logo na HM 2017, został zaprojektowany przez Janusza Kapustę, polskiego artystę mieszkającego w Nowym Jorku. Jest to odkryty w 1985 roku nowy kształt geometryczny, który autor nazwał K-dronem. Trójwymiarowy kształt wyłonił się z rysunków zgłębiających naturę nieskończoności.

Polskie stoisko narodowe na Hannover Messe 2017

Polskie stoisko narodowe na Hannover Messe 2017

Na polskim stoisku narodowym obecnych było też 8 województw: lubelskie, lubuskie, małopolskie, opolskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, zachodniopomorskie, 5 Specjalnych Stref Ekonomicznych (Łódzka SSE, Kostrzyńsko-Słubicka SSE, Wałbrzyska SSE, Mielecka SSE, Tarnobrzeska SSE) oraz Urząd Dozoru Technicznego.

Polskie stoisko narodowe na Hannover Messe 2017

Na stanowisku województwa zachodniopomorskiego zaprezentowała się szczecińska firma Adamus HT projektująca i produkująca stemple i matryce do tabletkarek, stopniowo poszerzając ofertę dla przemysłu farmaceutycznego o inne części zamienne do tabletkarek i kapsułkarek oraz części formatowe do linii blistrujących.

Polskie stoisko narodowe na Hannover Messe 2017

Goście Hannover Messe mieli okazję zobaczyć maszynę pomiarową Tool inspector Ti-1 - superdokładny system kontrolujący jakość narzędzi do produkcji tabletek, produkowaną przez Adamus HT. Tool inspector Ti-1 opracowali i opatentowoli naukowcy z Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie: dr inż. Rafał Osypiuk, adiunkt pracujący w Katedrze Automatyki Przemysłowej i Robotyki, kierowanej obecnie przez prof. dr hab. inż. Stefana Domka i inż. Mateusz Spychała, student Wydziału Elektrycznego, działający z wieloma sukcesami w kołach naukowych ZUT.

Polskie stoisko narodowe na Hannover Messe 2017, Tool inspector Ti-1 firmy Adamus HT

Polskie stoisko narodowe na Hannover Messe 2017, Tool inspector Ti-1 firmy Adamus HT

Targi Hannover Messe oczami polskich wystawców

– Targi pozwoliły nam nawiązać szereg kontaktów z nowymi potencjalnymi partnerami oraz podtrzymać relacje, które już posiadamy. Mieliśmy możliwość zaprezentowania naszych najnowszych rozwiązań z obszaru Internetu rzeczy i rozszerzonej rzeczywistości. W obecności ministra Morawieckiego podpisaliśmy umowę z firmą ABB dotyczącą obszaru nowoczesnego rynku energii oraz systemów remontowych dla przemysłu. Jesteśmy usatysfakcjonowani efektami naszego uczestnictwa w targach Hannover Messe – powiedział Bartłomiej Olejnik, Marketing Specialist, Transition Technologies.

Polskie stoisko narodowe na Hannover Messe 2017

Na targach zaprezentowaliśmy najnowszy drukowany prototyp elastycznego modułu fotowoltaicznego na folii. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem przedstawicieli biznesu i rządu, nie tylko z Polski, ale i z wielu innych krajów. Targi pozwoliły nam na bezpośrednie spotkanie i rozmowę z nowymi potencjalnymi partnerami biznesowymi. Już teraz widzimy, że te spotkania przełożą się na kolejne realizowane projekty i przyspieszenie komercjalizacji naszych ogniw słonecznych na bazie perowskitów – powiedział Artur Kupczunas, co-CEO Saule Technologies.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedza polskie stoisko narodowe na Hannover Messe 2017

Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w targach. Nasze stanowisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, także dzięki naszym niemieckim partnerom. Firmy EPLAN, RITTAL i HARTING kierowały zainteresowanych na nasze pokazy. Podczas targów podpisaliśmy długoterminową umowę o współpracy z firmą HARTING. Spotkanie z premier Szydło i kanclerz Merkel było dla nas bardzo ważne, a wspólne zdjęcia będą cennym narzędziem wizerunkowym – skomentowała Monika Jasińska, Business Development & Administration Specialist, Digital Technology Poland.

Braliśmy już wcześniej udział w targach w latach 2005-2007, natomiast obecność w tym roku w polskim pawilonie to prawdziwe wyróżnienie. Uczestnictwo w targach, w polskiej strefie zaowocowało licznymi kontaktami i liczymy na to, że część z nich zamieni się na kontrakty. Obecność wśród najlepszych polskich firm w strefie narodowej przyczyni się do umocnienia wizerunku firmy – powiedział Sławomir Jarząbkowski, Kierownik Sprzedaży, MEDCOM.

Cieszymy się z możliwości zaprezentowania na targach, szczególnie w towarzystwie wielu innowacyjnych firm oraz najwyższych przedstawicieli politycznych Polski i Niemiec. To na pewno wpłynęło na większe zainteresowanie naszymi ładowarkami do pojazdów elektrycznych – powiedział Janusz Rosłanowski, dyrektor ds. sprzedaży, Ekoenergetyka-Polska.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedza polskie stoisko narodowe na Hannover Messe 2017

- Podczas targów w Hanowerze skupiliśmy się przede wszystkim na promocji naszej oferty w obszarze elektromobilności. Jako jeden z największych w Europie producentów pojazdów komunikacji publicznej i największy w Europie producent autobusów elektrycznych, widzimy ogromne zainteresowanie naszą propozycją. Prezentowany w Hanowerze autobus elektryczny skupia na sobie ogromną uwagę zwiedzających i z pewnością część nawiązanych na targach nowych kontaktów zakończy się kolejnymi zamówieniami – powiedział Mateusz Figaszewski, Pełnomocnik Zarządu firmy Solaris.

Polskie stoisko narodowe na Hannover Messe 2017

Nasze stoisko cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Odwiedzały nas osoby, które już wcześniej miały kontakt z drukiem 3D, ale też goście niemający wiedzy w tym obszarze, dla których była to całkowita nowość. Zdobyliśmy sporo potencjalnych klientow i nawiązaliśmy nowe kontakty biznesowe. Taka forma promocji korzystnie wpływa na rozpoznawalność marki i nawiązywanie nowych, biznesowych relacji – przyznał Marcin Rańczuch, Starszy specjalista ds. obsługi klienta, Zortrax.

Polskie stoisko narodowe na Hannover Messe 2017

Przy wejściu NORD na teren hanowerskich targów czekała na odwiedzających miła 'polska' niespodzianka: ubrane w polskie, ludowe stroje tancerki z zespołu POLONIA działającego w ramach w ramach Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Folklorystycznego Polonia e.V. w Monachium.

Photos: Exspace i materiały prasowe organizatora

Polecamy również:

- Uroczysta gala otwarcia Targów Hannover Messe 2017 - więcej tutaj
- Hannover Messe 2017: Ursus powraca z samochodem elektrycznym [MAMY pierwsze ZDJĘCIA] - więcej tutaj
- Ursus na targach Hannover Messe 2017 - więcej tutaj
- Polskie start-upy na targach Hannover Messe 2017 - więcej tutaj
- Polskie stoisko narodowe na Hannover Messe 2017 - więcej tutaj
- Stoisko SciTech Poland na Hannover Messe 2017 - więcej tutaj
-
Polskie firmy na Hannover Messe 2017 - więcej tutaj

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.