Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
12 maja 2017
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Bro.Kat projektuje Śląskie. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

 OAZY ZIELENI - TREND MODNY RÓWNIEŻ NA TARGACH
Stoisko 'Śląskie. Pozytywna energia' zachwyca na EKG w Katowicach

Dziewiąta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego - największego spotkania biznesowego w Europie Centralnej odbyła się w dniach 10-12 maja 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Stoisko pormujące Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego: Śląskie. Pozytywna energia podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego zachwycało.

Inspiracją dla stoiska Śląskie. Pozytywna energia podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego były obszary zielone, zajmujące aż 32% powierzchni Województwa Śląskiego oraz tradycja "śląskiego domu" wyróżniająca się niezwykłym ciepłem i niepowtarzalną gościnnością.Przyciągnąć uwagę stoiskiem prezentującym region - Śląskie - to nie jest łatwe zadaniem. A gdy chce się zakomunikować najważniejsze wartości regionu – to staje się ono prawdziwym wyzwaniem. Wyzwaniem, z którym Bro.Kat, pracownia specjalizująca się w projektowaniu architektury i przedmiotów, a także scenografii oraz wystaw poradziła sobie wyśmienicie. Wartością dodaną do scenografii był pomysł zaprezentowania 11 niepowtarzalnych śląskich marek. Ale to co przyciagało uwagę i budowalo interakcje z odbiorcą to była Zielona Instalacja z pięknie zaaranżowanych roślin. I to dzięki tej Instalacji wszystko co było prezentowane na stoisku nabierało dodatkowej jakości.

Stoisko Śląskie. Pozytywna energia – idea i projekt – idealnie wpisało się w cykl artykułów publikowanych na portalu Exspace.pl: Inspirujemy/Polecamy/Doradzamy. Coraz częściej na wydarzeniach wystawienniczych w Europie oglądamy prezentacje polskich regionów. Na ogół są one bardzo słabe. Ciągle polscy wystawcy nie rozumieją, że postawienie lady to za mało – żeby cokolwiek zakomunikować. To co widzimy na stoisku Śląskie to: emocje. Po pierwsze kilkanaście firm – dobrych marek i mniejszych. Jedne ciągną drugie. A wszystkie razem pracują na marę Śląskie. Po drugie pięknie żywa Instalacja Zielona – naszym zdaniem jest ona najważniejsza na stoisku. Bez niej byłoby to kilka fajnych mebli i eksponatów i duże logo. My zwróciliśmy uwagę na to stoisko dzięki tej Instalacji. Staramy się zawsze podkreślać, że Instalacje to jest klucz do wzbudzenia zainteresowania, interakcji. To dzięki instalacjom zapamiętujemy to co widzieliśmy. 

Reklama


Poniżej znajdziecie autorski komentarz projektantek ekspozycji: arch. Romy Skuzy i arch. Bogny Polańskiej z katowickiej pracowni
Bro.Kat.

Ideą prezentacji jest wykreowanie relaksującej, domowej przestrzeni będącej przeciwwagą dla stereotypowego wizerunku Śląska postrzeganego przez pryzmat kopalń, hałd i familoków. Przyjmujemy Was w nasze progi, prezentując wszystko co mamy najlepsze. Wyróżnia nas troska o środowisko i dbałość o nasze dziedzictwo kulturowe. Na stoisku podziwiać możecie przeróżne projekty wykonane w Województwie Śląskim przez tutejszych artystów, przedsiębiorców i projektantów.

Znaczna część przestrzeni wypełniona jest zieloną instalacją zaprojektowaną przez Wietrzne Pole. Strefa natury, w której znajdują się prawdziwe, żywe i pachnące lasem rośliny odsyła do wspaniałych, acz niedocenianych, obszarów leśnych, które stanowią wielką wartość naszego Województwa. Poczujecie się w niej jak na łonie przyrody. Zrelaksujecie umysł i ciało. A po zasłużonym odpoczynku możecie zapoznać się z projektami takich niepowtarzalnych marek jak: ÅOOMI, Geszeft, KAFTI, Laga, Marbet Style, Mazzivo, PP Pracownia, Paged Meble, pieniek pieniek, Silesia Custom Furniture czy Wietrzne Pole.

Montaż stoiska zajął 3 dni, a sam projekt przygotowywany był w dosyć niedługim czasie około 6 tygodni. Projekt powstał we współpracy z Ars Cameralis.

Śląskie. Pozytywna energia, IX Europejski Kongres Gospodarczy 2017, design by Bro.Kat,
photo © Radosław Kaźmierczak

  

Śląskie. Pozytywna energia, IX Europejski Kongres Gospodarczy 2017, design by Bro.Kat,
photo © Radosław Kaźmierczak

Śląskie. Pozytywna energia, IX Europejski Kongres Gospodarczy 2017, design by Bro.Kat,
photo © Radosław Kaźmierczak

Śląskie. Pozytywna energia, IX Europejski Kongres Gospodarczy 2017, design by Bro.Kat,
photo © Radosław Kaźmierczak

Śląskie. Pozytywna energia, IX Europejski Kongres Gospodarczy 2017, design by Bro.Kat,
photo © Radosław Kaźmierczak

Śląskie. Pozytywna energia, IX Europejski Kongres Gospodarczy 2017, design by Bro.Kat,
photo © Radosław Kaźmierczak

Bardzo często w projektach, scenografiach Bro.Kat wybiera takie detale jak tkaniny, obrusy, narzuty itd. Sprawia nam to przyjemność, kiedy klient po zakończonym projekcie prosi także o poradę w takim zakresie, dopełnia to całość aranżacji. Podczas instalacji czy wystaw zazwyczaj uczestniczymy również bezpośrednio w ich montażu. Wszystkie projekty instalacyjne i wystawiennicze Bro.Kat były stworzone we współpracy z Ars Cameralis, a są to m.in.:

- „ZIELONA WYSPA” – strefa wypoczynku podczas Intel Extreme Masters 2017 – Katowice stworzona wraz z Kasią Lamik  - ŚLĄSKIE. TU odpoczywamy – Strafe Relaksu na Tauron Nowa Muzyka Festiwal 2016 - INSTALACJE oraz konferencje podczas INDUSTRIADY 2016, m.in. instalacje na Noc Muzeów w Krakowie czy jubileuszowa wystawa instytucji ARS CAMERALIS - PER ARS AD ASTRA

Realizowałyśmy również serię scenografii dla meblowej firmy Marbet Style. Przykładowo scenografia kolekcji mebli FIN i NEON w Fabryce Drutu w Gliwicach można obejrzeć tutaj.

© Exspace.pl i Bro.Kat

photo © Radosław Kaźmierczak

Śląskie. Pozytywna energia | www.facebook.com/slaskie

Wystawca: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego | www.slaskie.pl

Wydarzenie:  IX Europejski Kongres Gospodarczy 2017 | więcej: www.eecpoland.eu/pl

Projekt: Bro.Kat | więcej: www.pracowniabrokat.pl

Realizacja: Ars Cameralis | więcej: www.arscameralisfestiwal.pl

Photos: Radosław Kaźmierczak | http://www.radoslawkazmierczak.com/

Współpraca:
- ÅOOMI | www.aoomistudio.com- Geszeft | www.geszeft.co
- KAFTI | www.kafti.com
- Laga | www.laga.pl
- Marbet Style | www.marbetstyle.eu
- Mazzivo | www.mazzivo.pl
- PP Pracownia | www.pppracownia.pl
- Paged Meble | www.pagedmeble.pl
- pieniek pieniek | www.facebook.com/pieniekpieniek
- Silesia Custom Furniture | www.silesiacustom.com
- Wietrzne Pole | www.facebook.com/wietrznepole

--------------

O PRACOWNI:

Bro.Kat
Pracownia powstała w 2010r. w Katowicach. Naszą pasją jest projektowanie architektury i przedmiotów, a także scenografii oraz wystaw. Nazwa pracowni to transformacja pierwszych sylab naszych imion (Bogna, Roma) oraz nazwy miasta, w którym żyjemy i pracujemy – Katowic. Ich połączenie tworzy słowo bro.Kat, kojarzące się z czymś mieniącym, ozdobnym. Brokat to bezpośrednie nawiązanie do „czarnego złota”, jak na Śląsku nazywa się węgiel. W projektowaniu wykorzystujemy śląskie motywy, ponieważ rodzinny region jest dla nas najlepszym źródłem inspiracji. Stąd w naszych produktach stosowanie prawdziwego węgla czy wzorów stworzonych poprzez przetworzenie elementów zaczerpniętych z industrialnego krajobrazu. Jesteśmy biurem, które nie tylko chce tworzyć racjonalną i funkcjonalną architekturę oraz produkt, ale również promować śląskiego ducha. Projektowanie to dla nas szczerość, otwartość na eksperymenty, brak utartych schematów, przy jednoczesnym szacunku do materiału, przeszłości, i własnej tożsamości.

www.pracowniabrokat.pl

----------------------

Więcej artykułów z cyklu: 'OAZY ZIELENI - TREND MODNY RÓWNIEŻ NA TARGACH':

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.